top of page

Anti Stres Masajı Nedir?


Anti Stres Masajı

Anti Stres Masajı Nedir?


Bu masaj türünde önemli olan hareketlerin yavaş ve ritmik şekilde yapılmasıdır. Bu masajın bireyler üzerinde kasları rahatlatma özelliği vardır. Yukarıdan başlayarak yumuşak şekilde aşağı doğru yapılır ve bu şekilde vücudumuzdaki doku ve kaslar rahatlayacaktır. Anti stres masajı vücutta yüz, baş, boyun, sırt ve ayak tabanına yapılır. Vücudunuzda oluşan gerilimleri de anında giderir. Kısaca Shiatsu masajı olarak da bilinen bu masaj yalnız dünya genelinde de büyük bir öneme sahiptir.

İnsanların vücutlarında akupunktur noktaları vardır ve bu masaj akupunktur bölgelerine etki ettiği için yüksek dozda kas ağrısı veya stresiniz varsa kesinlikle oldukça etkilidir ve problemlerinizin çok hızlı bir şekilde çözülmesine yardımcı olur.


Anti Stres Masajının Faydaları Nelerdir?


Gündelik hayatımız içerisinde maruz kaldığımız gergin ortamlar ve olumsuz durumlar kendimizi olduğumuzdan daha yorgun ve stresli hissetmemize neden olmaktadır. Günlük hayatımızda yaşadığımız bu stresin ve yorgunluğun bizde yarattığı olumsuz hissiyattan kurtulmazsak ertesi güne de dinlenmemiş ve mutsuz başlarız. Gündelik hayatımızın bizler üzerinde yarattığı gerginlikten kurtulmanın en iyi yolu günün sonunda yaptıracağımız rahatlatıcı bir masaj olabilir.


Uzman bir masaj terapisti tarafından yapılması gerekir. Çünkü vücudumuzdaki akupunktur noktalarının tetiklenmesi istenir. Bu masaj sayesinde stresten kurtuluruz ve gün içerisinde kaybolan enerjimizi tekrar eski haline getirebiliriz.


Masaj


Anti Stres Masajı artık daha sık tercih edilen bir masaj türü olmaktadır. Bu masaj sayesinde kaslarda yaşanan gevşeme hissinin yanı sıra vücudumuzdaki dolaşım sistemine de etki eder. Zihnimiz rahatlar, kan dolaşımımız düzenlenir ve bağışıklık sistemimiz güçlenir. Bunların sonunda sağlıklı bir bedene sahip oluruz.


Anti Stres Masajının en önemli etki ettiği bölgelerden bir tanesi de kasların üzerinde yarattığı etkidir. Kaslardaki kasılmaları, tutulmaları ve gerginliği gidererek bundan kaynaklanan kas ağrılarını ortadan kaldırır. Bunun sonucunda da kaslarımız daha güçlü ve dayanıklı hale gelir.


Anti-Stres Masajının etkileri ikiye ayrılır; birincil etkiler ve ikincil etkiler olarak isimlendirilir. Birincil etkiler, masajdan sonra kendisini ilk belli eden sonuçlardır ve genellikle ağrılı durumlar fazlasıyla etkili olurlar. İkincil etkiler ise zamanla yarattığı etkiyi gösterir. Bu iki etki arasında herhangi bir sınır belirlemek biraz zordur.


Anti Stres Masajı yapıldıktan sonra ortaya çıkan etkiler birbirini takip eder şekildedir. Bu zincirlemede kan dolaşımında ortaya çıkan ilk etki ve sonrasındaki hücrelerdeki beslenmede yaşanan artış, tedavi sürecini hızlandırarak tedaviyi sonuçlandırma da ikincil etkiye neden olur.


Anti Stres Masajından en yüksek verimi alabilmek uygun bir duygu durumu gerekmektedir. Eğer duygu durumlarımızda yaşanan bu durum düşük seviyeli ise bu tembellik, halsizlik, uykulu bir yaşam biçimine neden olur.

Eğer duygu durumumuz olması gerektiğinden de yüksek seviyede ise, bu sefer de düşük olmasının aksine kişide anksiyeteye neden olur.


Huzurlu, dinlenmiş, sakin ve mutlu bir gece geçirmek için günün yorgunluğundan kurtulmanız gerekir ve bir sonraki gününüze enerji dolu bir şekilde uyanarak başladığınız o günde hayattaki başarılarınız iki katına çıkacaktır.

Comments


bottom of page