top of page

Aromaterapi Masajı Nedir?


Aromaterapi MasajıAromaterapi Masajı Nedir?


Aromaterapi uygulamalarından en sık kullanılan teknik aromaterapi masajıdır. Masaj sırasında kullanılacak yağ, kişinin vücut tipi ve ihtiyacına göre belirlenir. Aromatik yağlar; damıtma ve sıkma yöntemi ile bitkilerin kabuklarından, meyvelerinden, yapraklarından, gövdesinden, tohum ve çiçeklerinden yapılır.


Yoğunlaştırılmış bitki özlerinin birleşiminden ortaya çıkan uçucu yağların, masaj yağı ve masaj kremleriyle karıştırılması ile yapılan, rahatlatıcı ve dinlendirici masaja aromaterapi masajı denir. Aromaterapik yağların masajın etkisini arttırıcı etkisi vardır.


Her bir aromatik yağ kendine ait tedavi edici özelliğe sahiptir. Örneğin sardunya, lavanta, papatya sakinleştirici; adaçayı, portakal çiçeği, gül canlandırıcı; biberiye temizleyici ve enerji verici; okaliptüs, çam ve defne nefes açıcı özelliklere sahiptir.


Herhangi bir probleminiz veya hastalığınız olmasa bile yaptıracağınız aromaterapi masajı ile kendinizi daha sağlıklı hissedebilirsiniz. Stresten uzak, enerjik bir ruh hali, beden ve zihin yaşam kalitenizi de arttırır.


Aromatik yağlardan yayılan bu egzotik ve güzel kokular, duygusal sebeplerden kaynaklanan fiziksel sorunları gidermekte de oldukça etkilidir. Aromaterapi masajının rahatlatıcı, sakinleştirici ve huzur verici etkisin sizi dinlendirir. Yüz ve saç da dahil olmak üzere vücudun her bölgesine uygulanan bu masaj aromatik yağlarla ve farklı masaj teknikleriyle yapılır.


Aromaterapi Masajının Faydaları Nelerdir?


Hafif ritmik ve düşük basınç ile yapılan masajda bitkisel aromaterapik yağlar cildi ısıtır. Kas ve eklemlerdeki ağrıların azaltılmasına yardımcı olur. Aromatik yağların güzel kokusu sayesinde psikolojik ve ruhsal olarak da vücudun yorgunluk ve sıkıntıdan uzaklaşmasına destek verir.


Aromaterapi masajında beyni, dokunma ve koku olmak üzere uyaran iki farklı etken vardır. Masaj yaptıran kişi aromatik yağlardan yayılan bu kokuyu aldığında burnun üst kısmında bulunan koku bölgesinde elektriksel tepkimeler meydana gelir. Bu elektriksel tepkimeler beyne gider. Yumuşak ve hafif dokunuşlar, bu aromatik kokular sayesinde sinir sistemi ve hormonların düzenli çalışmasını sağlar. Stres, kan basıncı, solunum, hafıza, sindirim ve bağışıklık sistemi üzerinde olumlu etkileri görülmektedir. Ayrıca masaj uygulamasında bu yağlar deri gözeneklerden emilerek cilt yüzeyinden vücuda nüfuz eder.


Strese bağlı baş ağrısı, sırt ağrıları, adet öncesi sendromu ve sindirim problemlerinden aromaterapi masajı ile kolaylıkla kurtulabilmeniz mümkündür. Aromaterapi masajının tedavi edici özelliği, aromatik yağların şifalı kokularıyla dinginlik, rahatlama ve huzur verir. Bu güzel aromatik yağlardaki kokular zihnimizdeki sorunlardan kurtulmanızı sağlar ve masaj yaptıran kişinin kendini daha iyi hissetmesine yardımcı olur.


Evde Masaj

Tüm vücuda yaptırabileceğiniz bu aromaterapi masajı ile kendinizi sakinleşmiş, huzurlu ve canlanmış hissedeceksiniz. Aromatik yağların besleyici özelliğiyle de cildinizi nemlendirip tazeleyebilirsiniz. Cildiniz yumuşacık, ışıltılı, doğal ve canlı bir görünüm kazanır.


Ortalama olarak 45 - 60 dakikalık bir masaj ile şifalı bitkilerden ortaya çıkan aromatik yağlar ile zihinsel, fiziksel ve ruhsal bir hafif sağlar. Bitki ve çiçeklerden gelen bu güzellik cildinizi canlandırırken, egzotik kokuların şifası ile yenilenmenin keyfini çıkarın!

Sizlerde bu güzel masaj seansından faydalanmak isterseniz uzman terapistlerimizle iletişime geçebilirsiniz.

bottom of page