top of page

Evde Selülit Tedavisi İçin 5 Yöntem


Evde-Selülit-Tedavisi-İçin-5-Yöntem

Deri dokusu altında ödem ve yağ birikmesi sonucunda selülit ortaya çıkabilir. Evde selülit tedavisi adına sunduğumuz 5 etkili öneriler ile, pürüzsüz vücuda sahip olabilirsiniz. Öncelikle, selülit problemine sebep olan etkenleri inceleyelim, sonrasında evde selülit problemi tedavisi adına önerilerimize geçelim.

  • Günde 3 fincandan fazla kahve ya da çay tüketmek

  • Doğum kontrol hapı ya da antidepresan kullanmak

  • Devamlı oturmak ya da ayakta durmak

  • Kola, hazır meyve suyu gibi şekerli içecekler içmek

  • Günlük yeteli miktarda su tüketmemek

  • Hamur işi, tatlı, kızartma vb gibi yiyecekleri fazla yemek


Selülit Problemi Tedavisinin İlk Adımı Nedir?


Evde selülit problemi tedavisinin ilk adımı, günlük on beş bardak su tüketmektir. Bu sayede vücutta kan dolaşımı hızlanır, deri altındaki ödem ve toksinler atılır, temizlenir. Lütfen, bu önerimizi hafife almayın. Eğer, gerçekten selülit problemlerinden kurtulmak istiyor iseniz, her gün düzenli olarak on beş bardak su içmeye başlayın.


Evde Selülit Tedavisi Adına Ne Yapılabilir?


Selülit olan alanlardaki, bölgelerdeki kan dolaşımını hızlandırmak, ödem ve toksinleri temizleyip, arındırmak adına en iyi çözüm selülit masajıdır. Bunun yanı sıra her gün birkaç dakika at kılı fırça ile tarama yapmanız önerilir. Aktardan, internetten ya da güzellik ürünü satan mağazalardan at kılı fırçasını temin edebilirsiniz. Evde selülit tedavisi için sabah ya da akşam, birkaç dakika boyunca at kılı fırçası ile selülit olan bölgeleri tarayın. En iyi sonuç için devamlı, düzenli olarak uygulama yapmak, düşünülenden daha da çok önemlidir.


Selülit Problemine İyi Gelen Bitkisel Yağlar Nelerdir?


Aktardan, eczanelerden selülit giderici bitkisel yağlar temin edebilirsiniz. Özellikle, at kılı fırça ile tarama yapıp gözeneklerin açılmasından sonra bitkisel yağ sürüp masaj ile destekler iseniz, çok daha etkili, faydalı sonuçlar elde edebilirsiniz. Hindistan cevizi yağı, biberiye yağı, portakal yağı vb gibi bitkisel yağlar evde selülit tedavisi adına oldukça işe yarar. Aynı şekilde, türk kahvesi içildikten sonra ortaya çıkan kahve telvesini selülit giderici olarakta kullanabilirsiniz. Bacaklarınızı at kılı fırçası ile tarayarak, kahve telvesini masaj uygulayarak sürün. Streç film ile sarıp bir saat bekletebilir ve ardından soğuk su ile durulayın Bu işlemi haftada üç dört defa yapmanızı tavsiye ederiz.


Selülite İyi Gelen, Selülit Gideren Hareketler Var Mıdır?


Evet, evde selülit tedavisi adına kolayca yapabileceğiniz, uygulayabileceğiniz hareketler vardır. Bunun ile birlikte dışarıda ya da evde yürümek, yüzmek, ip atlamakta bacak kaslarını çalıştırarak sıkılaşmaya ve selülitlerden kurtulmaya yardımcı olacaktır.


Masaj Selülite İyi Gelir Mi?


Dolaşım veya beslenme bozuklukları ya da genetik sebepler ile oluşan selüliti özel teknikler ile hafifletmek adına yapılan masaj vardır. Selülit masajı diz kapaklarının hemen üstünden başlayarak kalçaların bitimine kadar olan alana, bölgeye uygulanmalıdır. Selülit masajının, selülit tedavisi adına çok büyük faydası vardır.

Comentarios


bottom of page