top of page

Evde Uygulayabileceğiniz Thai Masaj Teknikleri Nelerdir?


Evde Uygulayabileceğiniz-Thai-Masaj-Teknikleri-Nelerdir-?

Thai masajını (Tayland masajı) kendi kendinize de deneyebileceğiniz 3 temel teknik vardır. Bunlar;


1 - Ayak Streç Tekniği:


Çapraz ayak ile sağ ayağınızla hafif bir şekilde sol önünüzde oturun. (Gerekirse omurgayı desteklemek adına katlanmış bir battaniyenin üstüne de oturabilirsiniz. Sağ baş parmağınızı, sağ ayağınızın taban kısmının ortasına yerleştirin. Ayağa bastırdığımız gibi kas eforu kallanmak yerine, yalnızca öne doğru eğilerek vücudunuzun ağırlığının ve yer çekiminin basınç hissini de yaratmasını sağlayın.

2 - Baş Masajı Tekniği:


Rahat bir oturma pozisyonunda, iki elinizi de yüzünüzün önüne doğru yerleştirin. Kaşların hemen yukarı kısmına bastığınızda her bir elin üç parmağını (indeks, orta ve yüzük parmakları) bastırın. Parmaklarınızı alın kısmınızdan yukarı doğru, başınızın tepesine doğru kaydırın. Ardından başınızın arkasından da aşağı doğru kaydırıp, bırakın.

3 - Alın ve Boyun Masajı Tekniği:


Ellerinizi kaşlarınızın üstüne, dirsekleriniz aşağı bakacak bir şekilde yerleştirin. Ellerinizi alnınızın orta kısmına kaydırın, sonra dirsekler dışa dönük olacak şekilde ellerinizi çevirin. Ellerinizi alnınız boyunca tapınakların kenarlarına doğru çekin. Sonra ellerinizi boynunuzdan aşağı olacak şekilde kaydırın.Profesyonel Thai Masajı (Tayland Masajı) Teknikleri Nelerdir?


Thai Masajı (Tayland Masajı), nitelikli bir eğitmen aracılığı ile eğitim ve öğretim gerektirir ve yalnızca nitelikli bir Tayland masajı eğitimi aracılığı ile uygulanmalıdır. Her masaj çeşidinde olduğu gibi, bu masajda da eğitimli, alanında uzman olan masaj terapistleri masaj uygulamalıdır. Aksi takdirde ciddi sağlık problemlerine yol açabilir. İşte 10 profesyonel thai masajı tekniği;

  • Köprü Pozisyonu Tekniği

  • Sırta Baskı Tekniği

  • Kral Kobra Tekniği

  • Kobra Pozisyonu Tekniği

  • Kelebek Pozisyonu Tekniği

  • Yatma Pozisyonunda Omurga Büküm/Omuz Germe Pozisyonu Tekniği

  • Omuz Standı Pozisyonu Tekniği

  • Pulluk Pozisyonu Tekniği

  • Balık Pozisyonu Tekniği

  • Yarım Akasya Tekniği


Köprü Pozisyonu Tekniği: Köprü bozu sırt ve göğüs kısımlarını açan thai masajı pozisyonudur.


Sırta Baskı Tekniği: Arka yani sırt bölgesine ayaklar ile baskı yaparak, omuz ve göğüs kısımlarını açan thai masaj pozisyonudur.


Kral Kobra Tekniği: Kral kobra tekniği, göğüs ve omuz bölgelerini açarken orta ve üst sırtları uzatan thai masaj pozisyonudur.


Kobra Pozisyonu Tekniği: Kobra pozisyonu tekniği, göğüs ve omuz bölgelerini açarken üst ve orta sırltları esneten thai masajı pozisyonudur.


Kelebek Pozisyonu Tekniği: Kelebek pozisyonu tekniği, hamstrings uzanan bir thai masaj pozisyonudur.


Yatma Pozisyonunda Omurga Büküm/Omuz Germe Pozisyonu Tekniği: Yatma pozisyonu tekniği, spiral büküm sırt ve iliotibal bandı geren bir Tayland masajı pozisyonudur.


Omuz Standı Pozisyonu Tekniği: Omuz standı pozisyonu tekniği, sırt ve kuadriseps adı verilen kasları geren bir thai masaj pozisyonudur.


Pulluk Pozisyonu Tekniği: Pulluk pozisyonu, boynu ve hamstrings’i uzatan bir thai masajı pozisyonudur.


Balık Pozisyonu Tekniği: Balık pozisyonu tekniği, göğüs ve omuz kısımlarını açarken sırtı geren bir thai masajı pozisyonudur.


Yarım Akasya Tekniği: Yarım keçiboynuzu kuadriseps ve psoas kaslarını geren bir thai masaj pozisyonudur.

Comentários


bottom of page