top of page

Masaj Terapisi ile Bağışıklık Sisteminize Destek Vermek İster Misiniz?


Masaj Terapisi ile Bağışıklık Sisteminize Destek Vermek İster Misiniz?

Birçoğunun düşündüğünün aksine, masaj terapisi sadece boyun ağrısı ve sırt ağrısından kurtulmanın bir yolu değildir. Gerçekten de, masaj terapisine bağlı kalırsanız sunabileceği çok daha fazla şey vardır. Masaj terapisinin aslında sinir sistemine fayda sağlayabileceğini ve daha sonra bağışıklık sisteminizi de güçlendirebileceğini pek kimse bilmiyor.


Masaj terapisi, omurga sağlığının korunmasına ve eklem fonksiyonunun geri kazanılmasına yardımcı olabileceğini hepimiz biliyoruz. Vücudunuzun ve omurganızın hareketliliğini geliştirirler. Fakat masaj terapisi bağışıklık sistemini nasıl güçlendirir?

Sinir sistemi vücudunuza omurilik yoluyla bağlıdır. Omurga üzerindeki herhangi bir aşırı stres, genel sağlığınızı ve daha da önemlisi bağışıklık sisteminizi etkiler. Masaj terapisi, bu stresin omurgasını rahatlatır ve bu nedenle sisteminize çok ihtiyaç duyulan bir destek sağlar.


Masaj terapisi ve bağışıklık sisteminin geçmişinin çok eskilere dayandığını biliyor musunuz? Ya da masaj terapisi uygulamaları ile bağışıklık sisteminiz nasıl güçlendirilir? Ne yazık ki, çok az insan, sınırlı bilgi nedeniyle masaj terapisi sunduğu her şeyden en iyi şekilde yararlanmayı başarıyor.


Masaj Terapisi ve Bağışıklık Sistemi Arasındaki Yakın İlişki


Masaj terapisi aslında tam vücut sağlığı için çalışır. Bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için doğal bakım uygulamalarını içerir. Bu önlemler arasında spinal düzeltme, ayarlama, dekompresyon, masaj terapisi ve çok daha fazlası bulunur. Bu uygulamaları rutininize dahil ettiğinizde, genel sağlığınızda hem zihinsel hem de fiziksel olarak büyük bir fark hissedeceksiniz.


Bağışıklık Sistemi ve Omurga Arasındaki Bağlantı


Sinir sisteminiz vücudunuzun geri kalanıyla nasıl iletişim kuruyor? Omurilik yoluyla. Omurganın hasar görmesi veya yanlış hizalanmasının bu iletişim yolunu değiştirdiğini söylemeye gerek yoktur. Sonuç olarak, sadece acı çekmek zorunda kalmazsınız, aynı zamanda bir hastalığa veya yaralanmaya maruz kalma şansınız da büyük ölçüde artar.


Sinir yollarının sıkışması nedeniyle bağışıklık sistemi zayıflayabilir. Bu nedenle, vücudunuz hastalıklarla etkili bir şekilde savaşma yeteneğini kaybeder. Gerçekten de, araştırmalar masaj terapisinin sadece stres ve ağrıyı hafifletmediğini ortaya koymuştur. Aynı zamanda sinir fonksiyonunu iyileştirir ve bağışıklık sisteminize ciddi bir destek sağlar.


Pek çok insan stresin vücut fonksiyonlarını nasıl bozduğunun farkında değil. Evet, stres genel sağlığınızı etkiler ve ayrıca bağışıklık sistemi zayıflar. Sonuçta, ruh halinizin sağlığınız üzerinde bir etkisi var. Strese bağlı vücut ağrılarının bu kadar yaygın olmasının bir nedeni var. Vücudunuzdaki stres, omuzlarda, boyunda ve sırtta ağrıya neden olur. Artan stres seviyeleri, esas olarak bağışıklık sisteminizi etkileyen düzenli sırt ağrılarından sorumludur. Gerçekten de, stres sizi yalnızca duygusal olarak değil, aynı zamanda fiziksel olarak da savunmasız hale getirir.


Evde Masaj

Masaj Terapisi Bağışıklık Sistemini Nasıl Destekler?


Farkına varmasanız da, vücuttaki işlev bozuklukları ve subluksasyonlar bağışıklık sisteminizi zayıflatabilir. Konu kökünden ele alınırsa ve yanlış hizalamalar düzeltilirse, bağışıklık sisteminiz zarar görmez. Bu nedenle, diğer hastalıklarla birlikte soğuk algınlığı ve grip gibi enfeksiyonlardan korunmak için mümkün olan en iyi durumda kalacaktır.


Bununla birlikte, işlev bozuklukları nedeniyle bağışıklığınız tehlikeye girerse, vücudunuz duyarlı hale gelir ve yaygın mikroplar bile önemli zararlara neden olabilir. Vücudunuzun fonksiyonlarını doğru bir şekilde anlamanız zorunludur. Onunla başka nasıl ilgilenebileceksin? Tüm tıbbi gelişmelere rağmen, henüz tedavisi olmayan birçok hastalık var. Sizi bu tür hastalıklardan koruyabilecek güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olun. Önleyici bakım, vücut sağlığınızı iyileştirmede önemli bir rol oynayabilir. Bu nedenle, masaj terapisi ile omurga sağlığınızı optimize edin ve duygusal ve fiziksel sağlığınızın her zaman zirvede kalmasını sağlayın.


Masaj terapisine ne sıklıkla gitmeniz gerektiğine dair kesin bir cevap yoktur. Büyük ölçüde ziyaretlerinizin nedenine ve genel durumunuza bağlıdır. Ancak amacınız bağışıklık sistemini güçlendirmekse daha proaktif bir yaklaşım benimsemeniz gerekecektir. Ayarlamalarınızın sürdürüldüğünden emin olmak için daha sık ziyaret etmeniz gerekecektir. Sonuçta, diğer tüm tedaviler gibi, masaj terapisi genel sağlığınız üzerindeki etkisini değerlendirmek isteyecektir.


Masaj terapistinize yaşadığınız herhangi bir yeni semptomu veya fark ettiğiniz herhangi bir değişikliği bildirdiğinizden emin olun. Masaj terapisi, bireyin ihtiyacına göre uyarlanır ve terapistinizin sizin için uygun bir plan geliştirmesi için iletişim zorunludur.


bottom of page