top of page

Masajın Faydaları: Hem Zihinsel Hem Fiziksel Ağrıları Azaltmak


Masajın Faydaları: Hem Zihinsel Hem Fiziksel Ağrıları Azaltmak

Masajın faydaları, belki de bildiğinizden çok daha kapsamlıdır, özellikle de masajların yalnızca ağrıyan kaslara yardımcı olduğu fikrini benimsediyseniz. Masajın gerçekleri, şimdi ne kadar erişilebilir oldukları ve geniş kapsamlı koşulları iyileştirmeye veya yönetmeye ne kadar yardımcı oldukları hakkında öğreneceğiniz çok şey vardır. Bir insan elinin dokunuşuyla çözülebilecek belki de hiç fark etmediğiniz belirli hastalıklara masajın ne kadar yardımcı olduğunu size göstermek istiyoruz. İnsan dokunuşunun gücünü ve zihinsel ve insani acıların giderilmesi için endorfin salınımına nasıl yol açtığını bilinen bir şeydir. Çok uzun süredir uğraştığınız sorunların üstesinden gelmenize yardımcı olmak için masajın neler yapabileceğine bir göz atın. Hepimizi etkileyen acı çeşitlerini hafifleterek hayatınızı daha yaşanabilir hale getirmenin zamanı geldi.

Anksiyete ve Depresyona Yardımcı Masaj

Yıllardır sizin veya tanıdığınız diğer kişilerin depresyon ve anksiyete ile ilgili sorunları vardır. Bunlar evrensel hastalıklardan bazılarıdır ve kaygı her zamankinden daha belirgin olarak görünmektedir. Ne yazık ki, siz veya tanıdığınız bir kişi, bu koşulları kontrol altına almak için muhtemelen reçeteli ilaçlar kullanmıştır. Bu ilaçlar sonuçta sizi tamamen iyileştirmez ve yalnızca büyük yan etkilere yol açar. Depresyon ve anksiyete beyninizi nasıl kontrol ettiğinizle ilişkili olduğunda da zihinsel terapi her zaman yardımcı olmaz.

Bütünsel masaj, kaygı ve depresyonu hiç anlamamış olabileceğiniz şekillerde kontrol etmenize yardımcı olur. Kanıtlar, masaj yaptırdığınızda vücudunuzdaki kortizolü %53'e kadar azalttığını göstermektedir. Kortizol, yükseldiği zaman kaygıyı artıran bir stres hormonudur.

Depresyona gelince, masaj, temel olarak endorfinlerin salınmasına yardımcı olan serotonin ve dopamini artırmaya yardımcı olur. Bunlar beyninize daha iyi hissetmesini söyleyen nörotransmitterlerdir. Yatıştırıcı insan dokunuşu, aynı zamanda, iyi hissetmenize yardımcı olmak için bu karıncalanma hissini de beraberinde getirir. Artık korku ve kaygıyla dolu daha stresli bir dünyada yaşadığımıza göre, uygun bir masajla depresyon ve kaygıyı yenmeyi kendinize borçlusunuz.

Sindirim Sorunlarına Yardımcı Masaj

Masajın sindirim sorunlarına ne kadar yardımcı olabileceğini muhtemelen hiç fark etmemişsinizdir. Bu, çok fazla insanın ilaçların yardımcı olduğunu düşündüğü başka bir durumdur. Bunlar yalnızca yan etkiler nedeniyle daha fazla sorunlara yol açar. Bunun yerine, midenize hafif bir masajla sindiriminizin ne kadar iyi aktığına şaşıracaksınız.

Dairesel vuruşları kullanarak, kabızlığı önlemenin bir yolu olarak kolonunuzu da uyarırsınız. Bu sorunlar, depresyon ve anksiyete kadar evrenseldir ve birbirleriyle bağlantılıdır. Vücudunuzdaki toksinleri atmak için uygun bir Thai masajı yaptırarak bu düğümlenmiş mide hissinden kurtulun.


Evde Masaj

Masaj Baş Ağrılarına Yardımcı Olur

Bazı hastalıkların birbiriyle nasıl ilişkili olduğuna dair bir başka örnek olarak, baş ağrıları genellikle stresten kaynaklanır, bu da kaygıya ve dolayısıyla sindirim sorunlarına yol açar. Masaj, özellikle Thai masajı teknikleri, tek seansta sayısız sorunu giderebileceğiniz bir domino etkisi yaratır.


Vücudun etrafındaki basınç noktalarına odaklanarak, gerilimi azaltmak için vücutta daha iyi bir enerji akışı açılır. Baş ağrılarında direkt olarak başa veya vücudun diğer noktalarına masaj yapmak ağrıyı kısa sürede yatıştırır. Bu tür baş ağrıları, genel kas gerginliği, kemik hizasızlığı ve hatta kötü duruşun bir sonucu olarak ortaya çıkar.


Masaj, tüm bunları hafifletmeye yardımcı olur, böylece ağrı kesiciler veya daha kapsamlı tıbbi tedavilerle yaşamak zorunda kalmadan baş ağrısından kurtulabilirsiniz.

Spor Yaralanmaları için Masaj

Fiziksel acı dünyadaki en kötü durumlardan biridir. Pek çok insan fiziksel acıyla yaşamaktadır ve buna kesin bir çözüm olmadığını düşünür. Spor kariyeri olanlar, bazen kariyerini sonlandıran yaralanmalar yaşarlar. Daha sonra, bu hastalar tıbbi yardım aramaya çalışırlar ve sırt, diz veya diğer vücut eklemlerinde ağrıya yardımcı olacak uygun bir yöntem olmadığı için sadece hayal kırıklığına uğrarlar. Spor yaralanmaları için de doktor kontrolünde masaj almanız her zaman önerilmektedir.

Comments


bottom of page