top of page

Masöz/Masör Maaşları 2022


Masöz-/-Masör-Maaşları-2022

Masöz/Masör Maaşları 2022 Yılında Ne Kadar?


Bütün mesleklerde geçerli olan ve değişmez bir kural vardır. Eğer yaptığınız iş sizin kendi işinizse kazancınız daha yüksek olur. O sebepten bu başlığı masaj terapistleri için 2 alt başlık altında kaleme almayız.


Maaşlı Olarak Bir İşletmede Çalışan Masöz/Masör (Çok Çalışıp, Daha Az Kazanç)


Türkiye genelinde bir Spa merkezinde, sağlık kuruluşunda ya da masaj salonunda çalışan masöz ya da masörlerin maaşları farklılık göstermektedir. Burada maaşları belirleyen en önemli noktalardan biri tecrübe, bir diğeri ise müşteri ilişkileri, haliyle insan ilişkileridir.


2022 yılında Türkiye’de bir işletmede maaşlı olarak çalışan bir masözün ya da masörün aylık ortalama maaşı 6000 TL’dir. Üstüne bir de bahşişler eklenecek olursa ve lüks bir yerde çalışıyorsanız bu rakam 7000 - 8000 Tl civarlarını bulabilir.


Çalıştığınız yer nispeten vasat bir yer ise asgari ücret ve + prim teklif edilebilir. Yani oldukça değişken şartları bulunan bir sektördür. İşletmelerde çalışan masöz ya da masörlerin iş yoğunluğu maksimumda omakta ve çoğu zaman dinlenmek adına bile vakit bulamamaktadırlar. Bu durum çoğu zaman işletmelerin para kazanma hırsı ve çalışanlarına duymadığı saygıdan kaynaklanmaktadır.

Serbest Çalışan, Kendi İşinin Patronu Olan Masöz/Masör ( Çok Kazanıp, Daha Az Çalışırsınız)


Eğer işinizi severek yapıyor ve kaliteli bir hizmette sunuyorsanız, müşteri ilişkilerinde de başarılıysanız çok iyi kazançlar elde etmeniz mümkün. Üstelik çalışma alanını, çalışma saatlerini ve çalışma yoğunluğunu da kendiniz belirlersiniz. Bu olanakların getirmiş olduğu en önemli artı ise, çalıştığınız kadar kazanç sağlamanızdır. Kimsenin altında çalışmadan, aracılar olmadan, tamamen özgürce ve rahat çalışma imkanları ile kendi işinizin patronu olabilirsiniz.


Türkiye ortalamasında serbest çalışan masöz ve masörler 1 saatlik masaj karşılığı olarak ortalama minimum 400 - 500 Tl + Başişler olacak şekilde ücret almaktadırlar. Burada ücretleri etkileyen en önemli kısım müşterinizin mi sizin yerinize geleceği, yoksa sizin mi müşterinizin yerine gideceğinizdir. Bu durumda günde yalnızca 3 saat masaj yapan bir masöz/masör günlük 1200 Tl ile 1500 Tl + Bahşişler olacak şekilde kazanç sağlamaktadır. Eğer aylık olarak hesaplarsak, aylık en kötü şartlarda 12000 Tl kazanırsınız.


Eğer bu işte tecrübeniz yoksa veya tecrübeniz var ama yeni bir düzen adına müşteri portföyünüz yok ise önünüzdeki en büyük engel müşteri bulmak olabilir.

Dünyanın en iyi masözü ya da masörü olsanız dahi, müşteri bulamıyorsanız kazanç elde edemezsiniz.


İşte tamda bu alanda biz sizlere destek olmaktayız. Türkiye’nin ilk ve tek masöz rehberi olan, Masoz.net sitesinde ücretli veya ücretsiz paketlerden dilediğinizi seçerek internet üzerinden hizmet verdiğiniz bölgede bir sürü yeni müşteriler elde edebilirsiniz.

Çalıştığınız kadar kazanın, kazandığınız kadar da çalışın.

Serbest çalışan masör ya da masöz olmak için İş ilanları sayfamızı inceleyebilirsiniz.


Comments


bottom of page