top of page

Muhtemelen Daha Önce Denemediğiniz 11 Masaj Çeşidi


Muhtemelen-Daha-Önce-Denemediğiniz-11-Masaj-Çeşidi

Çoğu kişi masaj seansına gittiği zaman klasik masajları tercih eder. (derin doku masajı ya da İsveç masajı gibi) ama bazen alışılmışın dışına çıkmak ve yeni şeyler keşfetmekte iyidir. Bu içeriğimizde sizler için belki duymadığınız belki de duyduğunuz ama kesinlikle denemeniz gereken 11 muhteşem masaj çeşidini derledik.

Lomi Lomi Masajı


Hawaii dilinde masaj anlamını taşıyan lomi lomi bir ya da birden fazla masaj terapisti aracılığı İle uygulanan yumuşak hawaii masajıdır. Karın ve sırt bölgesi üstünde el ve kol gezdirmeyle uygulanır. Egzotik tomurcuk kokular ve sakinleştirici müzikler eşliğinde oldukça rahatlatıcı bir masaj arasında yer alıyor.


Watsu


Watsu kelimesi shiatsu ve water kelimelerinden gelmektedir. Çoğu masaj tekniğinde masa veya zemin destek sağlamak adına kullanılırken, Watsu da ılık su ve masaj uygulayanın kendi enerjisi kullanılır.


Thai Masajı


Thai masajı tamamen giyinikken ve zemindeki pamuklu bir kumaşın üstünde uygulanır. Terapist, esnekliği arttırmak, eklem ve kas gerginliğini de gidermek adına vücudun enerji hatları boyunca basınç ve enerji hareketleri uygular. Terapist masaj esnasında tam anlamıyla bütün vücudunu kullanır, bu sebepten temasta rahat olmanız gerekir. Deneyimli masaj müdavimleri için en iyisi denebilir.

Ashiatsu


Ashiatsu 12. Yüzyıldan kalma bir Japon masaj çeşididir. Ashiatsu vücudun meridyenleri üstüne, isveç miyofasyal ve sıkıştırma hareketlerinin bir arada kullanıldığı çıplak ayak İle uygulanan bir masaj çeşididir. Kıyafet üstüne ya da çıplak olan vücuda uygulanır.


Lava Shell İstiridye Masajı


Lava shell volkanik istiridye masaj uygulamasında, volkanik istiridyeler kendi kendine ısınarak vücut İçin mükemmel bir masaj deneyimi sunar. Bu masaj, türlü ağrıların, gerginliğin ve yorgunluğun azalmasına katkı da bulunuyor.Shiatsu


Japoncada parmak basıncı anlamını taşımaktadır. Parmaklar ve eller farklı tekniklerde kullanılarak yapılan tedavi amaçlı olan Uzakdoğu masaj uygulamasıdır.

Psişik (Ruhsal) Masaj


Psişik masaj, farkındalığı içeren bir enerji çalışması şekildir ve uygulandığında size içgörü sağlayabilir. Bireyin kendini daha iyi tanıması ile ve huzur bulması İle ilgili bir terapidir.


Kraniosakral Terapi


Kraniosakral terapi, vücudun kafatası ve bel kemiği bölgesinin, sinirler, kemikler, bağ dokuları ve sıvılarını kapsayan kroniosakral sistemi dengelemek adına çok hafif dokunuşlar kullanan bütünsel bir iyileştirme yöntemidir.


Refleksoloji


Refleksolojinin uzak Doğu’ya uzanan bir kökeni vardır. Vücuttaki gerilimi almak ve nörolojik hastalıklar, rahatsızlıklarda destek tedavi sağlamak amacı ile ayaklardaki belli noktalara yapılan bir masaj tekniğidir.


Aromaterapi Masajı


Aromaterapi masaj uygulaması bitki özlerinden elde edilen karışımlardan hazırlanan masaj yağları kullanılarak yapılan bir masaj tekniğidir. Bu masaj çeşidinde dikkat edilen, temponun düşük ve hareketlerin şiddetinin hafif olmasıdır. Gevşetici, rahatlatıcı ve dinlendirici bir özelliğe sahip olan masajdır.

Sıcak Taş Terapisi


Sıcak taş Terapisi ısıtılmış olan taşların kullanıldığı bir masaj biçimidir. Taşlardan emilen ısı kan dolaşımını arttırır ve hücrelere daha fazla kan hücresinin iletilmesine katkı da bulunur.

Comments


bottom of page