top of page

Neden Masaj Yaptırmalıyız?

Güncelleme tarihi: 24 Ağu 2021


Neden-Masaj-Yaptırmalıyız-?

Neden Masaj Yaptırmalıyız?


Masaj uygulaması, tedavi amacıyla ya da gündelik yaşantıda bedenin rahatlayıp gevşemesi adına, eller, yardımcı bir alet, masaj yağı ya da su kullanarak çeşitli tekniklerle yapılan işlemlere verilen isimdir. Rahatlamak, gevşemek adına pek çok farklı masaj tekniği bulunmakta ve kullanılmaktadır. Masaj uygulaması, bağımlılık noktasından hayatın, yaşamın bir parçası. Masaj seansı sadece rahatlamak, gevşemek için değil bunun yanı sıra sağlığa olan pek çok faydadan oluşmaktadır. Neden masaj yaptırmalıyız ? Sorusunun cevabını aşağıda kısaca açıkladık.


Masaj Uygulaması Baş Ağrılarını Dindirir, Hafifletir

Yapılan araştırmalar sonucunda masaj uygulamasının baş ağrısı için faldayı olduğunu, migren gibi rahatsızlıklar için çok etkili olduğunu, düzenli masaj uygulamasının baş ağrılarını azaltıp, migren sorununu da ortadan kaldırdığını göstermiştir.


Vücudu, Bedeni Rahatlatır

Eklem ve kas ağrılarını gidermek, gevşetmek adına masaj uygulaması oldukça etkili bir yöntemdir. Masaj uygulaması sayesinde, bir hafta boyunca yorgunluk ve stres gibi faktörler azaltılabilir, ortadan kaldırılabilir.


Eklem Ağrısını Azaltmak İçin Masaj

Düzenli olarak uygulanacak olan masaj uygulaması eklem ağrısını ciddi oranda azaltır. Özellikle hamilelik döneminde olanlar için de çok faydalı bir yöntemdir.


Masaj Uygulaması Stresi Azaltır

Kaliteli ve profesyonel olarak alacağınız masaj hizmeti kaygı riskini azaltabilir. Buna ek olarak, masaj esnasında stres hormonlarının da salgılanması azaltılabilir. Masaj uygulaması yardımı ile depresyon gibi sorunlardan da kurtulabilirsiniz.


Masaj Uygulaması Sırt Ağrılarını Azaltır

Yapılan çalışmalar, masaj uygulamasının sırt ağrısını %36 gibi bir oranla azalttığını göstermiştir. Özellikle de akupunktur yöntemi ile sırt ağrısı önemli ölçüde azaltılabilmektedir.


Masaj Uygulaması Kas Ağrısını Azaltır

Günümüzde masa başı işte çalışan insanların sayısı oldukça fazladır. Aynı konumda, yerde durmak bazen boyun, kol, bacak, bilek ve sırtta ağrılara sebep olabilir. Masaj yönteminin kas ağrıları üzerinde rahatlatıcı ve kas ağrılarını azaltıcı bir etkisi vardır.


Masaj Uygulaması Esneklik Sağlar

Pek çok birey esnek olmadıklarından şikayet etmektedirler. Masaj uygulaması, vücuda, bedene esneklik kazandırır ve kasları da gevşetir.


Masaj Uygulaması Kanser Semptomlarını Azaltır

Önümüzdeki senelerde 10 kişiden neredeyse 4’ü kanser ile mücadele etmek zorunda kalacak. Masaj uygulaması, kanser tedavisinde kullanılan yöntemler arasında yer alır. Masaj, ağrı, mide bulantısı, uykusuzluk ve yorgunluk semptomlarını komple ortadan kaldırabilir.


Masaj Enerji Verir

Yoğun iş temposu, yaşamın, hayatın getirmiş olduğu zorluklar, enerji bırakmayabilir. Kaliteli ve profesyonelce uygulanacak olan bir İsveç masajı yalnızca sizi kurtarmaz, aynı zamanda da kaybedilen enerjiyi geri kazandırır.


Masaj Uygulaması, Uykuya Yardımcı Olur

Bireylerin yaklaşık olarak üçte biri uykusuzluktan şikayet ederler ve uyku kalitelerini arttırmaya yönelik olarak türlü çalışmalara katılırlar. Yapılan çalışmalar, haftalık ya da düzenli olarak uygulanacak masajın uykusuzluğu ortadan kaldırabileceğini kanıtlamıştır. Eğer depresyondan ve uykusuzluğun yol açmış olduğu diğer pek çok problemden, sorunlardan kurtulmak istiyor iseniz, düzenli olarak masaj yaptırabilirsiniz.


Masaj uygulaması yalnızca bu faydalardan ibaret değildir. Bedenen ve ruhen sayılamayacak kadar faydası bulunur. Neden masaj yaptırmalıyız? sorusunu masajın faydalarıyla kısaca özetledik.

1 則留言


訪客
2021年9月28日

Bu kadar yararlı olduğunu bilmiyordum

按讚
bottom of page