top of page

Reiki Kaygıya Yardımcı Olur


Reiki Kaygıya Yardımcı Olur

Genel anksiyete bozukluğu, iş, hastalık, ilaç, yemek ve daha fazlası gibi çok çeşitli konularda gergin hissetmeyi içerir. Kaygı, geçmiş, şimdiki veya gelecekteki olayları düşünürken de bunaltıcı olabilir. Endişeli düşüncelerin nedeni genellikle duygularımızı tetikleyen bir şeydir. Güvensizlik, sinirlilik, stres, endişe, izolasyon ve korku duyguları ortaya çıkabilir. Bu genellikle kötü anılardan veya gençlerden gelen şartlanmalardan kaynaklanır.


Reiki kaygıyı yatıştırabilir, tıpkı bir masaj gibi stresi azaltabilir. Reiki, tetikleyicileri tanımlamaya yardımcı olur, tekrarlayan sinir kalıplarını hafifletmeye yardımcı olur ve ardından onunla birlikte gelen olumsuz düşünceleri tersine çevirebilir. Reiki, sakinlik ve derin gevşeme duygularını ortaya çıkardığı için stres, kaygı ve depresyon gibi zihinsel ve duygusal sorunlara yardımcı olabilir.


Reiki, vücudun çakralar olarak bilinen yedi ana enerji merkezini dengelemeye yardımcı olur. İyi ya da kötü enerji, deneyimlerimize, düşüncelerimize ve tepkilerimize dayalı olarak bu enerji alanları tarafından emilebilir. Dengeli çakralar bedeni ve zihni besler ve sağlıklı tutar. Dengesiz çakralar, sürekli yorgunluk, eklem ağrısı, uyku bozuklukları, zayıf dolaşım ve kaygı gibi ciddi sorunlara neden olabilir.


Bir kişi endişeli olduğunda etkilenen çakra, üçüncü göz çakrası olarak bilinen altıncı çakradır. Gözler ve kaşlar arasında yer alan üçüncü göz çakrası epifiz bezini yönetir. Epifiz bezinin ana işlevi, kişinin uyku döngüsünü düzenlemeye ve açık bir zihni korumaya yardımcı olan melatonin adı verilen bir hormon salgılamaktır. Açık bir zihin, kişinin gerçekliği algılama yeteneğini ve gördükleri ve nasıl yaşadıkları hakkında nasıl fikir oluşturduğunu belirleyebilir. Bu özellikle kaygıyı tartışırken önemlidir.


Anksiyete, üçüncü göz çakrası dengesiz olduğunda ortaya çıkar. Gerçeği anlamada ve hatta kendi realitenizi yaratmaya kadar ileri gitmede sorun yaratabilir. Kaygıdan muzdarip olanlar genellikle endişe verici düşüncelere sahiptir, senaryolar yaratır, sahte dramalara düşer ve güvenilmez hale gelir. Bu daha sonra dışarı çıkma, sosyalleşme veya işleri halletme kapasitelerine hükmedebilir. Bunların hepsi tıkalı bir üçüncü göz çakrasının işaretleridir.


Evde Masaj

Üçüncü Göz Çakrasını Engellemek İçin Reiki Kullanmak


Bir Reiki seansı, masaj terapistiniz ile olduğu gibi, birey ve uygulayıcı arasında açık bir diyalog ile başlar. Bu süre zarfında fiziksel semptomlar, ağrı, duygusal olaylar ve günlük stres faktörleri tanımlanır. İfade edilen her travma, yaralanma veya olumsuz duygu, uygulayıcının hangi çakraların dahil olduğunu ve hangilerinin dengelenmesi gerektiğini bilmesine yardımcı olur. Daha sonra Reiki seansı, danışanın yüz yukarı ve tamamen giyinik bir şekilde bir masaj masasına uzanmasıyla başlar. Uygulayıcı daha sonra 7 ana çakrayı taramaya başlar ve dikkat edilmesi gereken seviyede durur.


Anksiyete için, Reiki uygulayıcısı ellerini kişinin üçüncü göz çakrasının üzerine koyacak veya hemen üzerinde duracaktır. Uygulayıcı çakrayı dengelemek için durduğunda sıcaklık, soğukluk, karıncalanma veya terleme gibi duyumlar hissedilebilir. Bazı insanlar, Reiki sırasında renklerin, sayıların veya geçmiş deneyimlerin ruhsal görselleştirmelerine bile sahip olabilir. Hatta duygusal hissedebilir ve ağlayabilirler, ancak bunların hepsi tamamen normaldir ve aslında iyileşme sürecinin gerekli bir parçasıdır.


Bir salıverme gerçekleştiğinde, enerji dengelenir ve daha iyi akabilir. Sıcaklık ve rahatlama hissi hissedilebilir. Seans bittikten sonra, uygulayıcınız sizinle konu hakkında konuşacak, onu kabul etmenize, kucaklamanıza ve onu gerçekten temizlemenize yardımcı olacak pozitif mantralar gibi uygun araçları size verecektir.


Fiziksel, duygusal ve zihinsel sağlığınızı artırmak için Reiki'yi deneyin. Beden, zihin ve tabii ki ruh sorunlarını ele alarak şifa yolculuğunuzdan en iyi şekilde yararlanın ve bugün bir randevu ayarlayın.

コメント


bottom of page