top of page

Sıcak Bitkisel Yağ Masajı


Sıcak Bitkisel Yağ Masajı

Sıcak Bitkisel Yağ Masajı Nedir?


Sıcak bitkisel yağ masajı Hindistan, Bali ve Tayland’da uygulanmaktadır. Bu masajın en önemli özelliği sıcak bitkisel yağların kullanılması ve bu masajın klasik ayurvedik tıp öğretisine dayanmasıdır. Geleneksel bir masaj tekniğidir. Susam, bademyağı ve hindistancevizi gibi doğal özlerden üretilmiş bu yağlar, arındırıcı ve iyileştirici özellikleri bilinen aromatik yağlarla karıştırılır ve ısıtılır.


Masajda kullanılan badem yağı, susam yağı, hindistancevizi yağı gibi aromatik yağların hepsi iyileştirici, tazeleyici ve arındırıcı etkisi ile şifa kaynağı olduğu bilinmektedir.


Hazırlanan sıcak yağ ritmik bir masajla tüm vücuda uygulanır ve uçucu tıbbi yağlar dokulara nüfuz eder. Oradan kana karışan bu yağlar tüm vücuda yayılır. Sıcak bitkisel yağ masajı, romatizma ve eklem iltihabı tedavisinde özellikle tercih edilir. Ayrıca cildi tazeler ve sinir sistemini rahatlatır.


Kan dolaşımını arttıran ve vücudun dengesini korumayı sağlayan sıcak yağ masajı, şifalı, doğal ve egzotik bitki özlerinin karışımı ile elde edilen uçucu aromatik yağlar ile uygulanmaktadır. Tüm vücuda uygulanan sıcak bitkisel yağ masajı vücuda sürüldüğü andan itibaren masaj yaptıran kişide gevşeme ve rahatlama yaratmaktadır.


Mevsim geçişlerinde yorgun düşen vücut ve bağışıklık sistemi için ideal bir çözüm olan sıcak bitkisel yağ masajı, vücudun gerekli enerji akışını sağlar, dinamik ve motive olmanızı sağlar. Sağlıklı ve zinde bir yaşama sahip olmak için masaj terapileri vazgeçilmez bir tercihtir. Özellikle soğuk kış aylarında uygulatabileceğiniz sıcak bitkisel yağ masajı kendinizi yenilemenize de yardımcı olur.


Masajda uygulanan ritmik hareketler ile bitkisel yağların karışımı zihinsel ve bedensel olarak rahatlamış hissetmenize yardımcı olur. Gerilmiş olan kasların gevşemesi, uyku kalitesinin artması, cildin güzelleşmesi başlıca bilinen etkilerindendir.Masöz


Sıcak Bitkisel Yağ Masajı Faydaları


Tamamen doğal yağlardan elde edilen masaj yağı karışımlarının vücudunuzla buluşması sizde sıcacık bir etki yaratır ve bu sayede masaj keyfini ikiye katlayabilirsiniz.


Dokulara derinlemesine işleyen sıcak bitkisel yağ masajı, romatizma, kas problemleri, eklem ağrıları, eklem iltihaplanmaları, lenf kanallarına ve sinir sistemine olumlu etki sağlar.


Vücutta biriken toksinlerin atılımına ve cildin tazelenmesine yardımcı olur. Bu sayede daha canlı ve pürüzsüz bir cilde sahip olursunuz. Aromatik uçucu yağlar karıştırılarak uygulanan sıcak yağ masajında, dinlenebilir, tazelenebilir ve yüksek motivasyona sahip olabilirsiniz.


Daha zinde ve dinamik bir vücuda sahip olmak için, sağlıklı ve dinlenmiş bir zihin yaratmak için düzenli olarak sıcak bitkisel yağ masajı terapisi uygulatabilirsiniz. Hastalıklardan koruyan, metabolizmayı hızlandıran ve bağışıklığı güçlendiren sıcak yağ masajı, özel ve etkili bir masajdır.


Stresi azaltmak, zihinsel yorgunluktan arınmak ve her güne bir öncekinden daha güzel başlamak için ve masaj çeşitlerini deneyimlemek için uzman terapistlerimiz sizleri beklemektedir. Sıcak bitkisel yağ masajı uygulaması ile kendinizi ödüllendirip ve hayat kalitenizi arttırmak için masaj terapistlerimizle iletişime geçerek, randevu oluşturabilirsiniz.

Comments


bottom of page