top of page

Sultan Masajının Faydaları Nelerdir?


Sultan-Masajının-Faydaları-Nelerdir-?

Büyük şehirlerin genelinde sultan masajı uygulayan ciddi masaj salonları ve terapistleri bulunmaktadır. Kısacası işinde uzman iki masöz ya da masörün aynı anda aynı hareketler ile masaj yapma yöntemi, tekniğidir.


Sultan Masajı Nedir?


Terapi yüzyıllardan bu yana belki de insanlık tarihi boyunca eski bir öneme sahiptir. Bu durumun en önemli nedenleri arasında masajın rahatlatıcı özelliğinin de yanı sıra aynı zamanda da hastalıklara, rahatsızlıklara şifa özelliğine sahip olması da yer almaktadır.


Bu sebeple geçmişten günümüze gelene kadar sultan masajı terapisi popüleritesini hiçbir uygarlıkta ya da dönemde yitirmemiştir. Aksine her geçen gün masaj yöntemlerine bir yenisi daha eklenmektedir. Uygulama şekli, ayak baş parmaklarından kafa kısmına kadardır. Çok dinlendirici, gevşetici ve dinlendirici bir masaj çeşididir.


Örneğin, ilk zamanlarda yalnızca dört el masajı uygulaması bulunuyorken şimdilerde ise her çeşit rahatsızlık, hastalık için ayrı ayrı yöntemlere sahip masaj biçimleri bulunuyor. Bu sayede terapi teknikleri zaman içinde çeşitlenmeye başlamıştır. Günümüzde sık sık tercih edilmekte olan tedavi tekniklerinden, yöntemlerinden birisi de sultan masajı olarak karşımıza çıkmaktadır.Sultan Masajı Senkronize Masaj Tekniği


Sultan masajı, ya da diğer ismi ile dört elli masaj, iki masörün ya da masözün aynı anda çalıştığı ve birbirlerinin hareketlerini taklit ettiği bir masaj çeşididir. Kısacası hem bacaklar hem de kollara aynı anda masaj uygulanır ya da bir masör, masöz sırtınızın sağ yanında diğeri ise solda çalışır.


Hareketlerini senkronize etmek adına bir masör diğerini takip eder. Aynı şeyi aynı anda uygularlar ve bu da benzersiz bir rahatlama duygusu sunar. Sultan masajı, benzersiz bir deneyimdir ve Uzakdoğu felsefesinden Ayurveda geleneğinden çıkmış olan bu masaj tekniğidir. Hem bedeninizi hem de zihninizi rahatlatıp, gevşetir. Masaj yaptırmayı seviyor iseniz kesinlikle bu masaj çeşidini deneyimlemelisiniz.


Sultan Masajı Faydaları Nelerdir?


Farklı masaj çeşitlerini birleştiren sultan masajı terapisinin pek çok yararı vardır. Faydalarından bazıları ise şunlardır;

 • Bağışıklık sistemini destekler, vücut direncini arttırır.

 • Kas spazm ve ağrılarını ciddi bir ölçüde azaltır.

 • Kan akışını düzenler.

 • Stres ve gerginliği ciddi bir ölçüde azaltır.

 • Uyku düzenini sağlar.

 • Bölgesel yağ yakımına katkı da bulunur.

 • Cildi gençleştirir.

 • Basınç noktalarına yapılan teknikler, derin doku teknikleri ve yüzeysel teknikler bir kombinasyon halinde yapılarak kasları gevşetir, rahatlatır ve kan dolaşımını da hızlandırır.

 • Beyninizin mantıksal ve duygusal olan yanlarını aynı anda uyararak hem ruhsal, hem de fiziksel olarak bir rahatlama sunar.

 • İki kişi aracılığı ile uyumlu bir şekilde uygulanan masaj manipülasyonlarının yoğunluğu, kan dolaşımını arttırarak yağ dokularının da parçalanmasına katkı da bulunur.

 • Zihninizi, ruhunuzu ve kaslarınızı dinlendirir, sizi bir sonraki güne daha zinde ve daha sağlıklı bir şekilde hazırlar.

Sultan masajı, birlikte uyum içerisinde çalışabilen ve bu alanda iyi eğitim almış iki masör ya da masöz gerektirir. Sultan masajı masoz.net anasayfamızda bulunan bireysel eğitimli, uzman masözler aracılığı ile profesyonel bir şekilde uygulanabilmektedir.

Comentarios


bottom of page