top of page

Thai Masajı Nedir


Thai Masajı Nedir


Thai Masajı Nedir

Thai Masajı, Tayland masajı olarak bilinen Beden ve Ruh tedavisinde uygulanan kökü çok eski yıllar öncesine dayan bir tedavi yöntemidir.

Thai masajında çoğunlukla baskı ve esneme hareketleri yapılıyor. Bağışıklığı güçlendirir. Vücuttan toksinleri atmaya yardımcı olur.

Bildiğimiz diğer masajlar gibi yağlı bir masaj değildir.

Seans sırasına terapistin yönlendirmesiyle sık sık duruş şekli değiştirilir ve masaj en fazla az 3 saat sürer. Thai masajı Uygulanan terapist güç uygulayarak vücuttaki gerilimi serbest bırakır.

Masaj terapisti aynı zamanda vücudu yoga benzeri bir duruşa sokarak, eklemleri açmak ve vücudun esnemesini kolaylaştırmak için güç baskı uygulayarak vücudu nazikçe sarsar.

En az atmış çeşit esnetme ve baskı hareketleri uygulanır.

Thai masajı yapılan baskı ve esnetme hareketleri ile vücudun kan dolaşımını artırıp vücuda enerji veriyor.

Thai masajı vücudun dört farklı bölgelerine uygulanır.

Boyun bacaklar sırt ayaklar.

Thai masajının faydaları kasları gevşetmek, belirli bölgelerdeki şişliği azaltmak, gerginliği ve burkulma gibi yaralanmalarda iyileşmeyi hızlandırmak amacıyla uygulanır. Vücuttaki sinirlere uygulanan baskıyla da kişinin stresini mental yorgunluğu atmasına yardımcı olunur.

Thai masajı vücuttaki kan dolaşımını hızlandırır ağrılı bölgelerini esnetir kasları gevşetir enerji verir. Thai masajındaki bazı hareketler sert olabilir masaj bitiminde mükemmel sonuçlar ortaya çıkar.

Thai masajının uygulandığı bölgelere faydaları kasları gevşetir, bölgesel ağrıları giderir, kan dolaşımı hızlanır yorgunluk azalır vucuda enerji verir sinirleri yumuşatır ve stresi alır.

Thai masajı otururken yüz üstü yatarken, sırt üstü yatarken ve yan yatarken uygulanır.

Thai masajını uygulayan terapist aynı zamanda vücudu yoga benzeri bir duruşa sokarak, eklemleri açmak ve kasları gevşetmek esnemeyi kolaylaştırmak için vücudu nazikçe sarsar gibi hareketler yapar kas bağ dokularının yumuşayıp gevşemesini sağlar.Thai masajının faydaları nelerdir

Thai masajının çok fazla faydası vardır, en önemlisi ise beden ve ruh sağlığın korunması ve çok çeşitli sağlık sorununu tedavi ederek iyi sonuçlar verebilmesi. Ayrıca vücuttaki enerji yollarını arındırması temizlemesiyle de bilinir.

Thai masajının faydalarından bazılarını aşağıdaki sırlamada görebilirsiniz

  • Kas ağrısını ve kas spazmları iyileştirir.

  • Kan dolaşımını ve hücre akışını iyileştirir

  • İç organları uyarır

  • Vücut duruşunu iyileştirir

  • Yorgunluk, şişlik ödem tutma, eklem ağrıları ve baş ağrılarını azaltır.

  • Vücut esnekliği ve hareket aralığını artırır.

  • Vücutta metal yorgunluğu giderir.

bottom of page