top of page

Anti Stres Masajı Nasıl Yapılır?


Anti-Stres-Masajı-Nasıl-Yapılır-?

Anti Stres Masajının Faydaları


Gün içinde maruz kalınan gergin ortamlar ve olumsuz şeyler bireylerin olduğundan daha yorgun ve huzursuz hissetmesine neden olabilir. Eğer bunların yarattığı olumsuz hislerden kurtulunmaz ise bir sonraki güne de yorgun ve mutsuz olarak başlanır. Günün getirmiş olduğu gerginlikten kurtulmanın en etkin yollarından biri gün sonunda rahatlatıcı bir masaj olabilir. Uzman bir masaj terapisti aracılığı ile uygulanan anti stres masajı sayesinde hem stresten kurtulunabilir hem de gün içerinde kaybedilen enerji yeniden taplanmış olunur.


İşte tam da böyle bir gün geçirmiş biri için ideal olan anti stres masajı gün sonunda tercih edilebilecek en etkili ve en iyi masaj çeşididir. Anti stres masajı sakin ve ritmik hareketler ile uygulanan bir masaj çeşididir. Bu masaj sayesinde kaslar yumuşayarak gevşer. Anti stres masajının etkili olduğu alanlar oldukça fazladır. Bu masaj yüzdeki, baştaki, boyundaki, sırttaki ve ayak tabanındaki gerilmeleri ortadan kaldırarak rahatlamayı sağlamaktadır.Anti stres masajı gün geçtikçe daha çok tercih edilen bir masaj çeşidi haline gelmektedir. Çünkü bu masaj sayesinde kaslardaki gevşemenin yanı sıra dolaşım sistemine zihin rahatlamasına, bağışıklık sisteminin güçlenmesine ve kan dolaşımının düzenlenmesine etkiler katmış olursunuz. Anti stres masajının en önemli etkilerinden biri de kaslar üzerindeki etkidir. Kaslardaki sıkışmaları ve gerginliği gidererek buna bağlı olan ağrıları ortadan kaldırır. Bu sayede de kaslar daha güçlü ve dirençli hale gelir. Anti stres masajının etkileri ikiye ayrılmıştır. Birincil etkiler ve ikincil etkiler olarak isimlendirilir. Birincil etkiler hemen etki gösteren etkilerdir ve çoğunlukla ağrılı şikayetlerde erkili olurlar. İkincil etkiler ise zaman içerisinde etkisini gösterir. Bu iki etki arasında kesin bir sınır çizmek biraz zordur.

Anti stres masajı sonrasında ortaya çıkan etkiler zincirleme şeklindedir. Bu zincirlemede kan dolaşımında ortaya çıkan birincil etki ve sonra hücre beslenmesindeki artış ve toparlanmadaki hız da ikincil etkiye neden olur. Anti stres masajından en iyi performansı alabilmek için uygun emosyenel uyarı gerekmektedir. Eğer emosyonel düşük düzeyli ise bu tembellik, halsizlik, uykulu bir moda neden olur. Eğer emosyonel yüksek düzeyde ise bireyde anksiyeteye neden olur. Huzurlu dingin bir uyku için günün yorgunluğundan kurtulun ve bir sonraki gününüze enerji dolu bir vücutla, bedenle başlayın.

Comments


bottom of page