top of page

Asahi Yüz Masajı Yapmanın Kolay Yolları


Asahi-Yüz-Masajı-Yapmanın-Kolay-Yolları

Lenf düğümlerini hedef alarak şişliği ve yüz kırışıklıklarını yavaşlatan Japon Asahi yüz masajı, dünyaca ünlü mankenler tarafından her gün uygulanıyor. 8 milyondan fazla izlenen bu masaj tekniği bütün dünyada oldukça popüler. İşte yalnızca birkaç hafta içerisinde gözle görülür bir şekilde pürüzsüz, canlı bir cilde kavuşacağınız Asahi yüz masajı yapmanın kolay yolları..


Lenfatik sistem bozuklukları, hasarlı cilt, döküntüler, soğuk algınlığı ya da gripseniz bu masaj ters etki gösterebilir. Uygulamadan önce yüzünüzü ve ellerinizi antiseptik ile iyice yıkayın. Sürtünmeyi azaltmak adına krem kullanabilirsiniz. Masaj seansları esnasında, parmaklarınızın uyguladığı baskıyı da hissetmediniz. Fakat, rahatsızlığa sebebiyet verecek kadar da güçlü olmamalı. Kulaklarınıza masaj uygularken, çene altındaki ve boyun kısmındaki alanda (lenf düğümlerinin bulunduğu yer) basıncı azaltın. Her masaj hareketini 3 defa tekrar etmelisiniz. Maksimum etki için, her gün aynı zamanda Asahi yüz masajı uygulamalısınız.

Temel Hareketler


Her iki elin parmaklarını kulak kısmınızın üst kenarlarına yakın olan bölgelere doğru bastırın. Hafif bir basınç uygulayarak, parmaklarınızı aşağıya doğru olacak şekilde kaydırın. Bu hareket ile lenfatik sıvının dışarı akışına neden olursunuz. 3 defa tekrarlayın ve sonraki her masaj hareketinin sonunda da bunu yapmayı unutmayın.


Göz Çevresi


Orta parmaklarınız ile gözlerinizin dış köşelerine doğru bastırın. Nazik bir şekilde parmaklarınızı gözlerin iç köşelerine doğru kaydırın. Kısa bir ara verin, sonra parmaklarınızı yukarı olacak şekilde hareket ettirin. Ardından parmaklarınızı dıştan gözlerin iç köşelerine doğru bir defa daha hareket ettirin.Alın


Orta ve yüzük parmaklarınızı alnınızın orta kısmına bastırın. Zikzak hareketleri ile parmaklarınızı alnın ortasından şakaklara doğru kaydırın.


Dudak Çevresi


Masaj seansının bu aşamasında, her adımı 3 ila 4 defa tekrarlamanız ve ardından temel hareket ile bitirmeniz gerekir. Her iki elinizi de çenenize koyun. Çenenizin ortasına 3 parmağınız ile bastırın. Üst dudağınıza doğru yarım bir daire şeklinde masaj uygulayın. Orta parmaklarınız ile burun kanadına bastırın ve burun kemerine doğru yarım bir daire şeklinde geriye doğru hareket edin. Parmaklarınızı burun kemiğinden yanaklara doğru kaydırın.


Nazolabial Çıkıntılar (Burun kenarından ağız kenarına inen oyuklar)


Her iki elinizi de çenenize koyun. Çenenin ortasına 3 parmak ile bastırın. (Önceki hareketlerde de olduğu gibi) Basıncı koruyarak, ellerinizi gözlerin iç köşelerine doğru kaydırın.


Yüz


Sol avucunuz ile çenenizin sol tarafına doğru basın. Sağ elinizi çenenin sağ dış kısmındaki kenarından gözün iç köşesinin hemen altındaki bir noktaya getirin. Parmaklarınızı gözün dış köşesinden şakaklara kadar hareket ettirin, daha sonra yalnızca bir eliniz ile yüzün sağ kısmındaki temel hareketi uygulayın. Sağ eliniz ile çenenin sağ tarafına bastırın ve sol elinizi de kullanarak yüzün sol kısmındaki ayni hareketleri tekrar edin.

Yanaklar


Ellerinizi burnunuzun kenar kısımlarına yerleştirin ve yalnızca 3 parmak kullanarak baskı uygulayın. Parmaklarınızı elmacık kemikleri boyunca şakak kısmında kaydırın. Avuç içlerinizi birbirinden ayırarak bileklerinizi birleştirin. Avuç içiniz ile çenenize ve dudaklarınıza baskı uygulayın. Avuçlarınızı elmacık kemikleri boyunca kulak kısımlarına doğru kaydırın.

Comments


bottom of page