top of page

Bölgesel Lokal Masaj Nasıl Yapılır?


Bölgesel-Lokal-Masaj-Nasıl-Yapılır-?

Lokal Masaj


Lokal masaj bölgesel olarak vücudun, bedenin istenilen ya da ihtiyacı duyulan bölümüne, alanına uygulanan bir masaj çeşididir. Bölgesel masaj dediğimiz bu masaj çeşidinde sadece yüze, bacaklara, başa ya da sırt bölgesine masaj uygulanabilir. Masaj tedavisi kas ve basınç noktaları özel bir odaklanma ile manipülasyon ve vücudun, bedenin yumuşak dokularında sürtünme içerir. Lokal masaj fizik tedavinin bir parçası olarak kullanılabilir veya kaslardaki sıkı bölgelerin, alanların dinlenmesine de yardımcı olabilir. Diğer durumlarda, vücudun, bedenin diğer alanlarında ağrı ya da sağlık problemlerin de rahatlama sağlar ve vücudun basınç noktalarına odaklanarak uygulanabilir.


Lokal masajın sayısız biçimler bulunur. Çoğu birey kendi masaj yöntemlerini kendisi yaratabilir. Bu deneyim ile alakalıdır. Kullanılmamış bir yöntem ile rahatlama, gevşeme sağlamak ise paha biçilemez bir olgudur. Bazı kişiler bu masaj için ya kendi hem cinsini seçer ya da karşı cinsten birini de tercih edebilir. Çoğunlukla kadınların eli hafif olarak bilinmektedir. Bu sebep ile yaralanma gibi durumlarda çok ağrı çeken bireyler, bayan uygulayıcı istemektedir. Lokal masaj tam vücut masajına da dönüşebilmektedir. En azından genellikle rahatlama hissini yalnızca sorunlu olan bölge, alan değil bütün vücut hak etmektedir.Lokal masajda masaj uygulanacak alanın, bölgenin açıkta olması yeterlidir. Masaja ihtiyacı olan alandaki problemi iyi bir masaj terapisti eli ile dokunarak bile anlayabilir. Vücutta, bedende damarlarda ya da kaslarda olan problemleri el ile keşfedebilir. Bu sebep ile doktor görevinde kendini hissedenler dahi bulunmaktadır. Bu işte tecrübenin nerden kaynaklandığında oldukça önem veriyor iseniz lisansını, deneyimini sormayı unutmamalısınız. Bir masaj terapistinin lisansını ise saygın kuruluşlarda sormanıza, soruşturmanıza gerek yoktur.


Fizik tedavi ofisleri, sağlık kulüpleri veya doktor ya da masözler, masörler ile çalışmak insanlar ile çalışarak oldukça güvende hissedebilirsiniz. Lokal masaj için eğitim almış kişiler daha ilk seansta farkını ortaya çıkaracaktır. Kullandığı malzemeler ve uçucu yağlar ile tam bir rahatlama söz konusu olacaktır. Bacak ağrısı çeken bireylerin düzenli bir şekilde bölgesel masaj uygulamasında kan dolaşımı hızlanır ve damarlardan kaynaklanan ağrılar da en aza indirilir. Bunun gibi pek çok örnek bu tekniğin alternatif bir kaynak olduğunun kanıtıdır.

Comentarios


bottom of page