top of page

G5 Masajı Kaç Seans Sonra Etki Gösterir?


G5-Masajı-Kaç-Seans-Sonra-Etki-Gösterir-?

G5 Selülit Masajı Nedir?


G5 selülit masajı, özel ritmik, düzenli masaj cihazı kullanılarak uygulanır. Hızlı titreşimler ile gerginlik sağlayan cihaz selülit tedavisinde oldukça etki gösterir. Özellikle selülit tedavisi ve bölgesel zayıflamada kullanılan G5 masaj uygulaması, aynı zamanda kaslarda birikmiş olan laktik asit ve ödemin atılmasına da katkı sağlar. G5 masajı kan akışını da hızlandırdığı için spazm tedavilerinde de kullanılabilen bir masajdır.


G5 masajı vücut özelliklerine bağlı olarak yaklaşık 20 ila 25 dakika süren 10 ila 15 seanstan oluşur. Vücudun her alanına uygulanabilen G5 masajı bütün vücuda uygulanabilmektedir. Fakat en etkili sonucu veren üst bacak, popo, kalça ve kol bölgeleri daha çok tercih edilmekte. G5 masajı, lenfiydik drenaj ve soğuk lipoliz gibi bölgesel zayıflama yöntemleriyle kombine edildiği zamanda bölgesel zayıflamayı destekleme özelliğine sahiptir.


G5 Masajı İle Zayıflama


G5 masajının isminin neden G5 masajı olduğu merak konusu haline gelmiştir. Uygulama sırasında kullanılan cihazın ismi sebebi ile G5 masajı denilmektedir. Uzun zamanlardan bu yana selülit tedavisi denildiğinde ilk akıla gelen yöntemler arasında yer alır. Selülit tedavisinde de olduğu gibi bölgesel zayıflama konusunda da G5 masajı cihazının yararları görülmektedir.


Uygulama sonrasında bölgesel sıkılaşmaya yardımcı olan G5 masajı, selülit tedavisinde olduğu gibi bölgesel zayıflamada da son derece etkili bir yöntemdir. Aynı zamanda ödem şikayeti olan bireyler ödem atma ya da spazm tedavilerinde de uzmanlar aracılığı ile G5 masajıyla iyileşme sağlandığı söylenmektedir.


Yağ yakılmasını hızlandıran özel bir masaj yöntemi olan G5 masajı, bölgesel dolaşımın düzenlenmesinde, kan dolaşımının sağlanmasında, metabolizma hızlandırılmasında da etkilidir. Oldukça etki sağlamakta olan G5 masajı sonrasında bireylerin kronik yorgunluk şikayetlerinin de ortadan kalktığı görülmektedir. Eklem ve kasların hareket kabiliyetinin arttırılması adına da G5 masajı denenebilmektedir.


G5 Masajı Kaç Seanstır?


Seans sayısı minimum olarak 3’tür. Maksimum seans sayısı da 10’dur. Seanslar düzenli olarak devam ettirilip sonlandırıldığında en az 2 cm kadar incelme sağlanmakla birlikte maksimum olarakta 7 cm’ye karar incelemeler de tespit edilmiştir.


G5 Masajı Ne İşe Yarar?


İncelme, selülit - çatlak, görünümünün azaltılmasında etkili olan bir masaj tekniğidir. Bu teknik ile hızlı titreşimler yollanarak kaslarda birikmiş olan aşırı laktik asit seviyeleri normal seviyelere ulaştırılabilmektedir.


G5 Masajı Hangi Alanlarda Yapılır?


Fazla yağın birikmiş olduğu bütün alanlarda, bölgelerde yapılabilmektedir. Bilhassa üst bacak, popo, kalça gibi alanlarda sıklık ile tercih edilmektedir. Uygulama bölgesine göre seans sayısı ve şiddeti de değişkenlik göstermektedir.


G5 Masajı Kaç Seans Sonra Etkisini Gösterir?


Etkili seans başarıları adına en az 10 en fazla ise 15 seansın düzenli olarak devam ettirilmesi gerekir. Yaklaşıl olarak 10 seansa yaklaşırken etkileri göz ile görülür dereceye ulaşabilmektedir.


G5 Masajı Yan Etkileri ve Riskleri


G5 masaj uygulaması konforlu bir şekilde selülit görünümünden kurtulmaya yardımcı olan ve herhangi bir cerrahi işlem gerektirmeyen yöntemdir. Fakat G5 masajı sonrasında görülen zararlar ortaya çıkmaması İçin kesinlikle güvenilir bir yere uygulama yaptırılması gerekmektedir. Çünkü profesyonel ve eğitimini almamış olan kişiler aracılığı ile uygulanacak olan G5 masajı tehlikelidir. G5 masajında kasların yönünün bilinmesi ve sertlik uygulamasının kişiden kişiye göre tercih edilebilmesi adına kişinin eğitimli, profesyonel olması gerekmektedir.


Genel olarak zararsız bir selülit tedavisi olarak bilinen G5 masajı, varis sorunu olan bireylerde kanamalara yol açabilmektedir. Aynı zamanda doğru sertlik ile uygulanmaması halinde bölgesel morarmalar da meydana gelebilir.

댓글


bottom of page