top of page

Kavitasyon İle G5 Masajı Arasındaki Farklar


Kavitasyon-İle-G5-Masajı-Arasındaki-Farklar

Kavitasyon yararları olan bir incelme uygulamasıdır. Kavitasyon uyuşma, rahatsızlık, yara izi ya da zaman kaybına sebep olmayan risksiz liposakşına alternatif bir vücuda şekil verme, zayıflama yöntemidir. Sonuç tahmin edilenden daha da kısa bir süre sonra kendisini gösterebilmektedir. Kavitasyon yöntemi ile beraber hızlı ve uzun vadeli sonuç ve yararlar elde edilebilmektedir. Pek çok hastan birkaç seans ile beraber 2 ila 6 cm arasında incelme deneyimleyebilmektedir. Sonuçlar kiloya, yaşa ya da metabolizmaya göre de farklılık göstermektedir. Düzenli bir beslenme tercihi ile birlikte sonuçlar daha da parlak olacaktır. Bireylerin kovitasyon incelme işlemi sonrası incelmeyi gözlemlediği vakit yaşadıkları sevinç ve özgüven hissi kavitasyon faydaları arasında yer almaktadır.


Kavitasyon Kimlere Uygulanabilir?


Kavitasyon işlemi ağrı vermeyen, cerrahi olmayan ve morarma yapmayan bir uygulama. Hasta seanslar sırasında ultrasonik kavitasyon yapılan yerde ısı hissetmektedir. Dalganın şiddeti arttıkça da artan bir uğultu sesi duyulabilir. Ses ve ısı üçüncü bir kişi aracılığı ile dışarıdan gözlenemez. Dolaşım bozuklukları, rahatsızlıkları olan bireyler ultrasonik kavitasyona manyetik alan tedavisi de eklenerek kavitasyon bölgesel zayıflama işlemi uygulanabilir. Kavitasyon uygulanan bireylerde kilo fazlası var ise diyet önerilebilir fakat bölgesel yağlanma için diyet gerektirmez.


Kavitasyonun Zararları Nelerdir?


Kavitasyon yararları ve zararları olan bir incelme uygulamasıdır. Kavitasyon incelme işlemi esnasında yüksek dozda uygulanan ultrason en başta cilt yanıkları da olmak üzere vücuda oluşabilecek bir çok zarar zemin oluşturabilir. 3 - 4 seans sonrasında bazı bireyler üzerinde oldukça tahribata yol açabilir. Mide bulantısı, baş dönmesi, verilen kiloların geri alınması ve titreme görülebilir. Verilen ultrason enerjisi dokularda yaşlanmaya da yol açabilir ve oksidan maddenin açığa çıkmasına neden olabilir.Kavitasyon yararlı mı? Sorusu da sıklık ile sorulan sorular arasında yer almaktadır. Vücut ve cilt sorunları için pek çok faydası bulunan bu tedavi yöntemi, günümüzde sıklıkla tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra regl döneminde kavitasyon işlemi yumurtalıklarda soruna yol açabilmektedir. Bu sebepten cihazın mutlaka yumurtalıklardan yaklaşık 10 cm kadar uzak tutulması gerekir. Bütün bunlara rağmen kavitasyon yararları açısından daha baskın gelmekte ve bu yan etkiler hastaların çok azında görülmektedir.


G5 Masajı Bölgesel İncelme


G5 masajı vücudun, bedenin her alanında uygulanabilen, özellikle kalça, pop ve üst bacak alanlarında uygulanan, zayıflama ve toparlamada etkili bir selülit masajı çeşididir. Bir cihaz vasıtası ile uygulanır. İsmini aletin ismi olan G5 ten almıştır. Uzum zamandır uygulanan bir masaj çeşididir. Uygulama başarısı, uygulama yapan bireyin doğru itme kuvveti uygulamasıyla olmaktadır. Doğru uygulama tekniğiyle en çok başarı elde eden masaj çeşitlerinden birisi G5 bölgesel incelme masajıdır.

G5 masajı bireylerin vücutlarının değerlendirilmesiyle seansları belirlenen bir masajdır. 5 ila 10 seans olarak belirlenebilir. Her seans yaklaşık 20 dakika sürmektedir. Vücudun bütün bölgelerinde etkili olmaktadır. Kavitasyon yararları olduğu gibi G5 masajının da faydaları vardır.


G5 Masajı Nasıl Uygulanır?


G5 masajı kendi adını taşıyan alet ile uygulanmaktadır. Hızlı titreşim ile ve iterek sıkıştırma yöntemiyle fazla yağların ve selülitli alanların yakılmasını sağlar. Uygulama alanında zayıflama ürünlerinin kullanılması ile birlikte gözle görülür ciddi bir etki elde ettirir. Gerginleşmiş noktaları ve spazmları yatıştırmaya, ödemlerin ve yorgunluk sonrasında kaslarda birikmiş olan laktik asidin atılmasına katkıda bulunur.

Kavitasyon yararları olan bu faydalar G5 masajı yönteminde de bulunur. Alet ile uygulanan masaj sayesinde kan akışı hızlanır, vücut toplanır ve damarlar da açılır. G5 masajı özellikle pasifik jimnastik öncesinde vücudun, bedenin ısınmasını ve yağ yakmaya daha da erken başlamasını sağlar. Masajın bütün vücuda uygulanabilir, özellikle üst bacak, kalça ve popo bölgelerinde oldukça etkisi vardır.

Kommentare


bottom of page