top of page

Reiki Masajı İle Ağrılardan Kurtulun


Reiki-Masajı-İle-Ağrılardan-Kurtulun

Reiki masajı bir kişiye şifa ve enerjileri aktarmak adına nasıl bir uygulama yapılmasını öğretmek modaliteleri içermektedir. Budizmden türetilmiş olan alternatif bir şifa şeklidir. Çoğunlukla, reiki masajı bir reiki uygulaması dahil edilerek uygulanır ve bir bireyin vücudunu, bedenini iyileştirmeye yardımcı olmak adına çeşitli basınç noktaları ve çakralar kullanır. Bir reiki masajı yalnızca reiki uygulamasında yer alan pek çok bileşenden birisidir. Birçok kişilerde ağrı ve stres gidermeye katkıda bulunduğu bilinmektedir. Çok önemli bir tedavi aracıdır. Reiki masajını kullanmak iyileşmek veya bir hastalığı, rahatsızlığı tedavi etmeye katkıda bulunduğu kanıtlanmıştır ama kesinlikle geleneksel tıbbi yaklaşımın yanında kullanılabilecek iyi bir alternatif tedavi yöntemi olamamıştır.


Reiki masajı uygulaması Japonya kökenli ve bedeni iyileştirmek, zihin uyandırmak adına bir ruhsal yaşam gücünü öğretme fikirleri üstünde gerçekleşir. Vücudun ve evrenin enerjilerini kullanır gibi bir yapısı bulunur. Yoğun bilimsel ortamlarda çalışılmış olan bir uygulama değildir. Reiki uygulacıları şifa için bütünsel bir yaklaşım kullanmaktadır. Yaralanma ya da bir hastalığı iyileştirmeye katkıda bulunmak için evrenden veya daha yüksek güç enerjilerinden şifa çekmek adına yapılır. Bir uygulayıcı bireysel bir yaralanma veya rahatsızlık olan alanlar üstüne eli yoluyla bu enerjiyi çeker. Reiki masajı için reikiyle aynı ilkeler geçerlidir. Elini bir kişinin vücut enerjisini ortaya çıkartmak için kullanır. Belirli olan basınç noktalarını masajla açar.Bir uygulayıcı vücudun farklı çakralarını açarak bloke olmuş olan enerjiyi serbest bırakır. Yani enerjiyi taşımaya katkıda bulunur. Çakralar pek çok öğretide vücudun enerji merkezleri olarak tanımlanır, bilinir ve bloke ya da negatif enerji vücutta hastalığa, ağrıya sebep olabilir. Bu sebeple, bir çakra reiki masajı yolu ile çalıştırılmaya başlanır. Çakra sebebiyle engellenmemiş olan vücut ağrısı sona erdirilir. Reiki masajı yaygınlık sebebiyle çalışma ve delil eksikliği yüzünden hastalık için tedavi tercihi, seçeceği gibi geleneksel bilim camiası aracılığı ile kabul edilmez. Genel masajın, stres, ağrı ve anksiyete, bağışıklık sistemini baskılayan herhangi bir hastalığın, rahatsızlığın ortak yönlerini hafifletmeye katkıda bulunduğu kanıtlanmıştır.

Reiki Masajı Nasıl Uygulanır?


Reiki masajı ile ne tür hastalıkları tedavi edebiliriz gelin bir göz atalım. Reiki masajıyla bağışıklık sistemi sorunları yaşayan bireylerin problemlerini çözer, hastalıkların kaynağına ulaşarak sorunu ortadan kaldırır. Bu da demek oluyor ki eğer bir bireyin bağışıklık sistemi güçlü ise pek çok hastalıktan kendini korumuş veya bir çok hastalığı çoğu bireye göre daha hafif ve daha hafif ve daha hızlı atlatmıştır. Bu tür fiziksel tedavinin yanı sıra reiki masajının bir de ruhsal anlamda tedavi biçimi vardır. Reiki masajı sayesinde kurtulduğumuz negatif enerjinin yerine pozitif enerji yüklenir ise birey kendini daha huzurlu ve mutlu hissederek bu huzuru, mutluluğu çevresine, işine kısaca tüm hayatına yansıtır.


Comments


bottom of page