top of page

Zayıflama Masajı İle Selülit Yağlarını Eritme


Zayıflama-Masajı-İle-Selülit-Yağlarını-Eritme

Zayıflama masajı aslında selülit masajı olarak bilinir. Hoş bir tarafı olmayan selülit yağlarının görünümünü azaltmak adına kullanılan terapinin bir çeşididir. Hücresel deri yüzeyine yakın olan bir yağ tipinde yağ hücreleri belirgin bir biçimde süzme peynir görünümüne neden olur ve altta yatan deri yapısı bastırılır. Selülit kalça, mide ve uyluk bölgesinde en belirgin bir şekilde görülür. Zayıflama masajı uygulamasının odak noktası ise her yerdir. Bölgesel veya tamamen uygulanan bir eylemi kapsamaktadır.


Zayıflama masajı esnasında, masaj terapisti kendi ellerini etkileyen alanı yönetir. Bazen de silindir bir malzeme ile daha derin ve daha yoğun bir masaj deneyimi sağlanır. Pek çok zayıflama masajında yaş yakan yağlar ve yosun gibi bazı malzemeler kullanılabilir. Hücresel masaj tipinin başka bir tipi olan bu uygulamada nane gibi uçucu yağlar da çok sık kullanılmaktadır. Bu yağlar etkilenen bölgenin görünümünü iyileştirmek, yardımcı olan uyarıcı özelliğe sahiptir. Uçucu yağlar, bir masaj seansı için kokusuyla stres faktörünü azaltmaya ve gevşeyip, rahatlamaya da yardımcı olur.Pek çok sağlık tesisleri sağladıkları hizmetlerden biri olarak bu masajı sunmaktadır. Fakat lisanslı, uzman olan masaj terapistleri aracılığı ile yardım almaya özen göstermelisiniz. Onlar kullanılan teknikte kremler ve yağlar ile daha doğru bir uygulama biçimi sunar. Yetenekli, deneyimli bir masaj terapisti aracılığı ile uygulanan zayıflama masajı teknikleri ile selülit yağlarından kurtulmak noktasında tatmin edici sonuçlar alma olasılığını da artacaktır. Pek çok kişi için, eğitimli bir masaj terapisti maliyet sebebi ile çok sık tercih edilmez. Bunun adına zayıflamak için türlü haplar ya da diyetlere başvurulur. Elbette diyet yapmak ve aynı zamanda da zayıflama masajı yaptırmak sizleri sağlıklı ve hızlı bir şekilde sonuca ulaştıracaktır.


Bunun dışında çeşitli kremler ve yağlar ile de yağ yakımı sağlanmaya çalışılır. Fakat sağlıklı ve güzel olmak isterken sağlığınız ile oynamamaya da son derece dikkat etmelisiniz. Tedavi olurken kafein içeren selülit kremleri ile geçici selülit görünümünü iyileştirmekte etkilidir. Bu rahatlamanıza, gevşemenize ve istekli olmanıza yardımcı olurken aynı zamanda anı kurtaracaktır. Tedavi sürecinde de sizlere sunulacak olan türlü kremlerden yardım alabilirsiniz. Doğru krem ve zayıflama masajı uygulaması ile selülit yağlarının yakımı daha da hızlanacaktır. Dolaşımı hızlandırmak için düzenli olarak egzersiz ve spor yapmak ise çok hızlı şekilde vücudu şekle sokacaktır.

Comments


bottom of page