top of page

Bambu Masajı Nasıl Yapılır?


Bambu-Masajı-Nasıl-Yapılır-?

Şifalı özellikleri ile bilinmekte olan bambu masajı, zihinsel, fiziksel ve manevi olarak bedeni sakinleştirmek, enerji vermek, dengelemek, özellikle de selülit tedavisi ve cildi gençleştirmek adına uygulanan bir masajdır. Bambu dünyada en çok kullanılan, çok yönlü olan bitkilerden birisidir. Çeşitli alanlarda kullanılabilir ve gücünü doğadan aldığını da söyleyebiliriz. Gençliği, bereketi, refahı ve barışı sembolize ettiği bilinmekte olan bu bitki, son zamanlarda ise bir güzellik aparatı haline gelmiştir. Çünkü cilde olan uyumu şahane.

Bambu Masajı Nedir?


Bambu Masajı aslında bir derin doku masajı uygulamasıdır yani, masajdaki kullanılan teknik ve bambunun yapısı, bireylerde esenlik ve gevşeme hissi yaratmak adına birebirdir ve dokuyu yuvarlamak, yoğurmak İçin de yenilikçi bir yöntemdir. Bambu Masajı, günümüz stresine karşı ve pek çok fiziksel, duygusal sorunlardan kurtulmaya yardımcı olmak adına güçlü bir korucu terapi olarak da kullanılabilir. Kullanılacak olan bambu çubukları kadar, bu çubuklar İle uygulanan masajın tekniği de son derece önemlidir.


Cildin Tonunu İyileştirir, Selülitlere Etki Eder


Bambu Masajı, gerginlik ve stresten sizi uzak tutmasının yanı sıra cildin dokusunu iyileştirdiği de biliniyor. Bambu çubukları ile uygulanan masajla vücutta bulunan kalsiyum, magnezyum ve potasyum gibi gerekli minerallerin cilt aracılığı ile daha rahat kullanılmasına katkı da bulunur. Aynı zamanda, doğrudan krem ve olayınla İle uygulandığında cildinizi rahatlatan ve kesinlikle tahriş edici olmayan özellikler de sunmaktadır. Sağlıklı kalmanızda büyük bir rol oynamaktadır.


Bunun dışında sedef ve egzama rahatsızlığını hafifletebilir. Bunun yanı sıra bambu çubukları kırışıklıkları en aza indirmeye katkı da bulunan antioksidanları da içerir. Kan dolaşımını hızlandırır. Bu özelliği dayesinde de mükemmel bir selülit tedavisi sunar. Zaten selülit bir orta deri rahatsızlığıdır ve uygulananan masaj tam anlamıyla orta deriyi ele alarak, cildin o portakal görünümünden sıyrılmasına ve düzleşecek pürüzsüz bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur.Bambu Masajı Nasıl Yapılır?


Bambu Masajı tipik olarak, oda sıcaklığında ısıtılmış çeşitli uzunluk ve çağlarda olan bambu çubukları ile uygulanır. Yüz bölgesi için daha minik, vücut için ise daha uzun çubuklar kullanılır. Kayma vuruşları için de çeşitli genişliklerde daha uzun çubuklar kullanılırken, yüz bölgesi gibi daha ayrıntılı çalışmalar İçin kısa olanlar kullanılabilir.


Aslında bambu masajı her ne kadar yeni bir güzellik masajı olarak duyulmuş olsa da, bunun eski bir terapi olduğuna da inanılmaktadır. Kullanılan masaj tekniği aslında shiatsu unsurlarını, geleneksel Taylandlı, Çinli ve Hint ayurvedik tekniklerini kapsıyor.


Masaj kan dolaşımını uyararak, duygusal sinir algısını sağlar ve derin bir huzur, gevşeme hissi sunar. Bambu çubuğu İle dokunun uyarılması, toksinlerin birikiminden ve zayıf olan dolaşımından kaynaklanan ısıtıyı dağıtarak rahatlamaya katkı da bulunuyor.


Bambu Masajının Avantajları Nelerdir?

  • Omuz, boyun ve sırt ağrılarını rahatlatır.

  • Uyku kalitesinin artmasına katkı da bulunur ve uykusuzluğa da yardımcı olur.

  • Zihinsel berraklığı arttırarak depresyonu düzeltir.

  • Lenfatik drenajı arttırır ve toksinleri vücuttan kolayca artmaya yardımcı olur.

  • Selüliti geçirir ve önler.

  • Vücudun doğal şifa yeteneklerini yeniden ortaya çıkarır.

  • Cildi gençleştirir ve en önemlisi de ince kırışıklıklar üstünde son derece etkilidir.

Коментарі


bottom of page