top of page

Bambu Masajı Nedir?


Bambu Masajı

Bambu Masajı Nedir?


Bambu masajı, özünde bir derin doku masajıdır. Masajda kullanılan teknik ve bambunun yapısından dolayı, masajı yaptıran kişide rahatlama ve mutluluk hissi yaratmak için tercih edilir ve dokuları yumuşatmak ve basınç uygulamak için kullanılan bir yöntemdir.


Bambu masajı, strese karşı ve birden fazla fiziksel ve duygusal problemden arınmaya destek sağlamak için güçlü bir koruma terapisi olarak da kullanılır. Kullanılan bambu çubukları kadar, çubuklarla yapılan masajın tekniği de çok önemlidir.


Bambu masajının, stres ve gerginlikten arındırmasının yanı sıra cildinizin dokusunu iyileştirdiği de bilinir. Cildinizin tonunu yeniler. Bambu çubukları ile yapılan masajda vücudunuzda bulunan potasyum, kalsiyum ve magnezyum gibi gerekli vitaminlerin cildiniz tarafından kullanılmasına yardımcı olur. Bununla birlikte, cildinize yağlar ve kremlerle uygulandığı zaman sizi rahatlatan ve asla tahriş edici olmayan durumlar da sunar.


Sağlıklı kalmanız ve bağışıklık sisteminiz için çok önemlidir. Bunların dışında, cilt rahatsızlıklarını (egzama, sedef hastalığı vb.) hafifletir. Ayrıca bambu çubukları cildinizdeki kırışıklıkları da azaltmaya yarayan antioksidanları da içerir. Kan akışını hızlandırır. Bu özelliğiyle kesin sonuç veren bir selülit tedavisi de sağlar. Selülitlere etki eder. Bilindiği üzere, selülit aslında bir orta deri rahatsızlığıdır ve uygulanan masaj tam anlamıyla orta deriyi temel alarak, ciltteki portakal görünümünü azaltmaya ve düzleştirerek pürüzsüzleşmesine yardımcı olur.


Bambu Masajı Nasıl Yapılır?


Bambu masajı, kan dolaşımını arttırmak için farklı boylarda ve uzunluklardaki bambuları kullanarak uygulanan bir tekniği tanımlar. Bambu sapları, vücudun geniş alanlarını kaplar ve bambu, masaj terapistleri tarafından kullanılan boyutlarına göre belirli bölgelere baskı uygulayabilir. Bazı tekniklerde, kan dolaşımını arttırmak ve rahatlamayı amaçlayan uzun baskılar oluşturmak için aromatik yağ veya losyonla birlikte ısıtılmış bambu sapları kullanılır.


Bambu masajı, cildi yakmayacak şekilde oda sıcaklığında ısıtılmış farklı boyutlarda bambu çubukları ile yapılır. Yüz bölgesi için daha kısa, vücut için daha uzun çubuklar kullanılır. Bazı teknik vuruşlar için çeşitli genişliklerde farklı boyuttaki çubuklar kullanılırken, yüz gibi daha küçük bölgeli çalışmalar kısa olanlar kullanılabilir.


Masaj


Aslında bambu masajı her ne kadar yeni bir ortaya çıkan bir masaj tekniği olarak bilinse de, bunun eski bir terapi yöntemi olduğuna inanılır. Kullanılan masaj tekniği aslında Shiatsu unsurlarını, geleneksel Çin masajını, Tayland ve Hint tekniklerini de kapsamaktadır.


Bambu masajı kan dolaşımını arttırarak, sinir algısını arttırır ve derin bir rahatlama hissi verir. Bambu çubuğuyla dokuların uyarılması, vücuttaki toksinlerin toplandığı ve zayıf dolaşımdan kaynaklanan ısıyı dağıtarak rahatlamaya yardımcı olur.


Bambu Masajının Avantajları Nelerdir?


Vücudumuzun üst bölgesindeki; boyun, omuz ve sırt ağrılarını azaltır. Uyku kalitesini yükseltir ve uyku problemlerinin çözülmesine yardımcı olur. Stres seviyesini düşürür ve depresyonu azaltır. Lenfleri harekete geçirir ve toksinleri vücuttan atılmasına yardımcı olur, selüliti azaltır hatta önler. Vücudun doğal yeteneklerini ortaya çıkarır. Cildi gençleştirir, yeniler ve ince kırışıklıklar üzerinde etkilidir.

留言


bottom of page