top of page

Masöz Maaşları 2021

Güncelleme tarihi: 24 Ağu 2021


masoz-maaslari-2021

Merak edenler için hem Dünyada hem de Türkiye'de en çok para kazandıran meslekler arasında yer alan Masaj terapistliği mesleğinin gelirlerini yakından inceleyelim. Tabi her işte olduğu gibi bu işte de doğru stratejiler ile çalışılması durumunda en çok kazandıran işler arasına girebildiğini bilmelisiniz.

Bu yüzden kazançları 2 şekilde değerlendirip ele alacağız.

SPA ‘da çalışan terapist olarak ( Saatte 18.5 TL x 9 saat = Günlük 166TL )

Bireysel çalışan terapist olarak ( Saatte 250 TL x 4 saat = Günlük 1000TL )


SPA İşletmesinde Maaşlı Çalışan Masöz


Masöz maaşları için Türkiye’de devlet ya da bir kurum tarafından belirlenmiş sabit bir ücret tarifesi bulunamamakta. Zaten masaj terapistleri çoğunlukla otel veya SPA salonu gibi işletmelerde çalıştığı için, haliyle aldıkları maaşlarda değişken oluyor. Maaşlar tamamen çalışılan yere ve sizin anlaşmanıza göre değişiyor.

Ortalama bir SPA salonunda çalışıyorsanız aylık kazancınız 4000-5.000 TL'dir. Bunun dışında da, çalıştığınız SPA ’ya gelen müşteri profiline göre bahşiş alabilirsiniz. Bazı SPA ve oteller ise asgari ücret + prim olarak da teklifte bulunabilir. SPA merkezlerinde çalışan terapistlerin günlük terapi sayısı işletmeye göre de değişmekle birlikte 9 terapi saatidir. Yani 9 Seans terapiye eşittir. Buda yaptığınız her 1 saatlik Masaj için 18.5 TL kazandığınız anlamına gelir. Bu hesapta saatlik kazanç 2$ olduğundan Dünya ortalamasının oldukça altında kalmaktadır.


Maalesef ülkemizdeki masaj terapistleri yeteri kadar girişimci ruhlu olmadıklarından, kazançlarını az olsa dahi garanti altına almak için SPA işletmelerinin sunduğu şartları kabul etmektedirler. Üstelik bu sektör turizmle de bağlantılı olduğundan tatil beldelerinde çalışanlar ümit ettiği kazanç garantisine genellikle ulaşamamakta ve istikrarlı bir hayat sürememekte.


Bireysel Çalışan Masöz Maaşları


Terapist seans ücretini kendinizin belirlediği, istediğiniz saatlerde çalışabildiğiniz ve lüx hizmet kategorisine giren masaj sektöründe hak ettiğiniz kazançları sağlayabileceğiniz harika bir yol var! Etik kurallardan uzaklaşmadan günde 4-5 çalışma saati ile günlük 1000 TL kazanç elde edebilirsiniz. Tamamen özgür olarak istediğiniz kadar çalışıp, kendi işinizin patronu olabilirsiniz. Üstelik HİÇBİR sermayeye ihtiyaç duymaksızın bunu gerçekleştirebilirsiniz.


Etik kurallarla çalışan masaj terapistleri için Türkiye'de ilk ve tek olan Masoz.net platformu sizlere terapistler arasında rekabetin olmadığı, saatte 250 TL’lik kazançla günlük ortalama 5 iş yapabileceğiniz bir sistem vadediyor.


Serbest Çalışan Masaj Terapisti olup, kendi işinizi özgürce yapabilmek için Masöz İş İlanları sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz.


Comments


bottom of page