top of page

5 Farklı Popüler Masaj Türü Üzerine Kısa Bir Bilgilendirme


5 Farklı Popüler Masaj Türü Üzerine Kısa Bir Bilgilendirme

Eğitimli ve sertifikalı masaj terapistleri farklı ihtiyaçlara uygun çeşitli masaj hizmetleri sunar. Bu hizmetlerden bazıları size tanıdık gelebilir, ancak bazıları yeni olabilir. İşte size en çok tercih edilen farklı masaj türlerinden bazıları hakkında kısa bilgiler, açıklamaları ve her birinin daha rahat ve enerjik bir yaşam tarzı yaşamanıza nasıl yardımcı olabileceği.


Kaç Farklı Masaj Türü Vardır?

  • İsveç Masajı

En bilinen masaj türlerinden biridir. İnsanlar masaj terapisi hakkında konuştuklarında, büyük olasılıkla bir İsveç masajını kastederler. Bazen klasik masaj olarak da adlandırılır. Bir İsveç masajı, vücutta uzun kayma vuruşları, yoğurma ve dairesel hareketlerle karakterizedir. Seans sırasında ciltte oluşan sürtünmeyi azaltmak için masaj losyonu veya yağı sürülür. Bu masaj türü eklem ağrılarını, kas ağrılarını ve sertliği hafifletmeye yardımcı olur. Ayrıca dolaşımı iyileştirir ve bir yaralanmadan sonra iyileşmeyi kolaylaştırır. Son derece uyarlanabilir ve çok nazik ve rahatlatıcı olabilir. Bu nedenle, yeni müşteriler veya daha önce hiç masaj yaptırmamış kişiler için harika bir masajdır.

  • Spor Masajı

Spor masajları, sporcular için performanslarını artırmanın, yaralanmaları önlemenin ve bir etkinlik veya yarışmadan sonra iyileşmenin bir yolu olarak tasarlanmıştır. Bir spor müsabakasından önce kasları ısıtmak ve kan akışını artırmak için spor masajı yapılabilir. Daha sonra amaç, vücudun fiziksel efor sırasında salınan toksinlerle başa çıkmasına yardımcı olmaktır. Bir spor masajı, bir yaralanmadan iyileşen sporcular için de yararlıdır. Terapist, tüm vücut yerine belirli bir sorun alanına odaklanabilir.

  • Sandalye Masajı

Sandalye masajları, oturarak veya yerinde masaj olarak da bilinir. Tamamen giyinik olan müşteri, seansı kolaylaştıran özel olarak tasarlanmış bir sandalyeye oturur. Masaj, esas olarak müşterinin sırtına, kollarına ve ellerine odaklanır. Terapist, İsveç ve Derin Doku masajları gibi çeşitli teknikler kullanabilir. Bu tür masajın bir avantajı, çok yönlülüğü ve taşınabilirliğidir. Havaalanları ve alışveriş merkezleri gibi halka açık ortamlarda sandalye masajı yaptırabilirsiniz. Hatta bir tanesini iş yerinizde bile ayarlamanız mümkündür.

  • Doğum Öncesi Masajı

Anne adaylarına stres ve kaygıyı azaltmak ve değişen vücutla ilişkili ağrıları hafifletmek için doğum öncesi (veya hamilelik) masajları yapılır. Bacaklarda ve kollarda sırt ağrısı ve şişlik için harika bir terapidir. Bir seans sırasında müşterinin vücudunu desteklemek için uygun konumlandırma gereklidir. Doğum öncesi masaj sırasında kaçınılması gereken vücut teknikleri ve bölgeleri de vardır. Bu nedenle anne adayının sadece hamilelik masajı konusunda sertifikalı bir terapistten hizmet alması çok önemlidir.


Masaj

  • Derin Doku Masajı

Derin doku masajları, adından da anlaşılacağı gibi, normal veya İsveç masajından daha derine iner. Bu teknikte sertifikalı bir masaj terapisti, ileri eğitim almış ve insan vücudunun yapısını ve işleyişini anlamıştır. Derin Doku Masajı, bir yaralanma, kronik kas ağrısı, artrit ve tendinit gibi durumlardan sonra rehabilitasyona yardımcı olabilir. Genellikle diğer masaj türleri ile birleştirilir.


Bunlar, profesyonel masaj terapistlerinin sunduğu en popüler masaj türlerinden sadece beşi. Gördüğünüz gibi hemen hemen her ihtiyaca yönelik bir masaj tekniği var. Bu veya diğer hizmetler hakkında daha fazla bilgi almak için terapistlerimizle iletişime geçebilir, seansınız öncesinde soru sorabilirsiniz.

Comentarios


bottom of page