top of page

Anti Stres Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Güncelleme tarihi: 24 Ağu 2021


Anti-Stres-Masajı-Nedir-?-Faydaları-Nelerdir-?

Anti Stres Masajı


Gün içerisinde kişi gergin ortamlara maruz kalabilir ve olumsuz şeyler kişiyi olduğundan daha yorgun ve huzursuz hissettirebilir. Eğer kişi bunların yaratmış olduğu olumsuz hislerden kurtulmazsa, bir sonraki güne de yorgun ve mutsuz başlar. Günün yaratmış olduğu gerginlikten kurtulmanın en etkili yollarından biri gün sonunda rahatlatıcı bir masaj yaptırmak olabilir. Uzman bir terapist tarafından yapılacak bu masaj sayesinde, kişi hem stresten kurtulmuş olur hem de gün içinde kaybettiği enerjinin tekrar toplanmasını sağlamış olur. Kronik stres, fiziksel ağrı ve zayıflatıcı depresyon yoluyla kendini gösteriyor ise, düzenli masaj tedavisi vücudun doğal olarak iyileşmesine yardımcı olur ve zihnin günlük bakım ve endişelerden ihtiyaç duyduğu rahatlamayı sağlar.Anti stres masajında önemli olan hareketin yavaş ve ritmik bir şekilde uygulanmasıdır. Masajın bireyler üzerinde kas gevşetici bir özelliği bulunur. Yukarıdan başlayarak yumuşak bir şekilde aşağı doğru inişler yapılır bu sayede de vücuttaki dokular ve kaslar tamamen gevşer. Anti stres masajı vücutta yüz, baş, boyun, sırt ve ayak tabanlarını kapsar. Vücutta oluşabilecek gerilimleri ile anında gidermektedir. Kasları ve özellikle de sinir sistemini rahatlatan bir masaj olarak da bilinir. Kullanılan özel anti-stres masaj yağları ile vücut üzerinde oluşan gerilim kaybolur. Anti stres masajı yalnızca ülkemizde değil dünyada da büyük bir ilgi görmektedir. İnsan vücudunda olan akupunktur noktaları bulunur ve anti stres masajı direk bulunan akupunktur bölgelerine etki eder. Şiddetli olan ağrılarda ve ağır streste kesinlikle oldukça etkili ve sorunları anında gidericidir.


Anti Stres Masajı Kimler İçin Uygundur?


Bireyin anti stres masajını yaptırmak için herhangi bir şikayeti olmasına dahi gerek yok. Tamamen yenilenmek ve kendini iyi hissetmek, tüm sorunlardan uzaklaşarak bedenin dinlenmesini istemek bile anti stres masajı için geçerli bir neden olabilir.


  • Yoğun bir iş hayatı içerisinde, kendisine vakit ayıramayan kişilere,

  • Bilgisayar başında çok fazla vakit geçiren, iş stresini sürekli yaşayan,

  • Sırt ve boyun bölgesinde kasılmalardan kaynaklı olarak ağrı ve hareketi kısıtlayan gerginlikler hisseden kişilere önerilir.

Bireyler anti stres masajı sonrasında bu sorunların ortadan kalktığını göreceklerdir. Stres küçümsenecek bir sorun değildir, fiziki etkileri de küçümsenecek boyutta değildir. Kişiyi çok daha farklı ve zorlu şikayetlere yöneltebilir.


Anti Stres Masajının Faydaları


Anti stres masajının amacı, kişinin strese bağlı olarak oluşan kas tutulmalarını, kas sertleşmelerini çözebilmek ve kişiyi hem fiziksel hem de ruhsal bir rahatlamaya ulaştırabilmektir. Bu sebeple anti stres masajında amaç daha çok kasları gevşetmek ve bireye güzel bir deneyim sunarak psikolojik açıdan iyi hissettirmek, ayrıca da ruhsal olarak iç dengeye ulaşılabilmesine olanak tanımaktır.


Anti stres masajı deneyimini yaşayan bireyler kendilerini daha zinde ve canlı hissederek gevşemiş bir vücut ile problemlerinden, ağrılarından ve şikayetlerinden kurtularak, kendilerini daha canlı, huzurlu ve yaşam kalitesinin arttığını hissedeceklerdir. Anti stres masajı sayesinde kişi artan kan akışı ve gevşeyen kas dokusu ile dinginliği hissedebilmektedir. Farkında bile olunmayan problemlerin kaynağı olabilecek stres ile mücadele etmek için en doğru karar anti stres masajını denemek olacaktır.

Commenti


bottom of page