top of page

Asahi (Zogan) Masaj Tekniği

Güncelleme tarihi: 24 Ağu 2021


Asahi-(Zogan)-Masaj-Tekniği

Asahi (Zogan) Masaj Tekniği Nasıl Uygulanır?


Modern zaman içinde bu tekniği yeniden hayata geçiren Yükselen Güneş Ülkesi’nden bir güzellik uzmanı olan Yukuko Tanaka sayesinde, asahi masajı farklı yaşlardaki ve dünyadaki tüm hayranları bir araya getirtmiştir. Asahi masajı sayesinde kırışıklıklar küçülür, cilt daha elastik bir hale gelir, yüz çevresi keskinleşir ve gözlerin altında oluşan şişlikler tamamen azalır ya da tamamen kaybolur. Asahi masajı tekniğinin 10 uygulama bölgeleri vardır.


Alın


Asahi masajında alın bölgesi için, alnın merkezinden hareket edilmeye başlanır. 3 parmakla 3 saniye boyunca ortada dönmelidir. Ardından elin arka kısmıyla alına bastırılır ve kuşağa doğru bu baskı devam eder. Parmakları yüz ve boyun kenarları boyunca aynı baskıyla köprücük kemiğine kadar getirerek son bulur.


Gözler


Asahi masajında göz bölgesi için, gözün dış bölgesinden başlayarak, iç kısmına parmak uçlarıyla hafifçe dokunulur. İlk olarak alt göz kapağının kenarı boyunca, sonra da üst göz kapağı boyunca devam edilir. Yukarıdan ve aşağıdan hafif hareketlerle uygulamaya üçer saniye devam edilir.


Ağız, Dudak Köşeleri ve Çene


Asahi masajında çene bölgesi için, çene çukurlarına parmaklar ile baskı uygulanır ve üç saniye bu baskı devam eder. Sonrasında bulunan noktadan, hafifçe bastırarak parmaklar yukarı doğru hareket eder, böylece dudakların üzerinde son bulur.


Nazolabial Kıvrımlar


Asahi masajında nazolabial kıvrım bölgesi için, burun deliklerinin yakınındaki çukurdan beş kere aşağı doğru parmaklar gerekli kuvvetle hareket ettirilir. Sonrasında parmak uçları hafif hareketlerle burun köprüsüne doğru hareket eder.


Yanaklar


Asahi masajında yanak bölgesi için, ağız köşelerinin etrafındaki alana, parmak uçları ile yavaşça vurulur ve sonra üst çeneye kaydırılır. Ardından aynı devam eden hareket ile gözlere doğru gidilerek, üç saniye durulur.


Yüz


Asahi masajında yüz bölgesi için, avuçlar alt çeneye yerleştirilir, böylece yanak sabitlenir. İki parmakla diğer yanak boyunca çapraz olarak gözlere doğru hareket ettirilir. Üç saniye sonra basınç gevşetilir.


Bölge Kırışıklıkları


Asahi masajında bölge kırışıklıkları için, elmacık kemiklerine yatay olarak üç parmak yerleştirilir, burun delikleri kuvvetlice sıkılır ve parmaklar kulakların tragus kısmına götürülür.


Kaldırma


Avuç içi içe gelecek şekilde eller göğüs hizasında katlanır ve yatay olarak genişletilerek çene üste yerleştirilir. Üç saniye boyunca eller çeneye doğru itilir. Ardından eller yüzün üzerinde gezdirilir, parmaklar kulaklara doğru kaydırılır. Avuç içi elmacık kemikleri üzerinde durur. Daha sonra avuçlar yumuşak basınçla kuşağın ortasında bulunan kıkırdağa getirilir.


Çene


Asahi masajında çene bölgesi için, parmaklar kulağa doğru tutulur. Elin avucu kulağın ortasındaki kıkırdak yönünde hareket eder. 3 kere tekrarlanabilir.


Ön Kırışıklıklar


Asahi masajında ön kırışıklık bölgeleri için, dirsekler yanlara doğru düzenlenir, sol elin parmaklarıyla alına zikzak yönünde hafifçe dokunuşlarla sonlanır.


Comentarios


bottom of page