top of page

Ashiatsu Derin Doku Masajı


Ashiatsu Derin Doku Masajı

Ashiatsu derin doku masajı, yeterince baskı alamayan derin doku bağımlıları için mükemmel bir masajdır. Bu inanılmaz tedavi Asya ülkelerinde Japonya ve Çin'de başladı, ancak bugün olduğundan oldukça farklıydı. Başlangıçta Ashiatsu sadece bir masajdan daha fazlasıydı, Geleneksel Çin Tıbbının eski bir formuydu. Sadece bir masaj almaktan daha fazlasını ele aldığından, bu protokolü uygulama konusunda uzmanlaşmak yıllar aldı. Ek olarak, terapist, alıcı tamamen giyinik haldeyken bir mat üzerinde uzanırken hem ellerini hem de ayaklarını kullandı.


Ashiatsu derin doku masajının dünya çapında, başka ülkelerde ortaya çıkan pek çok başka şekli vardır; Hindistan, Tayland, Kore, Filipinler ve hatta Amerika Birleşik Devletleri dahil. Bazıları hasır üzerinde, bazıları bambu, bazıları sırık, bazıları ip, bazıları ise alıcı sandalyede otururken yapılır.


Ancak, Ashiatsu derin doku masajının yaratıcısı, her şeyin bir karışımını aldı ve kendi benzersiz sistemini yarattı. Denge için baş üstü çubukları kullanan terapist sadece ayaklarını kullanır, masajın alıcısı ise mat yerine masaj masasında uzanır. Peki Ashiatsu derin dokuyu bu kadar benzersiz yapan nedir ve neden bu kadar çok derin doku masajı bağımlısı onu sever?


Terapistin parmakları, elleri ve dirsekleri kullanması yerine daha geniş bir alet kullanılır. Bunun çok daha hoş olmasının nedeni, herhangi bir miktarda sıkılık, sınırlı hareket açıklığı, kas yapışmaları ve fasya kısıtlamalarınız varsa, bir miktar ağrınız da olabilir. Masaj terapisti ağrıdığınız bölgeye parmaklarını ve dirseklerini sokarsa, kullanılan daha küçük çevre nedeniyle bu en rahat his olmayacaktır.


Şimdi, masaj terapistinin, daha derin katmanlara inmenin acı verdiği yerde ayaklarını kullandığını hayal edin; bu, basınç yayıldığı için çok hoş ve rahatlatıcı hissettirecektir. Terapist şimdi daha önce bir dereceye kadar rahatsızlık ve ağrı olmadan mümkün olmayan daha derin kas katmanlarına erişebilir.


Şaşırtıcı olan başka bir şey de, bu şekilde derin doku masajından daha fazlasını yapabilmenizdir. Ayak parmakları ve topuklarını kullanarak tetik nokta tedavisi uygulayabilir ve ayrıca her iki ayağı kullanarak belirli bölgelerde miyofasyal gevşeme uygulayabilirsiniz. Her iki ayağını da kullanan terapist en üst düzeyde eğitime sahiptir ve bunu danışana güvenle uygulayabilir. Müşteriye ve terapiste bağlı olarak, kullanılan losyon miktarı masajı daha rahatlatıcı bir İsveç masajı veya akupresür masajı yapabilir. Thai masajı için biraz sıkıştırma ve germe bile ekleyebilirsiniz.


Ashiatsu derin doku masajı, uygulanan losyon miktarına ve ayak vuruşlarının nasıl kullanıldığına bağlı olarak son derece çok yönlüdür. Masaj terapisi alan bireyler, üzerinde duran terapistten çok fazla ağırlık hakkında endişelenmek zorunda değildir. Ashiatsu derin doku masajı için eğitilmiş bir terapist, masaja başlamadan önce tüm sağlık ve güvenlik önlemlerini dikkate alır. Terapistin, mükemmel miktarda basınç uygulamak için denge sağlamak için yalnızca yukarıdaki çubukları tuttuğunu unutmayın.


Masaj

Ashiatsu Kime İyi Gelir?


Önceden var olan bazı ciddi tıbbi sorunlarınız olmadığı sürece herkes için harikadır. Profesyonel sporcular, amatör sporcular, koşucular, bisikletçiler, golfçüler, vücut geliştiriciler, kayakçılar ve benzeri sporlarla uğraşan herkes için gerçekten harikadır. Ashiatsu derin doku masajını denemediyseniz, gerçekten değerli bir deneyimdir. Ashiatsu derin doku masajı ile kendinizi iyi hissedin, hareket açıklığını artırın, ağrıyı azaltın, gerginliği giderin ve kendinizi iyileştirin.

Comments


bottom of page