top of page

Ashiatsu Masajını Denemek için En İyi 5 Neden


Ashiatsu Masajını Denemek için En İyi 5 Neden

Ashiatsu masajı nedir? diye soruyor olabilirsiniz. Yüzyıllardır var olan bu tür masaj tedavisinin gezegendeki en derin, en lüks masaj olduğu söylenir. Ashiatsu masajı, özel eğitimli masaj terapistleri tarafından vücudunuza derin basınç uygulamak için ayaklarını kullandıkları benzersiz bir tekniktir. Genellikle çıplak ayak masajı denir.


Terapistlerimizin yöntemleri, sinir sistemini rahatlatırken derin dokulara, eklemlere ve kaslara masaj yapılmasını sağlar. Bu teknik, derin, geniş, basınçlı vuruşlarla ve ağrısız büyüleyici bir masaj gibi hissettirir. Ashiatsu'yu denemek için en önemli beş nedenimizin bir listesini hazırladık:

  • Kronik Ağrı ve Ağrıları Azaltır

Ashiatsu masajı, terapistin ayakları kullanılarak yapılan derin doku sıkıştırma masajıdır. Bunun anlamı, bu tekniğin, dokuları gevşetmeye yardımcı olmak için daha derindeki yumuşak doku katmanlarını manipüle etmesi ve bu da kronik ağrının azalmasına yardımcı olmasıdır. Bu masajın sıkıştırıcı durumu, ağrıya neden olan iltihabı gidermeye yardımcı olur. Yapışmalar ve sıkı bağ dokuları rahatsızlığımızın çoğunu yaratır, bu yüzden terapistlerimiz bir Ashiatsu seansı sırasında bu baskıları azaltmaya odaklandı.

  • Rahatsızlık Hissi Bırakmaz

Ashiatsu masajı derin doku masajına benzer olsa da, önemli bir fark vardır. Ashiatsu masajı, tedavi yapılırken çok az kalıntı ağrıya sahiptir. Bu arada, geleneksel derin doku masajlarına yönelik büyük bir eleştiri, acı verme eğiliminde olmalarıdır. Aslında, ayakla uygulanması hem derin hem de rahatlatıcı olan ve çok az rahatsızlık veren veya hiç rahatsızlık vermeyen daha genel bir dağınık basınca izin verir. Birçok müşteri, geleneksel masajda başparmak veya dirsekten duydukları hislere karşı ayaktan gelen derin baskıyı tercih ettiklerini bildirmektedir. Kas dokusu manipüle edildiğinden, bir Ashiatsu masajı hafif olduktan sonra kas ağrısı sonrası genel moda daha geniştir.

  • Esnekliği ve Dolaşımı Artırır

Sıkı bir çalışma olmadan uzun bir esneme veya yoga seansının faydalarını ister misiniz? Bu teknikte özel olarak eğitilmiş masaj terapistleri size yardımcı olabilir. Ashiatsu masajında ​​ayaklar önemli bir rol oynar; sadece terapistin derin dokuları tam olarak belirlemesine izin vermekle kalmaz, aynı zamanda ayakların kullanımı da terapistlerin yerçekimini kendi avantajlarına kullanmalarına izin verir. Uzun yerçekimi destekli stokes vücuttaki kas liflerini genişletip uzatarak daha fazla esneklik yaratır. Vücut dokuları da masaj sırasında sıklıkla iki farklı şekilde gerilir, yara dokularının ve yapışıklıkların iyileşmesine yardımcı olur, dolaşımı ve esnekliği arttırır.


Evde Masaj

  • Derin Doku Tedavisini Sağlar

Tipik bir derin doku masajı aldığınızda, bir terapist derin dokulara ulaşmak için başparmak, dirsek, eller ve diğer vücut kısımlarını kullanacaktır. Ashiatsu masajı teknikleri, masaj terapistlerimizin sadece ayaklarını kullanarak aynı seviyede ve daha fazla derinlik elde etmelerini sağlar. İşin sırrı, yukarıda bahsedilen yerçekimini kullanmalarıdır. Bu aynı zamanda terapistin bu derin basıncı standart derin doku masajlarından daha uzun süre tutmasını sağlar. Daha uzun ve daha derin vuruşlar vücudunuzda uzun süreli etkiler yaratır.


Masaj bittikten sonra bile vücudunuz kan ve lenfatik sistemlerin dolaşımını artırmaya devam edecektir. Bu etkiler hala devam ederken, birçok kişi masaj bittikten saatler sonra rahatladığını kabul eder. En derin dokular manipüle edildiğinden ve vücut etkili bir şekilde iyileştiğinden, genel etkiler geleneksel bir derin dokudan daha uzun sürer. Bu uzun süreli etkilerden en iyi şekilde yararlanmak için masajınızdan sonra bol su içmenizi ve yorucu aktiviteler olmadan rahatlamanızı öneririz.

  • Stres ve Gerilimi Azaltır

Her türlü masaj terapileri, vücudun tuttuğu stresi atmasına yardımcı olabilir. Bununla birlikte, Ashiatsu masajı kadar nirvana durumunu ve sakinlik seviyesini arttırdığı başka hiçbir masaj uygulamasının kanıtlanmamıştır. Bu masaj teknikleri, vücudun birincil stres hormonu olan kortizol seviyelerini azaltır. Düşen kalp atış hızı, azalan tansiyon ve genel zihinsel sağlığın olumlu etkilerinin tümü Ashiatsu masajlarıyla ilişkilendirilmiştir.

Comments


bottom of page