top of page

Bambu Masajı Nedir?

Güncelleme tarihi: 24 Ağu 2021


Bambu-Masajı-Nedir-?

Bambu Masajı Nedir?


Bambu masajı şifalı özellikleri ile bilinmektedir. Bambu masajı, bambu çubukları ile belirli bölgelere basınç uygulayarak, yuvarlama ve ezme gibi hareketler ile uygulanan bir masaj tekniğidir. Fiziksel, zihinsel ve manevi olarak bedeni dengelemek, yatıştırmak, sakinleştirmek, enerji vermek, özellikle de selülit tedavisi ve bedeni, ruhu gençleştirmek için yapılmaktadır. Bunun yanı sıra bambu masajı, bir derin doku masajıdır. Bambu masajında kullanılan teknik ve bambunun yapısı, insanlarda gevşeme ve esenlik hissi yaratır. Bambu masajı, dokuyu yuvarlamak ve yoğurmak adına yenilikçi bir yöntemdir. Günümüz stresine karşı olarak ve pek çok fiziksel, duygusal açıdan yaşanan problemlerden kurtulmaya yardımcı olmak için, güçlü bir koruyucu terapi olarak da kullanılmaktadır.


Kişileri, stres ve gerginlikten uzak tutmasının yanı sıra da cildin dokusunu iyileştirdiği de bilinir. Kan dolaşımını hızlandırarak, harika bir selülit tedavisi de sunmaktadır. Bambu masaj uygulaması orta deriyi baz alarak uygulandığı ve selülit bir orta deri rahatsızlığı olduğu için, ciltte ki o portakal görünümünü kaldırıp, düzleştirerek pürüzsüzleşmesine yardımcı olur. Bunun yanı sıra boyun, omuz ve sırt ağrılarına iyi gelerek, bu ağrıları rahatlatır. Uyku kalitesini arttırmak, depresyonu düzeltmek, toksinleri vücuttan atmak, selüliti geçirip, önlemek ve zihinsel berraklığı arttırmakta bambu masajının faydaları arasında yer alır. Bambu masajının en önemli faydalarından birisi de ince kırışıklıklar üzerinde son derece etkili olmasıdır.

Neden Bambu Kullanılır?


Bambu, sert, pürüzsüz, yuvarlak ve antibakteriyel özelliklere sahip olduğu için bu masaj tekniğinde tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra bambunun en önemli kısmı ise, yenilenebilir bir kaynak oluşudur. Bambu yüzyıllardır masaj esnasında kullanılan doğal şifa özelliklerine sahip bir bitki yapısıdır. Cilt üzerinde ipeksi bir pürüzsüzlük sağlar.


Bambu Masajının Faydaları Nelerdir?


  • Stres ve gerginliği alır.

  • Kişilerde gevşeme ve esenlik hissi sağlar.

  • Kişilerde oluşan sırt, boyun, omuz gibi bölgesel ağılarına iyi gelerek, bu bölgelerde oluşmuş olan ağrıları rahatlatır.

  • İnce kırışıklıklar üzerinde son derece ve yüksek oranda etki sağlar.

  • Uyku kalitesini arttırır ve uykusuzluğun önüne geçer.

  • Vücutta bulunan toksinlerin kolayca atılmasını sağlar.

  • Kan akışını hızlandırır.

  • Selüliti oluşumunu engeller ve eğer selülit varsa geçirir.

  • Kişinin vücudunu şekle sokar ve rahatlama hissi yaratır.

  • Cildi gençleştirme etkisine sahiptir.


Bambu Masaj Uygulaması Öncesinde Yapılması Gerekenler Nelerdir?


Bambu masajı uygulaması öncesinde ağır bir yemek yenmemesi önerilir. Tüm masaj çeşitlerinde de olduğu gibi, masaj uygulaması sonrasında bol miktar da su içilmesi de önerilir.

Comments


bottom of page