top of page

Bebeklere Masaj Uygulaması


Bebeklere-Masaj-Uygulaması

Masaj uygulaması insanların vücutlarını, bedenlerini rahatlatıp gevşetirken aynı zamanda da dinlendiren yöntemlerin en başında gelmektedir. Bu nedenle masaj dendiği zaman insanların aklına yalnızca yetişkin kişilerin masaj seansına ihtiyaç duyduğu bir yöntem gelmemelidir. Bebeğinize uygulayacağınız bebek masajı sayesinde de bebeğiniz ile aranızdaki bağ güçlenecektir, böylelikle de bebeğiniz ile çok daha fazla yakınlaşmış olursunuz. Fakat çok narin bir yapıya sahip olan bebeklere, masaj uygularken çok daha fazla dikkat edilmeli, narin yumuşak hareketler ile uygulanmalıdır. Aksi takdirde uygulanacak olan masajın fayda, yarar yerine zararları olacaktır.


Bu masaj sayesinde bebeğiniz rahatlatacak, gevşeyecek ve bedensel, ruhsal olarak olumlu bir gelişim meydana gelecektir. Bebek masajı ile beraber bağışıklık sistemi de güçlenir, sindirim sisteminde oluşmuş olan problemler giderilir ve problem oluşması da önlenmiş olur. Özellikle de uyku problemi olan bebeklere yapılacak olan bu masajlar bebekleri rahatlatarak onların rahat, kesintisiz ve sorunsuz bir şekilde uykuya dalmalarını sağlayacaktır. Yapılacak masaj sayesinde kaliteli bir uykuyu da getirmiş olacaksınız. Bu masajlar sayesinde bebeklerin gelişimi de hızlanır, bebeklerde eğer ağrılar var ise, bu ağrıların giderilmesi de sağlanmış olur.


Bebek Masajı Nasıl Yapılmalı?


Masaj uygulanmadan önce bir takım hazırlık yapılması gerekmektedir. Sessiz ve ılık sıcaklıktaki bir odada, alanda masajın uygulanması gerekmektedir. Masaj uygulanacağı esnada yüzük, takı ve saat gibi bebeğinize zarar verebilecek herhangi bir takıyı çıkarmaya özen göstermelisiniz. Bebeğinizin el ve ayak parmaklarını narince, yumuşak hareketler ile ovun, kollarını ve bacaklarını da aynı şekilde narince ovun. Bebeğinizi sırt üstü pozisyonda yatırarak sırtına yavaşça masaj uygulamaya başlayın. Özellikle parmak uçları ile uygulancak olan masajlar sırt bölgesinde çok etkilidir, bebeğinizin sırtına parmak uçlarınız ile masaj uygulamaya özen gösterin. Bebeğinizin göğüs bölgesine hafif hafif avuç içleriniz ile masaj uygulayabilirsiniz. Eğer ki bebeğin sindirim sisteminde bir problem var ise, bebeğinize karın masajı uygulayarak bu problemden kurtulmasına yardımcı olabilirsiniz.


Bebeğe uygulanacak olan karın masajında ellerinizi bebeğinizin karın bölgesinde birleştirerek yavaşça karın bölgesinden bacak kısmına doğru hareket ettirmelisiniz. Bebeğin bacaklarını havaya kaldırıp, dizlerini hafifçe bükerek karnına doğru bastırarakta karın kaslarının gevşemesini sağlayabilirsiniz. Bebeğinizin şakak kısımları, burnunu, alnını ovmanız, bebekte var olabilecek sorunları, ağrıları gidermeye yardımcı olur. Eğer ağrı yok ise de dolaşım sistemini düzenleyerek ağrı oluşumunun da önüne geçer. Bebek masajı uygulanırken çok fazla şeye gereksinim duyulmaz. Bebek masajında az miktarda bir bebek yağı kullanırsanız, el hareketlerini daha yumuşak bir hale getirecek, elleriniz bebeğinizin vücudunda daha iyi kayacaktır.1件のコメント


ゲスト
2021年9月27日

Harfi harfine uyguladım yazılanı şuan çok rahat bir şekilde uyudu, gerçekten teşekkürler

いいね!
bottom of page