top of page

Bugün Ne Tür Bir Masaja İhtiyacınız Var?


Bugün Ne Tür Bir Masaja İhtiyacınız Var?

Araştırmalar, masajın fiziksel, zihinsel ve duygusal dahil olmak üzere çeşitli koşullara yardımcı olabileceğini göstermiştir. Yorucu bir egzersiz veya iş yerindeki stresli bir günden, kronik ağrıyı azaltmaya veya ağrıyan kaslardaki gerginliği gidermeye kadar birçok durum için en iyi masaj türü hakkında sık sık sorular sorulur. Aktivite, stres veya rahatsızlık seviyenize göre ne tür bir masaja ihtiyaç duyabileceğinizi seçmenize yardımcı olacak faydalı bir rehber oluşturduk.


Stresli veya bunalmış olduğunuzda: Derin Doku Masajı


Vücudumuz stresli olduğunda, fiziksel olarak gerilimi tutabiliriz. Derin doku masajı, yavaş vuruşlardan ve derin baskıdan hoşlanan kişiler içindir. Bu teknik, tetik nokta tedavisi ile kronik ağrıları ve gergin kasları iyileştirmek için miyofasyal gevşetme ile yaralı kasları iyileştirmeye yardımcı olmak için kullanılır. Ağrının vücudumuza aşırı yayılmasını önlemenin bir yolu olarak da kullanılabilir. Terapistler ihtiyaç alanlarınız hakkında size danışacak ve belirli ağrı alanlarına odaklanacaktır. Bu masaj sırasında parmak uçlarını, ellerini, ön kollarını ve dirseklerini kullanarak kaslara vurabilirler. Masaj bittikten sonra bile gerginliği gidermek için bol su içmeyi unutmayın.


İyi bir esnemeye ihtiyacınız olduğunda: Thai Masajı


Aktif bir masaj sizin için daha uygunsa, Thai masajı seçmek doğru seçim olabilir. Geleneksel Thai masajı tekniklerini kullanan terapistler, vücudunuzu yoga temelli esneme hareketlerine taşımak için ellerini, ayaklarını, bacaklarını ve dizlerini kullanır. Thai masajı, eklem sertliğini, kas ağrısını ve zihinsel stresi hafifletmeye yardımcı olabilecek kas sıkıştırmasını, eklem mobilizasyonunu ve bir dizi hareketi kapsar. Ayrıca enerji seviyelerini canlandırmaya, esnekliği artırmaya ve baş ağrılarını hafifletmeye yardımcı olduğu kanıtlanmıştır. Bu masaj, tamamen giyinik olarak, yere serilmiş yastıklı bir mat üzerinde yapılır.


Ağrı ve gerginliği gidermeniz gerektiğinde: Ashiatsu Masajı


Çıplak ayak masajı olarak da adlandırılan Ashiatsu masajı, vücuttaki derin dokuları hedef alır. Bu teknik, terapistin ayaklarından ve vücut ağırlığından derin, geniş ve tutarlı bir baskı sağlar. Yerçekimini kendi avantajlarına kullanan terapist, denge, destek, güvenlik ve uyguladıkları basıncı kontrol etmek için üstlerindeki çubukları kullanacaktır. Ashiatsu masajındaki uzun vuruşlar, omurganın uzamasına, lenfatik sistemin yıkanmasına ve duruşun iyileştirilmesine yardımcı olur.


Masöz

Zor bir gün geçirdiğinizde: Sıcak Taş Masajı

Sıcak taş masajları, bu zor günler bizi moralsiz bıraktığında endişe ve stresi azaltabilir. Masaj terapistleri, duyularınızı güçlendirmek ve yorgun, ağrıyan kasları rahatlatmak için geleneksel teknikleri sıcak taşlarla birleştirir. Taşlar pürüzsüz, düzdür ve ısıyı muhafaza eder, bu da onları rahatlama, dinlenme ve toparlanmayı teşvik etmek için vücudun belirli noktalarında kullanım için ideal hale getirir. Hafiften orta dereceye kadar baskı uygulanan bu masaj, stres giderme, hafif ağrı kesici ve hatta uykusuzluk için idealdir.


Rahatlamanız gerektiğinde: İsveç Masajı

İsveç masajı en yaygın masajdır ve muhtemelen biri masajdan bahsettiğinde aklınıza gelen şeydir. Dolaşımı teşvik etmek için yumuşak, uzun, yoğurma vuruşları ve hafif, ritmik, vurma hareketlerini içerir. Terapistler, ileri düzeyde rahatlama için hafif ila orta şiddette baskıya odaklanır. Derin baskı noktaları hedeflenmediği için bu masaj vücudun sinir sistemi üzerinde sakinleştirici ve dengeleyici bir etki yaratır. Daha önce hiç masaj yapmadıysanız, masaj konusunda gerginseniz veya sadece rahatlamak ve vücudunuza bakmak için biraz zaman arıyorsanız İsveç masajı en iyi seçiminizdir.


Ağrıyan kaslarınız olduğunda: Spor Masajı

Spor masajı, sporcuların performans öncesi veya sonrası, antrenman sırasında veya rehabilitasyon için kullanması için mükemmel bir seçim olsa da, spor masajı herkes içindir. Bu hareketli masaj, vücudun yumuşak dokularının destekli esnetilmesine ve manipülasyonuna odaklanır. Terapistlerimiz toksinleri temizlemek, esnekliği artırmak ve kas dokularının en rahat halini bulmalarına yardımcı olmak için orta ila derin basınç ve farklı hareketler ve teknikler kullanır.

Comentários


bottom of page