top of page

Çikolata Masajının Faydaları


Çikolata Masajının Faydaları

Çikolata masajı yağlar veya kremler yerine sıvı çikolata kullanarak masaj yapıyorsunuz. Terapistler, standart bir masaj baz yağı (badem gibi) ile büyük miktarlarda eritilmiş kakao ezmesi karışımı kullanır ve genellikle bazı mineraller ve uçucu yağlar ekler. Tüm bunlar, masaj için kullanılan çikolatanın çok çekici görünüp kokabileceği anlamına gelir, ancak muhtemelen cildiniz için sindiriminizden çok daha iyidir.


Çikolata Masajı Nasıl Yapılır?


Sıcak çikolatanın muhteşem rahatlatıcı kokusu ve çikolataya bulanmanın psikolojik harikalarının bir yana, bir çikolata masajı özünde rahatlatıcı bir klasik İsveç masajıyla aynı teknikleri kullanır. Bu nedenle, biraz hafif yoğurma ve ana kaslarınızın etrafında hafifçe ovma ile serpiştirilmiş çok sayıda daha yumuşak, yatıştırıcı eflöraj vuruşlarını bekleyin.


Çikolata masajı tedavisinin vurgusu, lüks bir hoşgörü ortamında cilde derin bir rahatlama sağlamak, böylece birçok zihinsel stres rahatlaması ile biraz fiziksel kas gevşemesi ve cilt arındırıcı faydalar sağlamaktır. Bunun tipik bir yüksek kaliteli spa güzellik bakımına daha yakın olduğunu ve gerçek masajda olduğu gibi kasları gevşetmekten veya derin yerleşik kaygıyı gidermekten çok faydalı minerallerin cilde uygulanmasıyla ilgili olduğunu söyleyebiliriz.


Çikolata Masajının Faydaları Nelerdir?


Beyaz çikolatada buriti yağı ve E vitamini, sütlü çikolatada ise badem ve fındık yağı bulunur. En etkili faydaları şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Cildi yumuşatır,

  • Hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur,

  • Yaraları iyileştirme özelliğine sahiptir,

  • Cildi rahatlatır,

  • Kırışıklıkları azaltır,

  • Kan dolaşımını arttırır.

Bunun haricinde, pek bilinmese de çikolata masajını varis probleminizi çözmek için de kullanabilirsiniz. Varis masajı konusunda en etkili yöntemlerden biri terapistlerin el ile uyguladıkları bölgesel yapılan tekniklerdir. Bir uzman tarafından profesyonel şekilde yapılmayan masajlar, vücudunuza faydadan çok zarar sağlayabilir. Aynı şekilde varis konusunda da, bilinçsizce yapılan bir masajda kanalların kapanmasıyla varis probleminiz arttırabilir.


Evde Masaj

Neden Yağ Yerine Çikolata?


Çikolata, cilt elastikiyeti için harika olan çok miktarda antioksidan içerir. Anti-oksidanların düzenli olarak uygulanmasının sarkık cildi sıkılaştırmaya yardımcı olduğuna inanılmaktadır. Yüzde 70 veya daha fazla kakao içeren bitter çikolata, en yüksek oranda antioksidan içerir. Kakao ayrıca masaj için kullanılan daha geleneksel yağlarda bulunanlara benzer nemlendirici özelliklere sahip doğal yağlar içerir.


Gördüğünüz gibi, bu tedavinin güzellik bakımlarıyla pek çok benzerliği vardır.

Güzelliğinizi geliştirmek için profesyonelce üzerinize sürülmeyi bekleyen büyük bir erimiş çikolata tenceresini görmenin lüks kokusu ve çökmekte olan hoşgörüsü, güzel bir imaj yaratır. Kaliteli bir çikolata masajı kesinlikle ruh halinizi yükseltecek ve vücudunuzda birçok mutlu hormonun salınmasına yardımcı olacaktır.


Nitelikli tutkulu terapistlerimizden birinden evinizde gerçek bir yüksek kaliteli rahatlama masajını çikolatanın faydalarıyla birleştirmemeniz için hiçbir neden yoktur. Biz sadece ikisini birbirinden birkaç santimetre uzakta tutmanızı öneririz. Hem çikolatanın hem de doğru masajın keyfini nasıl çıkarabileceğinizi öğrendiğinize göre hem rahatlamak, hem yenilenmek hem de var olan fiziksel problemlerinizi azaltmak için web sayfamızı ziyaret edip uzman terapistlerimizle tanışmak istemez misiniz?Comments


bottom of page