top of page

Cilt Onarım Masajı İle Güzelleşmek


Cilt-Onarım-Masajı-İle-Güzelleşmek

Cilt onarım masajı ile daha güzel bir cilde sahip olabileceğinizden hiç kuşkunuz omasın. Tek yapmanız gereken şey cilt masajı uygulamak adına kendinize biraz zaman ayırmaktır. Uygun ve müsait bir zamanınızda rahat edebileceğiniz sessiz ve huzurlu bir ortamda rahat bir konuma geçerek kuru cilt onarım masajına başlayabilirsiniz. Bu noktada dikkat etmeniz gereken şey düzen ve devamlılık, sürekliliktir. Cilt onarım masajı uygulamasına başlamadan önce cilt uygun bir nemlendirici ile nemlendirilir ve iyice yedirilir. Daha sonra beş kere derin nefes alınıp verilir. Artık cilt onarım masaj uygulamasına başlanabilir.

Gözler İçin Cilt Onarım Masajı


Cilt onarım masajı uygulamasını yaparken öncelikle gözlerden başlanmalıdır. Gözleriniz için cilt onarım masajı uygularken önce gözlerinizi kapatarak göz kapaklarınızı serbest, rahat bırakın. Daha sonra bir süre burun ucunuza bakarak o noktaya odaklanın, sonrasında ise gözlerinizi açarak uzağınızdaki belirli bir noktaya sabitlenin ve beş saniye bu işlemi de uyguladıktan sonra aynısını aralıksız ortalama olarak 6 defa tekrarlayın.


Bu işlem sayesinde daha anlamlı balıklara sahip olabilirsiniz. Göz etrafı halkalarından ve göz şişkinliğinden kurtulmak adına ise yüzük parmağınız ile alt göz kapağınızı tutarak, gözlerinizi kapatmaya çalışın. Bu işlemi uygularken de alt göz kapağınızın kapanmaması adına parmağınız ile hafif bir şekilde alt göz kapağınıza baskı uygulayın, bastırın. Alın çizgilerinizi gidermek adına kaşlarınızın üstüne baş ve orta parmağınızı yerleştirin, daha sonrasında, parmaklarınız ile kaşlarınızı şakaklarınıza doğru gerdirin bu esnada gözleriniz kapalı olmalıdır. Bu işlemi de aynı şekilde beşer saniyeler ile beş defa arka arkaya uygulamalısınız.


Yüz ve Dudaklar İçin Cilt Onarım Masajı


Cilt onarım masajı uygulamasını dudaklarımızı dolunlaştırmak adına da uygulayabiliriz. Bunun için yapmamız gereken şey dudakları birleştirerek işaret parmak üstte, baş parmak ise altta olacak şekilde dudakları ortadan tutup, sonrasında sıkarak kenarlara doğru gitmek. Bu işlem bittikten sonra yeniden başa dönün ve bu işlemi yaklaşık iki dakika boyunca tekrarlayın. Dudak etrafındaki çizgiler için ise baş parmak ve işaret parmağınız ile onları çimdiklemeniz yeterli olacaktır. Yalnız bu işlem de yaklayış iki dakika boyunca yapılmalıdır. Kırışık cilt onarım masajıyla elmacık kemiklerimizi yumuşatmak adına da baş parmağınız ile dudağınızın kenarından başlayarak, yanak bölgenizin bitimine kadar baskı uygulamalısınız. Tüm bu işlemlerden sonra yüzünüze rahatlatıcı bir masaj yaparak cilt onarım masajı uygulamasını sonlandırabilirsiniz.

Comments


bottom of page