top of page

Cilt Onarım Masajıyla Güzelleşin


Cilt-Onarım-Masajıyla-Güzelleşin

Cilt onarım masajı ile daha güzel bir cilde sahip olabileceğinizden hiç kuşkunuz olmasın. Tek yapmanız gereken şey cilt masajı yapmak adına kendinize biraz zaman ayırmak. Uygun bir vaktinizde rahat edebileceğiniz sessiz bir ortamda rahat bir konuma gelerek, kuru cilt onarım masajına başlayabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli şey düzen ve devamlılıktır. Cilt onarım masajına başlamadan önce cildinize uygun bir nemlendirici seçerek iyice yedirin, daha sonra beş kere derin nefes alarak, verin. Artık cilt onarım masajı için hazırsınız.


Gözler İçin Cilt Onarım Masajı


Cilt onarım masajı uygularken göz çevresinden başlamalısınız. Gözleriniz için cilt onarım masajı uygularken önce gözlerinizi kapatarak göz kapaklarını serbest bırakın daha sonrasında bir müddet burun ucunuza bakarak o noktaya odaklanın, daha sonrasında gözlerinizi açarak uzaktaki belirli bir noktaya sabitlenin. Beş saniye kadar bu işlemi uyguladıktan sonra aynısını aralıksız olarak ortalama 6 defa tekrarlayın. Bu işlem sayesinde daha anlamlı bir bakışa da sahip olabilirsiniz. Göz etrafı halkalarından ve göz şişkinliğinden de kurtulmak adına ise yüzük parmağınız ile alt göz kapağınızı tutarak gözlerinizi kapatmaya çalışın. Bu işlemi uygularken de alt göz kapağınızın kapanmaması adına parmağınız ile hafif bir şekilde alt göz kapağınıza baskı uygulayın. Alın çizgilerinizi gidermek adına kaşlarınızın üstüne baş ve orta parmağınızı yerleştirin, daha sonra parmaklarınız ile kaşlarınızı şakaklarınıza doğru gerdirin. Bu sırada gözleriniz kapalı kalmalıdır. Bu işlemi de aynı şekilde beşer saniyeler ile beş kere arka arkaya uygulamalısınız.Yüz ve Dudaklar İçin Cilt Onarım Masajı


Cilt onarım masajı uygulamasını dudaklarınızı olgunlaştırmak adına da uygulayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey ise dudaklarınızı birleştirip, işaret parmağınız üstte, baş parmağınız ise altta olacak şekilde dudaklarınızı tutmak. Daha sonra ise sıkarak kenarlara doğru gidin. Bu işlem bittikten sonra tekrar başa dönülür ve bu işlemi iki dakika kadar tekrarlayın. Dudak etrafındaki çizgiler için ise baş ve işaret parmağı ile onları çimdiklemeniz yeterli olacaktır. Yalnız bu uygulama da iki dakika boyunca uygulanmalıdır. Kırışık cilt onarım masajı ile elmacık kemiklerinizi yumuşatmak için baş parmağınız ile dudağınızın kenarından başlayarak yanak bölgenizin bitimine kadar baskı uygulamalısınız. Tüm bu işlemlerden sonra yüzünüze rahatlatıcı bir masaj yaparak cilt masajını da sonlandırabilirsiniz.

Comentários


bottom of page