top of page

Yüz Masajı Yaptırdıktan Sonra Uygulanması Gereken Cilt Bakım İpuçları


Yüz Masajı Yaptırdıktan Sonra Uygulanması Gereken Cilt Bakım İpuçları

Yüz masajı yaptırmak kendimize bakım yapabilmemizi kolaylaştıran en iyi yollardan biridir. Tedavi, en iyi sonuçlar için cilt bakımını optimize etmeye yardımcı olur. Cildinizi ipek kadar pürüzsüz ve bir bebek kadar hassas hale getirmek için yüz kaslarınızı gevşetmek ve kan akışını sağlıklı bir şekilde yükseltmeyi sağlar.


Yüz Masajından Sonra Uygulanacak Cilt Bakım İpuçları

  • Hassas Temizlik

Hepimiz cildi en iyi durumda tutmanın hayati bir durum olduğunu biliyoruz, ancak aşırı ovma ve sert temizleyicilerin kullanılması cildinizi tahriş edebilir. Ciltte pul pul dökülme olmuşsa, cildin hassasiyeti nedeniyle temizliği aşırıya kaçmak çok önemli değildir. Yüz masajı yaptırdıktan sonra, cildinize doyurucu ovmaya bir ara verin ve en iyi sonucu almak için hassas bir temizleme uygulayın.

  • Yüze Dokunmaktan Kaçının

Araştırmaya göre, insanlar yüzlerine saatte 16 defadan fazla veya daha az dokunuyorlar. Bu genellikle normal bir alışkanlıktır, ancak yüz masajınızı yaptırdığınız zaman, bir süreliğine kendinizden uzak durmak en iyisidir. Yüzünüze sürekli dokunmak çok sayıda kir ve bakteri bulaştırabilir. Bu yüzden herkesin en azından nereye dokunacağını bilmesi ve kirden arındırılmış olmasına dikkat etmesi hijyeniktir.

  • Makyaj Yapmayın

Günlük makyaj alışkanlığınızı şimdilik bırakın, makyaj kullanımı gözeneklerinizi tıkayabilir ve büyük zarar verebilir. Yüz bakımı sonrası cilt gözenekleriniz açıktır ve epidermisin iç tabakasını işgal edecek herhangi bir element sivilcelere neden olabilir. İleride yeni fırça ve sünger kullanmak da önemlidir.

  • Nemlendirme ile Canlılık

Vücudumuzun dehidrasyonu önlemek ve sindirimi temizlemek için yeterli miktarda suya ihtiyacı vardır. Ve evet, bu aynı zamanda cildimizin nemli kalmasını sağlayarak parlak kalma ihtiyacını da karşılar. Su gibi sıvıların tüketimi cildin parlaklığını artırabilir.

  • Doğru Cilt Bakım Ürünlerini Seçme

Yüz masajı yaptıran bir kişi, cilt bakım ürünleri kullanırken dikkatli olmalıdır. Komedojenik olmayan bir krem ​​veya başka herhangi bir köpük temizleme maddesi seçmek akıllıca olacaktır.


Evde Masaj

  • Güneş Işınlarından Kaçının

Güneşin altında küçük bir gezinti size D Vitamini verebilir, ancak yüz masajı yaptırdıktan sonra direk güneş ışığına maruz kalmak sağlıklı olmayabilir. Cildinizi güneşin zararlı ışınlarından korumak için ihtiyacınız olan şey bilinçli bir kaçınma çabasıdır. Doğrudan maruz kalma, özellikle cilt bakım ürünleri kullanıyorsanız cildinizdeki zararlı etkileri artırır. Bu yüzden hassas cilt bakımı için güneş ışınlarından uzak durun.

  • Sağlıklı ve Stressiz Yaşam Tarzı

Bu sadece cildinizi en iyi durumda tutmak için değil, aynı zamanda kendinizi doğru yolda tutmak için de geçerlidir. Sağlıklı yemek yemek, uygun hijyen, egzersiz yapmak ve stresten kaçınmak, yaşam tarzınızı en üst düzeye çıkarabilir. Bu aynı zamanda kendinizi mutlu ve memnun tutmayı da içerir. Her şeyi özetlemek gerekirse, sağlıklı yaşam tarzı parlak bir cilt ve daha etkileyici varlıklarla sonuçlanacaktır.


Komentarze


bottom of page