top of page

Yüz Masajı Yapmanın Cildinize Etkileri


Yüz-Masajı-Yapmanın-Cildinize-Etkileri

Yüz masajı uygulayarak cildinizin çok daha genç ve dolgun görünmesini sağlayabilirsiniz. Evet, bu doğru fakat bazı önemli noktaları var. İşte yüz masajı uygulamasının faydaları ve zararları...

Masaj, esasen bütün vücudun kaslarını ve yumuşak dokularının manipüle edilmesidir. Masaj eski çağlardan bu zamana kadar tedavi amaçlı olarak özellikle Çin, Japonya, Hindistan, Mısır, Arap Ülkeleri, Roma ve Yunanistan’da yaygın olarak kullanılmış, uygulanmıştır.

Yüz Masajı İle Cildinize Büyük Fayda Sağlayabilirsiniz


Masajlar çoğunlukla eller kullanılarak uygulanıyor olsa da son zamanlarda bu amaçla türlü manuel ve mekanik cihazlar geliştirilmiş ve kullanılmıştır. Çoğu insan, iyi bir masaj uygulamasının ağrıyı, sızıyı ya da kas gerginliğini nasıl giderebileceğine odaklanırken, cildinizde bundan büyük ölçüde fayda sağlayabilir.

Masaj Cilt Güzelliğinin Püf Noktası


Pürüzsüz, canlı, yumuşak ve tamamen güzel bir cilt elde edebilmek istiyorsanız yalnızca doğru cilt bakım ürünlerini kullanmak yeterli olmayacaktır. Cilt bakım rutininiz, cilt ürünlerinizin etkilerini tamamlaya diğer stratejilieri de içermelidir. Bu cilt güzelleştirme stratejilerinden birisi de iyi bir masaj yaptırmaktır.


Sağlıklı Bir Kan Dolaşımı Sağlar


Sağlıksız cilt, kuruluk, donukluk, pürüzlü cilt lekeleri ve düzensiz bir cilt tonu ile karakterizedir. Bir süredir cilt bakım ürünü kullanıyorsanız, ve bunun sonucunda önemli sonuçlar elde etmiyorsanız, çözümünüz yüzeyin ötesinde olmalıdır. Cildinizin sağlığını geri kazandırmak ve canlandırmak adına iyileştirilmiş kan dolaşımı anahtardır.


Daha iyi kan dolaşımı, bütün gerekli besinlerin vücudun bütün bölgelerine, özellikle de cildinize taşınması anlamına gelir. Cildinizi iyi beslemenin yanı sıra da sağlıklı kan akışı, cildinizi daha sağlıklı ve canlı tutmak adına yeterli olan oksijeni de sağlayacaktır.

Bağışıklık Sistemine De Etki Eder


Sağlıklı kan dolaşımını sağlamanın en iyi yollarından birisi iyi bir masaj yaptırmaktır. Bağışıklık sistemi, vücudun zararlı bakteri ve mikroplara karşı doğal savunmasının yanı sıra kişisel şifa sisteminizdir. Bağışıklık sisteminiz zayıf ise, cildiniz hastalığa ve türlü enfeksiyonlara daha da yatkın olabilir. Masaj yaptırmak, sağlıklı kan akışını da teşvik etmenin yanı sıra, bağışıklık sistemini güçlendirmeye katkı da bulunacağı için cildinizin sağlığını da korur.

Yüz Masajı Kolajen Üretimini Teşvik Eder


Kolajen üretimini uyarmaya yardımcı olabilecek pek çok cilt bakım ürünü bulunuyor olsa da, araştırmalar bu konuda masaj uygulamasının, özellikle de vakum masajının önemli bir ölçüde yardımcı olabileceğini göstermiştir. Vakum masajı, cilt kıvrımı oluşturmak ve harekete geçirmek adına emme kullanan pek çok mekanik masaj tekniğinden birisidir.

Yüz Masajı Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir?


Yüzünüze masaj yapmak için çokta özel aletlere ihtiyacınız olmasa da dikkat etmeniz gereken bazı ipuçları vardır. Bunlardan bazıları;

  • Yüzünüze her zaman steril ve temiz eller ile dokunun.

  • Masaj aletlerinizin steril olduğundan özellikle emin olun.

  • Yüz masajı yaparken her zaman yukarıdan aşağı olacak şekilde giden hareketler kullanın.

  • Küçük vuruşlar ile kan dolaşımını da hızlandırabilirsiniz.

  • Mimik hareketlerinizi kullanarak bu şekilde yüz kaslarınızı da çalıştırabilirsiniz.

  • Kırışıklık karşıtı yüz masajı yapmanın en önemli püf noktası ise, yüzünüzdeki bir alanı açarken, diğer noktaların da buruşmamasına özen göstermektir.

Comments


bottom of page