top of page

Denemeniz Gereken En İyi 4 Vücut Masajı Türü


Denemeniz Gereken En İyi 4 Vücut Masajı Türü

İster işten ister kişisel meselelerimizden olsun, hayatımızdaki stresten öylece kaçamayız. Böyle zamanlarda, tüm yapmak istediğinizin kendinizi en iyi vücut masajıyla şımartmak olup olmadığını düşünmelisiniz. Ayrıca hayatımızda birçok dezavantaj yaşarız. Hangisi olursa olsun, bu zorluklar stresi artırır. Stres olduğunda, fiziksel sağlığımızı bile etkilemeye başlar; dolayısıyla vücut ağrıları meydana gelir.


Vücut Masajı Nedir?


Genel olarak bir vücut masajı birinin vücudunu sürekli olarak tekrarlayan hareketlerle ovmak veya bastırmak, gevşetmek veya eklemlerdeki veya kaslarındaki sertliği, ağrıyı azaltmak anlamına gelir. Aslında vücudunuzun ihtiyaçlarına göre seçebileceğiniz birçok masaj türü vardır, ancak en yaygın dört masaj türünü aşağıda tartışalım.


4 Yaygın Vücut Masajı Türü

 • Terapötik Masaj

Bu tür vücut masajı, gerginliği azaltmak ve ağrıyı azaltmak için kasları ve uzuvları manipüle etmeyi içerir. Aynı zamanda masaj terapisi kelimelerinden gelir ve fizik tedavinin bir parçası olabilir veya kendi başına yapılabilir. Faydaları:

 1. Genel doku sağlığını destekler,

 2. Kas gerginliğini gidermeye yardımcı olur,

 3. İyileşme süresini azaltmaya yardımcı olur ve anesteziklerin ortadan kaldırılmasını hızlandırır,

 4. Uzun süreli yatak istirahati ile ilişkili ağrı ve rahatsızlığı azaltmaya yardımcı olur,

 5. Performansı ve iyileşmeyi iyileştirir ve ciddi yaralanma olasılığını azaltır.

 • İsveç Masajı

En iyi bilinen türlerden biri olan bu nazik tam vücut masajı, profesyonel bir masaj yaptırmaya yeni başlayanlar için idealdir. Aynı zamanda vücut tansiyonu fazla olan ve dokunma hassasiyeti olanların da tercihidir. Faydaları:

 1. Lokal dolaşımı iyileştirmeye ve kas gerginliğini azaltmaya yardımcı olur,

 2. Kan akışınızı artırır, toksinleri daha verimli bir şekilde uzaklaştırır,

 3. Esnekliğinizi ve hareket aralığınızı iyileştirir,

 4. Bağışıklık sisteminizi güçlendirir,

 5. Gerilim baş ağrılarını azaltmaya veya ortadan kaldırmaya, size daha fazla enerji vermeye ve daha iyi bir gece uykusu çekmenize yardımcı olur.

 • Aromaterapi Masajı

Bu masaj türü, masajlarında duygusal bir şifa unsuru arayan kişiler için en iyisidir. Teknik, yumuşak, nazik basıncı uçucu yağların kullanımıyla birleştirir. Faydaları:

 1. Stresi azaltmaya ve ruh halini artırmaya yardımcı olur,

 2. Ağrı ve kaygıyı giderir,

 3. Sakinliği ve rahatlamayı artırır,

 4. Kas gerginliğini azaltır,

 5. Depresyon belirtilerini azaltır.


Masaj

 • Thai Masajı

Thai vücut masajı, daha aktif bir masaj şekli arayanlar için en iyisidir. Thai masajında ​​rahatlatıcı kayma ve yoğurma hareketleri yerine germe, çekme ve sallama teknikleri kullanılır. Faydaları:

 1. Gerilim baş ağrılarını giderir,

 2. Sırt ağrısı türlerini azaltır,

 3. Kas ağrısı ve spastisitenin yanı sıra eklem sertliği ve ağrısını hafifletir,

 4. Dolaşımı ve lenfatik drenajı uyarır,

 5. Sinir sistemini sakinleştirir.

Sayfamızda bulunan masaj terapistlerimiz vücudunuzun ihtiyaç duyduğu şey üzerinde çalışmak için son derece profesyoneldir. Ayrıca masaj terapisi, zihninizin, bedeninizin ve ruhunuzun özgürce rahatlayıp yenilenebileceği bir yoldur. Profesyonel masaj terapistlerimizle iletişime geçerek randevunuzu oluşturabilir ve size uygun masaj çeşidinin hangisi olduğunu öğrenebilirsiniz. Herhangi bir sorunuz varsa, bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Opmerkingen


bottom of page