top of page

Dört El Masajı


Dört El Masajı

Başka hiçbir rahatlama terapisinde olmayan bir gizem ve büyü havasına sahip olan dört el masajı, çoğumuzun sadece hayal edebileceği bir tedavidir. Peki 4 el masajı tam olarak nedir ve masaj yaptırmak nasıl bir duygu yazımızda bunu inceleyelim.


Dört El Masajı Nedir?


Dört el masajı, iki terapistin aynı anda ve senkronize olarak bir kişiye masaj terapisi uyguladığı bir tedavidir. İki terapistin tedavi sırasında sorunsuz bir şekilde uyum içinde çalışabilmeleri için genellikle birlikte eğitim almış olacaklardır. Bu masaj tarzı, Tandem Masajı veya 4 Elle Masaj olarak da bilinir. Gerçek bir dört el masajı çeşitli avantajlar sunar ve eşdeğeri iki elli versiyonundan sadece iki kat daha iyidir.


Dört el masajı ek faydalarından biri, hem zihninizde hem de vücudunuzda daha derin ve yoğun bir terapötik gevşeme düzeyi deneyimlemenizdir. Bu tür bir sinerjik yükselme için aşağıdaki özellikler önemlidir:

  • Bir çift uygun terapist,

  • Uyumlu senkronizasyon,

  • Uygun ekipman.

Otantik terapötik dört elli terapinin muhtemelen en önemli unsuru, tedaviyi gerçekleştirecek iki terapistin uygun şekilde eşleşmesidir. Dört el masajı terapisinin temel amaçlarından biri zihinsel rahatlama düzeyine yardımcı olmak ve yoğunlaştırmaktır.


Önceden en az birkaç ve ideal olarak birçok kez birlikte pratik yapmaları ve eğitim almaları gerekir. Birlikte çalışmak, terapistlerin vuruşları uygun şekilde senkronize ve kesintisiz bir şekilde gerçekleştirmesini sağlar. Birbiriyle uyum içinde olmak, her terapistin partnerinin bir sonraki hamlesini tahmin etmesini ve aynı zamanda alıcının gereksinimlerine tepki vermesini ister.


En iyi dört elle masaj için terapistler, iyi koreografisi yapılmış dansçılar gibi bir araya gelirler. Dört el masajı, bireysel unsurların toplamından fazlasını yaratmak için birlikte çalışan masaj ve dansın güzel bir örneğidir.


Dört El Masajı Nasıl Bir Duygu?


Dört el masajının altında yatan temel felsefe, zihnimiz derin bir dinlenme durumuna getirildiğinde, gerçek ve daha uzun süreli terapötik rahatlama deneyimlememizdir. Bu tür bir tedavi özellikle hem bilinçli hem de bilinçaltını kapatmaya yardımcı olduğu bilinen tekniklere odaklanır.


Dört el masajının nasıl farklı çalıştığını daha iyi anlamak için, en son düzenli bir tek terapist masajı yaptığınız zamanı düşünün. Kendinizi yarı bilinçli olarak yapılan vuruş sayısını veya masözünüzün bir sonraki tekniğe geçmeden önce vücudunuzun her bir parçası için harcadığı zamanı sayarken buldunuz mu? Eğer yaptıysanız, o zaman birçok kişiden birisiniz. Tedaviniz sırasında terapistinizin ilerlemesini takip etmek istemeniz doğaldır, ancak aslında bunu yapmak zihninizi gerektiği gibi rahatlamaktan alıkoymaktadır.


İki terapistin elleri ve ön kolları sorunsuz bir şekilde iç içe geçtiği ve birbirinin etrafında hareket ettiği için, hangi elin hangi terapiste ait olduğunu ve dolayısıyla bir sonraki yönde hangi yönde hareket edeceğini belirlemek çok zor hale gelir. Kısa bir süre sonra bilinciniz ve bilinçaltınız akışı, yönü ve vuruş sayısını tahmin etme doğal eğiliminden vazgeçecektir. Bu, zihninizin daha derin bir rahatlama durumuna girdiği ve terapötik dört el masajı terapisinin gerçek sinerjik faydalarının gerçekten sunmaya başladığı andır.


Zihniniz daha derin gevşeme aşamasına girdiğinde, vücudunuzun geri kalanı doğal olarak onu takip eder. Deneyimli terapistler, bu anın ne zaman gerçekleştiğini hem görsel olarak hem de dokunarak söyleyebilirler. Daha sonra, artık doğal olarak daha rahat olan bir bedende daha derinden çalışmaya başlarlar ve nihai aşırı rahatlama hissine ulaşmak için hem bireysel hem de birleşik baskı kullanırlar. İki terapistten dört elle masaj almaya hazırlanırken birkaç ekstra ipucu vardır:

  • İki terapistin etrafınızda özgürce hareket etmesi için yeterli alana sahip olduğunuzdan emin olun,

  • Terapistler kendi yağlarını getirir, ancak kendi yağlarınızı kullanmayı tercih ederseniz, iki ayrı şişe olduğundan emin olun, böylece her terapist diğerini beklemek zorunda kalmadan özgürce çalışabilir,

  • Dört elle terapinin faydalarını tam olarak deneyimlemek için en az 90 dakikalık bir masaj süresi ayırtın.


Masaj

Dört El Masajının Maliyeti Nedir?


Yukarıda göreceğiniz gibi, uygun şekilde eğitilmiş terapistler tarafından uygun şekilde yapıldığında, terapötik dört el masajı, iki ayrı masaj almanın ötesinde faydalar sağlayabilir. Ayrıca terapistler, partnerleriyle uyum içinde olmalarını sağlamak için daha çok çalışmak zorundadır. Dolayısıyla, bu tür bir masaj, standart bir mobil masaj rezervasyonu yaptırmanın maliyetinden açıkça daha pahalı olsa da, dört elli terapinin ek lüksü ve faydaları, her bir terapisti sizi ayrı ayrı ziyaret etmesi için rezerve etmenizden daha pahalıya mal olmaz.

Comments


bottom of page