top of page

El ve Ayak Masajıyla Kilo Verebilirsiniz


El-ve-Ayak-Masajıyla-Kilo-Verebilirsiniz

El ve ayaktaki noktalara yapılan refleksoloji masajı uygulaması fıtıktan felce, depresyondan kalp ve mide problemlerine kadar pek çok hastalığa iyi gelmektedir. Refleksoloji tiroidleri hızlandırır ve bağırsakları çalıştırır. Refleksoloji uygulaması ile kilo verebilmek mümkün.


Organların İzinin Peşinde


Refleksoloji sempatik ve parasempatik sisteme göre sol el - ayak ya da sağ el - ayak üstünde uygulanması gerekir. Yani beynin sol lobuna bağlı rahatsızlıklarda, hastalıklarda sağ, sağ lobuna bağlı rahatsızlıklarda, hastalıklarda ise sol tarafa uygulama yapılır. Beynin sağ bölümünü kontrol eden parasempatik sinir sistemi, vücutta yavaşlatıcı etkiye sahip. Kan basıncını, kalp atış hızını, kan şekerini düşürüyor. Göz bebeğini küçültüp bronşları da daraltıyor. Sindirim etkinliklerini ise hızlandırarak tükürük salgısını arttırıyor.


Kontrol Noktaları Önemli


Beynin sol bölümünü kontrol etmekte olan sempatik sinir sistemi ise kalbin hareketlerini hızlandırıp kalbi besleyen damarları daraltıyor. Her organ ve sistemin iki elimiz ve ayağımızda iz düşümleri vardır. Mesela avuç içerisinde orta parmak ile işaret parmağı arasında, parmak arasının hemen alt kısmına denk gelen kemikli alan kalbi temsil ediyor. Sağ elde bu alana bastırırsanız kalp atışı hızlanır, sol elde uygularsanız da kalp yavaşlamaya başlar. Kalp krizi geçiren, kalp çarpıntısı olan birsine bu uygulamayı sol elden yaparsanız da kalp sakinleşir.


Beden Haritasına Göre Masaj ve Baskı Tedavisi


Refleksoloji yönteminde uzman, bireyin ayak tabanı ve avuç içindeki beden haritasını okuyarak ve belirli noktalara temas ile organlar hakkındaki problemleri büyük oranda tespit eder. Tedavi için ise bu alanlara baskı ve masaj uygulanır.Endonezya’da Çok Yaygın Yapılıyor


Refleksoloji gençleşmek isteyen kişiler aracılığı ile de kullanılıyor. Endonezya da 40 yaşında görünen 90’lık insanlar yaşar. Çünkü orada refleksoloji geleneksel bir uygulamadır. Refleksoloji masajı uygulaması göğüs ve göğüs üstü bölge için ellere, göğüs altı bölge için ayaklara uygulanır.


Boy Uzatmak Da Mümkün


Refleksoloji ile felçli hastaları ve spastik çocukları da yürütmek mümkün. Bu masaj, hiperaktivite, dikkat eklikliği ve öğrenme güçlüğü çekmekte çok etkilidir. Otizmde ise çocuğun uyum kapasitesini arttırmaktadır. Ergenlikten önce ve ergenlik sonrası 22 yaşına kadar büyüme hormonlarını, kemik gelişimini harekete geçirerek boy da uzatmakta etkili olabiliyor.


Himalaya Tuzu Başlı Başına Bir İlaç


Uzmanlar, son zamanlarda kullanımı popüler bir hale gelen himalaya tuzunun içerisindeki elementlerin başlı başına bir alternatif tedavi olduğunu söylüyor. Himalaya tuzu, Pakistan’ın doğu karakorm civarından çıkarılan ve insanın ihtiyacı olan 84 elementin içerisinde barındıran bir kristal. Son zamanlarda aktarlada popüler bir hale gelen bu tuzun, sodyum klorürden ibaret olan, zararlı sofra tuzu ile ilgisi yok. 300 milyon yıl önce oluşmuş bu himalaya tuzu kristallerin içerisindeki elementler, okyanusta olanlar.


Kanımızdaki tuzlu çözelti de okyanusların ilk halindeki çözelti ile aynı. Schüssler tuz terapisinin kurucusu olan Dr. Willhelm daha 1800 lerde, insanın yandıktan sonra kül haline gelen vücutta, bedende bile tuz bulunduğunu da ispatlamış. Dr. Barbara ve Peter ferreira’nın yazdığı Su tuz yaşamın özü kitabında da söz edilmekte olan Himalaya tuzu, yüksek tansiyon, kalp damar hastalıkları, kemik erimesi, migren, guta hastalığı, astım, diyabet, alerji, egzama gibi bir çok rahatsızlıkta, hastalıkta etkin olarak kullanılmaktadır.


Suya Karbonat Da Etkili


2 litre suya bir yemek kaşığı kadar karbonat ekleyerek elde edilebilen alkali su da son zamanlarda uzmanlar aracılığı ile öneriliyor. Karbonat, suyun pH değerini yükselterek yaşlanmaya sebep olan asidik maddeleri de vücuttan, bedenden atıyor.

Comments


bottom of page