top of page

En İyi Stres Giderme Şekli: İsveç Gevşeme Masajı


En İyi Stres Giderme Şekli: İsveç Gevşeme Masajı

İsveç gevşeme masajı, dünyanın en popüler masaj türlerinden biridir. Derin doku masajı ile İsveç gevşeme masajı arasındaki farkı önceki bir blogda keşfetmiştik, ancak bugün büyütecin odak noktası, bir stres giderme şekli olarak İsveç masajıdır. Şimdi, adında gevşeme olan bir masajın vücudumuz ve beynimiz için en iyi stres atma yöntemi olacağını varsayabiliriz, değil mi? Gevşeme terimini iç huzur, sükunet, rahatlama ile ilişkilendirdiğimiz için mantıklıdır, temelde stresle ilgili her şeyin antitezidir. Gevşemek, gerginliği bırakıp bir zen durumuna girmektir. İsveç gevşeme masajı bunu yapmanızı sağlayabilir.


İsveç Gevşeme Masajının Faydaları


Genellikle insanlar belirli bir nedenden dolayı masaj yaptırmak isterler. Bazıları kronik gerginliği ve fiziksel stresi hafifletmek için iyileştirici derin doku masajını tercih ederken, anne adayları için hamilelik masajları onların benzersiz gerginliklerini ve ağrılarını hafifletebilir.


En yüzeysel düzeyde, stres zihnin bir rahatsızlığıdır. Beyindeki kimyasal dengesizlikler bizi yorgun, sinirli, endişeli veya bunların bir kombinasyonuna neden olabilir. Tüm bu duyguları vücudumuzda tuttuğumuzda, beynin stresi vücudun stresine dönüşür. Bu tam olarak masajın ve özellikle İsveç gevşeme masajının yapması gereken şeydir. Masaj, vücudumuzda gerginlik ve gerginlik barındıran yerleri hedef alarak çift yönlü rahatlama sağlar. Tüm bu sertlik omuzlarınızdan uzun vuruşlarla çalıştığında, aniden stresiniz erimeye başlar.


Yani size stres veren beyninizse, o zaman bir İsveç masajı yapmanın yolu budur. Bu tür bir masaj, vücut için bir tedavi ve zihin için bir hoşgörüdür. Rahatlatıcı bir masaj zihinsel berraklığı, odaklanmayı ve dikkati geliştirir. Bununla birlikte, stresiniz fiziksel bir rahatsızlığın sonucuysa o zaman belki de derin doku masajı veya spor masajı gibi daha yoğun bir şeye ihtiyacınız vardır.


Evde Masaj

İsveç Gevşeme Masajı Nasıl Uygulanır?


İsveç gevşeme masajı, yavaş ve ihtiyaçlarınıza göre uyarlanmış basınçla uygulanan uzun, geniş vuruşlar kullanır. Masaj terapistiniz, kas düğümlerini ve gerginliği kırmak için avuçlarını veya parmaklarını kullanarak bu vuruşlarını uygulayacaktır. İsveç gevşeme masajı, başparmak ve eklemleri kullanan bir yoğurma hareketi olan petrisaj da kullanabilir. Sürtünme, titreşim ve tapotement bazen İsveç gevşeme masajında ​​da kullanılır, ancak masaj terapistiniz vücudunuzu mümkün olan en rahat duruma getirmek için en iyi teknikleri belirleyecektir. İsveç gevşeme masajı, beyninizin neredeyse unuttuğunuz zen kısmına dokunan tüm vücut masajı olarak tasarlanmıştır.


Her insan farklı olduğu gibi, herkes strese farklı tepki verecek ve stresini farklı tutacaktır. Masaj terapistleri bunu bilir ve vücudunuzun en çok dikkat gerektiren kısımlarını belirleyecektir. Alt sırt, omuzlar ve boyun tipik olarak gerginliğe, katılığa veya ağrıya duyarlıdır, ancak terapistinize her zaman nereye odaklanmasını istediğinizi bildirmelisiniz. İsveç gevşeme masajı, masaj yapmaya yeni başladıysanız veya sadece kendinizi şımartıcı bir şeyle şımartmak istiyorsanız mükemmeldir. Şu anda strese girmek için kesinlikle hiçbir nedeniniz yok, bu yüzden bir sonraki İsveç rahatlama masajınız için bugün rezervasyon yapın ve mutlu olun.

Comments


bottom of page