top of page

En Rahatlatıcı Masaj


En Rahatlatıcı Masaj

Masaj kelimesini söyleyince rahatlamayı düşünmemek elde değil. Bununla birlikte, tüm masajlar sakin olmak için tasarlanmamıştır, bu nedenle sizi sakinleştirmeye yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmış bir tedavi arıyorsanız, sizin için en iyi terapiyi seçmeniz ve doğru ortamı önceden ayarlamanız önemlidir.


Tam mutluluğa ulaşmanın anahtarı hem fiziksel gerginliği hem de zihinsel kaygıyı azaltmaktır. Masaj terapisinin birçok yönü, tam olarak bu sorunlarla doğrudan başa çıkmak için özel olarak tasarlanmıştır. Gevşeme masajı, terapistinizin, spor masajında ​​veya selülit önleyici masajda kullanılanlar gibi özel olarak hedeflenen yaralanma iyileştirme veya doku iyileştirme tekniklerinin aksine, genel gerilimi ve genel stresi hafifletmek için her şey dahil yöntemlere odaklanacağı bir tedavidir. Gevşemenin gerçekten gerçekleşmesi için bütünsel bir yaklaşım çok önemlidir.


Bütünsel Yaklaşım Nedir?


Vücudunuza doğru vuruşları uygulamak denklemin sadece bir parçasıdır. Masajınızdan önce ılık veya sıcak bir banyo yapmak, tedavi sırasında sakinleştirici müzikler çalarak rahatlatıcı seslerin keyfini çıkarmak ve yumuşak ortam aydınlatması ayarlamak, gevşeme terapisinin genel etkinliğine önemli katkılar sağlar. Evde masaj yaptırırken, bu ek önemli faktörlerden tam olarak yararlanmak için odanızı tam olarak kendi kişisel tercihlerinize göre önceden kolayca hazırlayabilirsiniz. Ruh halinizi düzeltin ve rahatlama cennetine giden yolda iyi olacaksınız.


En İyi Rahatlatıcı Masaj Teknikleri


Uzun, akıcı vuruşlara odaklanan stiller, gevşeme masajı için seçilecek en iyi tekniklerdir. İsveç masajı olarak da bilinen klasik masaj, bu tarzın önemli bir parçasını oluşturan eflöraj vuruşları nedeniyle mükemmel ve popüler bir seçimdir. Ancak hem derin hem de inanılmaz derecede rahatlatıcı masaj yaptırmaya alışmış gerçek masaj bağımlıları için Lomi Lomi masajı dünyanın en rahatlatıcı masajlarından biridir.


Kullanılan vuruş türlerinin yanı sıra, yalnızca istediğiniz yerde masaj yaptığınızdan emin olmanız önemlidir. Pek çok insan için konu tam bir rahatlama olduğunda tam vücut yağı masajından başka bir şey işe yaramaz. Diğerleri, vücutlarının belirli bölümlerinin açığa çıkmasından veya dokunulmasından rahatsızlık duyabilir - ayaklar ve kalçalar iki ortak bölgedir. Terapistinize önceden haber vermek, tedaviniz boyunca sakin ve rahat kalmanıza yardımcı olabilir. Ayaklarınıza ve başınıza masaj yaptırmaktan memnunsanız, o zaman bunlar, rahatlatıcı tedavinizin bir parçası olarak dahil edilmesini şiddetle tavsiye ettiğimiz vücudun iki kısmıdır.


Masöz

Özenle seçilmiş bir aromaterapi masaj yağından birkaç damla ekleyin ve etrafınızdaki sakinlik ve dinginlik hissini artırın. Lavanta masaj yağı ve Ylang Ylang, zihni sakinleştiren, gerginlik hissini azaltan ve dinginliği artıran yatıştırıcı kokular söz konusu olduğunda en popüler olanlardan ikisidir. Doğru kişiliğe sahip bir masaj terapisti seçmek de rahatlatıcı masaj keyfini çıkarmanın anahtarıdır. Her terapistin profilini, rezervasyon sırasında doğru masaj tedavisinin yanı sıra masözün kişiliğinin ihtiyaçlarınıza uygun olduğundan emin olmak için okuyabilirsiniz.


Son olarak, bir rahatlama masajı sırasında konuşmak söz konusu olduğunda daha az şey daha fazladır. Terapistiniz, ilginizin veya sohbete olan ilginizin farkında olmak ve gevşeme terapisi sırasında herhangi bir konuşmayı nazikçe sessizliğe yönlendirmek üzere eğitilmiştir. Zihnimiz daha sonra ne söyleyeceği konusunda çalışmak zorunda olmadığında en iyi şekilde rahatlar.


Comments


bottom of page