top of page

Evde Lomi Lomi Masajı


Evde Lomi Lomi Masajı

Evde Lomi Lomi masajı yaptırmak, Hawaii'de bir kumsalda olduğunuzu hissettirebilir. Lomi Lomi masajı ile kendinizi evinizde hissetmek, ne tür tekniklerin kullanıldığını, nasıl yardımcı olabileceğini ve hatta ne kadar soyunmanız gerektiğini anlamak demektir.


Lomi Lomi masaj terapisi, geniş vuruşları, dirsekleri ve ön kolları çalıştırmaya yardımcı olan iki elle yapılan vuruşlarla fark edilir. Bu masaj terapisi vücudun büyük bir bölümünü kaplar ve aynı zamanda daha iyi bir uyum ve duygu akışı yaratmak için kasları çalıştırır, hücrelerimizdeki tüm zararlı, düşünceleri, kalıpları ve davranışları temizlemeye yardımcı olur.


Lomi Lomi Masajı Nereden Gelmektedir?


Lomi Lomi masajı artık tüm dünyada uygulanıyor ama kökeni Hawaii'den geliyor. Hawaii'yi oluşturan adalar topluluğu artık bir ABD eyaleti olmasına rağmen, bu adalar Asya Pasifik'te bulunmaktadır. Bu nedenle, birçok yönden Asya stillerine benzer doğal ve geleneksel bir kültüre sahiptirler ve bu, Bali masajına çok benzeyen bu yerli masajda da belirgindir.


Hawaii halkı da bu terapiye, adanın tıbbi bilge adamları tarafından gerçekleştirilen kutsal bir şifa ilacı olarak antik kökenlerine atıfta bulunan Kahuna vücut çalışması olarak atıfta bulunur. Benzer şekilde, bazen büyük yoğurma işlemi anlamına gelen Lomi Lomi Nui olarak da bilinir.


Lomi Lomi Masajı Nasıl Hissettirir?


Lomi Lomi masajı, pürüzsüz ve zarif bir şekilde uygulanan, derinlemesine nüfuz eden bir terapidir. Deneyimli terapistler, tüm vücudunuzda uzun ve kesintisiz akan masaj vuruşları kullanarak dokunmanın gücünü empatiyle birleştirmeyi amaçlar. Konsept, zihin ve beden arasında bir hissetmek ve terapistinizin bunu başarmaya yardımcı olacak ayrılmaz bir bağ oluşturmasıdır.


Birçok terapist, tedavi sırasında özel Hawaii Lomi Lomi masajı müziği çalar. İlk duyduğunuzda, muhtemelen biraz alışılmadık ve kabilevi gelecek ama bu müziğe bir şans verin ve zamanla felsefe tedavisine mükemmel şekilde uyduğunu göreceksiniz.


Masaj

Lomi Lomi Masajı Sırasında Ne Giyilmelidir?


Son derece akıcı doğası nedeniyle, Lomi Lomi masajı sırasında örtü genellikle çok hafif çarşaflarla yapılır. Masajın kendisi, giyim açısından mümkün olduğunca az giydiğinizde en iyi şekilde uygulanabilir.


En yaygın ve popüler Lomi Lomi tekniklerinden biri, masözün ellerini vücudunun her tarafında gezdirdiği derin, effleurage tarzı bir vuruştur. Hareket ayaklarınızdan başlar ve vücudunuzun yanları boyunca uzun ve sürekli bir hareketle omuzlarınıza kadar uzanır ve sonra tekrar aşağı iner. Profesyonel terapistler tekniğin yumuşak bir dokunuş gibi görünmesini sağlayabilir ancak gerçekte oldukça derin ve nüfuz edicidir.


Bu stilin etkili bir şekilde uygulanabilmesi için iç çamaşırı giymemek veya üzerinizde bir şeyle daha rahat hissediyorsanız, terapinin akışını engellemeyecek ve terapistinizin tam ve serbest hareket etmesine izin vermeyecek bir şey giymek en iyisidir. Her durumda, terapistiniz vücudunuzun üzerinde çalışılmayan kısımlarını örtmek için bir havlu veya hafif bir çarşaf isteyecektir.


Kommentarer


bottom of page