top of page

Evde Masaj Hizmeti ve Masaj Öncesi Hazırlık

Güncelleme tarihi: 24 Ağu 2021


Evde Masaj

Masaj terapisi, dünyada birçok yerde profesyonel bir şekilde yapılmaya devam etmektedir. Günümüzde insanlar, sağlıkla ilgili birçok sebepten masaj terapisine gitmeyi tercih ediyor. Çoğu ülkede, masaj terapisi altarnetif tıp yöntemlerinden biri olarak kabul edilir.Masaj, çeşitli yollarla vücut yüzeyine uygulanan işlemlerdir. Bu işlemler, el, elektirik yada su aracılığıyla uygulanabilir. Masaj yöntemleri, profesyonel kişiler tarafından insanlara uygulanır.Günümüzde tercih edilen, birçok masaj yöntemi vardır. Günün yorgunluğundan ve hayatın stresli koşuşturmasından uzaklaşmak için bu yöntemler oldukça iyi bir seçenektir.

Bun masaj yöntemlerinden bazıları ise şunlardır; thai masajı, spor masajı, relax masaj, prenatal masaj,selülit masaj ve boyun, sırt ve bel masajıdır. Bu masaj çeşitlerinden en çok tercih edileni; boyun, sırt ve bel masajıdır. Çünkü masaj bazı kronik ağrılara yada gündelik yorgunluklara, oldukça iyi gelen bir terapi şeklidir. Bu masajların arasında en meşhur olanı ise; thai masajıdır. Thai masajı, Tayland’da yapılan, meşhur bir masaj şeklidir. Hint ve Çin’in geneleksel alternatif tıp yöntemlerinden biri olarak kullanılır. Genel olarak baş ve germe hareketleri yapılan bir yoga çeşididir. Masaj kadar, masaj öncesi hazırlıkta oldukça önemlidir. Masaj öncesinde kendinizi rahat hissedebilmeniz açısından, loş bir ortam yaratılır. Bu ortamda burnunuza gelen kokular ve dinlediğiniz müzikler oldukça önemlidir. Genellikle masaj hizmetini veren masörler, sizleri rahatlatabilmek adına kokulu mumlar ve rahatlatıcı tütsüler yakarlar. Tütsüler, oldukça güzel kokuludur ve tamamen müşterileri rahatlamaya yöneliktir. Masaj yapılırken, klasik müzik ise olmazsa olmazdır. Bu keyifli ambiyans hazırlandıktan sonra, müşterilerin mutluluğu ele alınır ve masaj uygulamasına başlanır.

Masajı bir meditasyon yöntemi olarakta değerlendiren, bazı masaj müşterileri de bulunmaktadır. Masaj yaptırmanın yararları üzerinde, birçok araştırma yapılmıştır. Bu araştırmaların sonucunda; masajın strese, kaygı bozukluklarına ve kas gerginliklerini azaltmada oldukça etkili olduğu kanısına varılmıştır.Masaj yönteminin, bazı hastalıklara da oldukça iyi geldiği bilinen gerçekler arasındadır. Bu hastalıklardan bazıları ise; baş ağrısı, Temporomandibular eklem ağrıları, stres, kaygı bozuklukları ve sindirim sistemi rahatsızlıklardır. Bu tarz bazı problemlerde, masaj terapisine başvuran insanlar, bünyesinde profesyonel masör bulunduran kuruluşlardan hizmet almaktadır. Masaj yaptırmak için, işinde uzman masörler tercih etmeniz gerekir. Çünkü, rahatlığınız memnuniyetiniz açısından oldukça önemldir.

Bazı insanlar, günün yorgunluğunu atabilmek için masaj hizmetini evlerinde almak istemektedir. Evde masaj sistemi, son zamanlarda oldukça gelişim göstermiştir. Profesyonel masörler, evinize geldiğinde, nasıl bir hizmet istediğinizi söylemeniz yeterli olacaktır. Ağrıyan yerlerinize, yumuşak dokunuşlarla yapılan masajlar, günün yorgunluğunu atmanız için yardımcı olacaktır. Evde masaj sistemi, oldukça konforlu bir seçenektir. İnsanların kendilerini en huzurlu hissettiği yer, kendi evleridir. Evde masaj sistemi ise, bu huzuru iki katına katlayacaktır. Gerekli bütün metaryeller bulunduğunuz ortama gelecek ve masörler tarafından hizmetinize sunulacaktır. Bu uygulamadan yararlanabilmek için; evinizde yalnızca havlu ve sert bir zemin bulunması yeterli olacaktır. Masaj için gerekli olan diğer aletler, firma tarafından masajı yapacak, masör ile birlikte evinize gönderilecektir. İlgili kuruluşlara başvurarak, düzenli bir şekilde masaj yaptıran insanlar; daha mutlu olduklarını söylerler. Sizde mutluluğunuzu bir nebze bile olsa arttırmak istiyorsanız; bu yola başvurmanız yeterli olacaktır. Masaj terapistleri, her yaşa hitap eder ve kadınlara da erkeklere de, uzman kişiler tarafından oldukça profesyonel bir hizmet verir.

Comments


bottom of page