top of page

Evden Çalışırken Masaj Terapisi İş Performansını Nasıl Artırır?


Evden Çalışırken Masaj Terapisi İş Performansını Nasıl Artırır?

Genellikle evden çalışan kişiler, kendilerini rahat hissetmeleri için aile üyelerinden herhangi birinden kendilerine masaj yapmalarını isterler. Şimdi profesyonel bir masajın nasıl olacağını ve işverenin yanı sıra bir çalışana nasıl fayda sağlayabileceğini hayal etmek için bir dakikanızı ayıralım. Masaj terapistleri, herhangi bir rahatsızlık durumunda veya masaj ihtiyacının bulunduğu durumlarda ihtiyaç duyabileceğiniz doğru masaj terapisi türünü sağlar.


Araştırmaya dayalı çalışmalar, masajın faydalarının işçi sınıfı veya çalışanlar için iş streslerini dengelemek için çok sayıda olduğunu göstermiştir. İş stresinin düşük morale, artan kaygı ve depresyona ve ayrıca herkesin birincil endişesi olması gereken akıl sağlığı da dahil olmak üzere diğer sağlıkla ilgili sorunlara yol açabileceği açıktır.


Vücut masajı, çalışma saatlerinde yorgunluğunuzu, artan depresyonu, kaygı ve stres seviyelerini dengelemek için yatıştırıcı mükemmel bir çözüm olabilir. Çalışmalar, masaj terapisinin işyerindeki etkinliğini pratik olarak gözlemledi. Ayrıca, bu tür masaj terapisi kan basıncını, idrar ve tükürük kortizol düzeylerini ve sonuçta iş verimliliği ve işveren memnuniyeti ile sonuçlanan iş stresini azalttığını göstermiştir. Aşağıda, masaj terapisinin profesyonel masaj terapistleri aracılığıyla sağlayabileceği bazı faydalar bulunmaktadır.


Masaj Terapisinin Faydaları

  • Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirecek

Geniş bir araştırma yelpazesi, masajların bağışıklık sisteminizin daha iyi çalışmasına yardımcı olabileceğini ve bunun da daha az hastalığa engel olacağını göstermiştir. Bu nedenle, masaj bağışıklık sisteminin daha iyi çalışmasına yardımcı olacaksa, o zaman daha az hastalık durumunun daha iyi iş performansı ile sonuçlanacağı açıktır.

  • Daha İyi Uyku

Günümüzün rekabet çağında, zirvede olmak için iyi rekabet etmek ve böyle bir hedefe ulaşmak için bir çalışanın enerjik olması gerekir. Düşünceli fikirlere katkıda bulunmazsanız, sunuma veya diğer toplantılara odaklanmak son derece zordur. Herhangi bir üretken fikir ortaya çıkarmak için kişinin zihninin de berrak olması gerekir ve bunun için daha iyi bir uyku gereklidir. Araştırmalar, masaj terapisi ile size daha iyi bir uyku sağlamaya büyük ölçüde yardımcı olabileceğini ve uykusuzluğa yardımcı olacağını göstermiştir. Aslında profesyonel bir terapist tarafından uygulanan vücut masajı, ortalama 35 dakika daha uyumanıza yardımcı olacaktır.


Masaj

  • Stres ve Kaygıyı Azaltır

Stres ve kaygıyla ilgili sorun yaşayan çalışanların işverenlere çok ciddi anlamda maddi kayıplar yaşattığını gösteren bir rapor yayınlandı. Sebebi ise her gün milyonlarca insanın stresten dolayı işe gitmemesi veya evde kalmayı tercih etmesidir. Bu, üretkenliklerini ve zihinsel sağlıklarını etkiler. Bu nedenle, vücut masajları yardımcı olabilir. Kaygı düzeylerini düşürür ve işverenlerin en iyi şekilde çalışmasını sağlar.


Profesyonel terapistler tarafından uygulanan masaj terapisi ile sağlanan faydalar, evden çalışanlar ve işverenler için aslında çok önemlidir. Çalışanlar kendilerini daha enerjik, rahat ve stresten uzak hissettiklerinde, çalışma yaşantılarında da en iyisini sunabilirler. Vücut masajı sizi iş yerinde daha odaklı, üretken ve yaratıcı yapabilir.

Comentarios


bottom of page