top of page

Farklı Masaj Ekipman Çeşitleri

Güncelleme tarihi: 22 Tem 2022


Farklı-Masaj-Ekipman-Çeşitleri

Keyifli bir masaj deneyimi oluşturmak adına gereken çok fazla sayıda masaj ekipmanı bulunmamakla beraber, çoğu uygulayıcı birkaç temel ekipmana ve malzemeye sahiptir. Bir masaj masası, masaj koltuğu ya da masaj minderi masaj yaptıracak kişilerin rahatça uzanmasına izin verir ve bunlar tipik olarak çıkarılıp temizlenebilen, sterilize edilebilen kapaklara sahiptir. Masaj yaptırmak isteyen kişiyi yerleştirmek için çoğunlukla yastıklar ya da yastık gerekir. Bir doğal masaj yağı, kremi ya da losyonu, esas olarak yağlama ve aromatik içerikleri için seçilen diğer bir temel kaynaklardır. Belki de vazgeçilmez olmamak ile beraber çoğu masaj yerlerinde bulunan diğer iki masaj ekipmanı, bir CD ya da MP3 çalar ve oda, ortam ısıtıcılarıdır.


Masaj masası portatif olsun ya da olmasın, sağlam ve konforlu, rahat olması gerekir. Tipik olarak ağır köpük ile kaplanmış ve döşemeli bir kontrplak tabanla yapılmış olup, masaj yaptıracak kişinin başını yüzüstü yatırırken desteklemek adına bir ucunda C şeklinde bir yüz beşiğine sahiptir. Bu temel masaj ekipmanı çoğunlukla katlanabilir bacaklarla inşa edilmiştir. Bu sayede yerinde randevular için bir bavul misali katlanabilir ve taşınabilir. Masaj sandalyeleri dolgusu ve bir masaj yaptırmak isteyen kişinin ağırlığını taşıyabilecek derecede güçlü bir yüz beşiği varken terapist boynuna, omuz kısımlarına ve sırtına baskı uygular.


Çok sayıda masaj yağı, kremi ve losyonu mevcuttur ve çoğu cildi yağlamak, nüfuz etmek için tasarlanmışken, bazıları bir seans sonrasında yıkanmalıdır. Masajın getirmiş olduğu rahatlama, daha yüksek bir koku hissi üretmiş olduğundan, çoğu masaj losyonu, lavanta, çam, biberiye ya da başka bir aromatik bitki esans yağı içerir. Aroma yalnızda hoş bir aroma üreterek rahatlamayı, gevşemeyi arttırmakla kalmaz, aynı zamanda masaj yaptırmak isteyen kişiyi içten sakinleştirmek, heyecanlandırmak ya da başka şekilde iyileştirmek adına cilde nüfuz eder. Aromaterapi masajı uygulacak kişileri, aromatik yağların masaj ekipmanlarının en önemli bir parçası olduğunu düşünmektedirler.


Zihin sessizce masaj seansının yarattığı rahatlama, gevşeme daha da derindir. Bu sebepten bir çok masaj terapisi taşınabilir bir müzik çalara sahiptir. Böylelikle bir seans esnasında sakinleştirici bir müzik çalabilirler. Çok çeşidi olan masaj müzik CD’leri mevcuttur. Fakat herhangi bir sakinleştirici ya da iyileştirici müzik deneyimi arttırabilir. Çoğunlukla masaj yaptırmak isteyen kişilerin rahatını sağlamaya yardımcı olabilecek son masaj ekipmanı da oda ısıtıcılarıdır. Vücut, beden soğuk olduğunda masaj seansının iyileştirici yararlarını tam olarak anlamak zor olmaktadır.


1 comentário


Convidado:
28 de set. de 2021

Bilgilendirici yazı olmuş, saolun

Curtir
bottom of page