top of page

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Güncelleme tarihi: 19 Eyl 2022G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Birçok farklı sorunun çözülmesinde kullanılan G5 masajı benzersiz sonuçları ile birçok uzman tarafından bireylere önerilmektedir. Tamamı ile özel olarak geliştirilmiş yapısı cildin yenilenmesini sağlamaktadır. Ritmik bir masaj aleti ile yapılan bu masaj, mutlaka özel sistemler ile uygulanmalıdır. Hızlı titreşim özellikleri sayesinde, selülit gibi sorunların ortadan kaldırılmasına etkilidir. Aynı zamanda bölgesel bir zayıflama da sağlamaktadır. Ritmik bir şekilde bölgesel alanlara titreşim gönderen cihazlar, uzman masözlerin elinde adeta mucizeler yaratmaktadır. G5 masajı sayesinde kaslardan biriken laktik asit giderilmektedir. Ödemlerin atılmasında ve spazm gibi sorunların tedavisinde de oldukça başarılıdır. G5 masajı, faydaları saymakla bitmeyen masaj türleri arasında yer almaktadır. Özellikle günümüz insan yaşamında ortaya çıkan hareketliliğin ya da spordan uzak yaşamın sebep olduğu etkilerin giderilmesi konusunda kusursuzdur. G5 masajın faydaları ise şu şekilde sıralanabilir;

Selülitin Olumsuz Görünümünden Kurtulmak

Hareketsiz yaşamın en büyük etkisi, hızlı bir şekilde kilo alıp vermektedir. Bu hızlı kilo almanın ya da vermenin ortaya çıkarttığı en büyük olumsuz etki ise vücutta meydana gelen çatlaklar yani selülitlerdir. Özellikle yaz aylarında ortaya çıkan olumsuz görünümü hiç kimse istememektedir. G5 masaj selülit tedavisi konusunda son derece başarılıdır. Vücudun hangi bölgesinde selülit oluşumu olursa olsun, o bölgeye uygulanan masaj kötü görünümü zaman içerisinde azaltarak ortadan kaldırmaktadır. Titreşimli etki sayesinde hücrelerin kendisini tedavi etmesi sağlanmaktadır. Bu etki ortaya çıkan tüm deri çatlaklarının giderilmesini, yeniden eski formuna sahip olmasını sağlamaktadır. Selülit tedavisi konusunda bu masaj yöntemi hemen her bireyde profesyonel sonuçları ortaya koymaktadır.

Vücuttaki Ödemin Atılması

Her insan hayatı boyunca attığı her adımda, vücudunda farklı zararlı unsurların birikmesine sebebiyet verebilmektedir. Ödem oluşumu birçok farklı sebepten ortaya çıkabilmektedir. Ancak sebebi her ne olursa olsun G5 masaj vücuttaki ödemin atılmasını sağlamaktadır. Profesyonel masözler tarafından doğrudan ödemli bölgeye gerçekleştirilecek olan masaj, kusursuz sonuçları ortaya çıkartmaktadır. Tüm bunlarla birlikte ödemin sebep olduğu tüm sorunlar da sağlanan masaj hizmeti sayesinde ortadan kaldırılabilmektedir.

Yorgunluğun Giderilmesi

İnsan vücudunda yorgunluğun ortaya çıkmasının ana nedeni kaslarda biriken laktik asittir. Bu laktik asit farklı kas ağrılarının da ortaya çıkmasına sebebiyet verebilmektedir. G5 masaj uygulandığı tüm kas kütlesinin hızla çalışmasını sağlamaktadır. Titreşimli etki kaslarda biriken laktik asit sorununun ortadan kaldırılmasını sağlamaktadır. Bu sayede yorgunluk ve yorgunluğa bağlı olarak gelişebilecek olumsuz etkiler ortadan kaldırılır. Özellikle ağır işlerde çalışanlar ya da gün içerisinde aşırı yorulduğunu düşünenler için G5 masajın düzenli bir şekilde yaptırılması büyük bir rahatlama sağlamaktadır. Masaj sonrasında bireyler hayatlarına adeta yenilenmiş olarak devam edebilmektedir. Bireylerin daha dinç olmasını sağlayan bu masaj yöntemi, yorgunluğunu atmayanlar için birebirdir.

Vücuttan Stresin ve Kötü Enerjinin Uzaklaştırılması

G5 masaj faydaları arasında en çok öne çıkanlardan bir tanesi ise bireylerin vücutlarında biriktirdikleri stres ve kötü enerjinin dışarı atılmasını sağlamasıdır. Günümüz insan yaşamı gerek iş hayatında gerekse de aile hayatında birçok farklı noktadan stresi içerisinde barındırmaktadır. Bu stres bir şekilde vücuttan uzaklaştırılmadığı sürece, olumsuz etkisine devam etmektedir. Aynı şekilde olumsuz etkilerin ortaya çıkarttığı kötü enerji de insan vücudunda sürekli birikmekte, kötü enerji ise her zaman kötü enerjiyi kendisine çekmektedir. G5 masaj sayesinde bireylerin vücudunda biriken streste, kötü enerji de olabilecek en pratik ve hızlı şekilde dışarı atılmaktadır. Büyük bir rahatlama profesyonel bir şekilde sağlanmakta ve bireylerin yaşam kalitesi arttırılmaktdır.

Comments


bottom of page