top of page

G5 Masajı Kimlere Uygulanmaz?

Güncelleme tarihi: 22 Tem 2022


G5-Masajı-Kimlere-Uygulanmaz-?

G5 adlı cihaz ile cilt masajına G5 Masajı denir. İtme, sıkma ve hızlı titreşim sayesinde, yağ birikintilerini parçalayarak, ortadan kaldırmayı hedefler. Cihaz sayesinde masaj, kan dolaşımını hızlandırmada etki sağlar, bu şekilde damarlar genişler ve vücutta, bedende iyileşme sağlanır.


G5 Masajı Kimlere Uygulanmaz?


G5 Masajı şu durumlarda olan kişilere uygulanmaz;

  • Kanama bozuklukları

  • Epilepsi hastalığı

  • Kalp pili

  • Nöromüsküler hastalıklar

  • Lambert eaton sendromu

  • Myastenia gravis hastalıkları

  • Aktif yara ve iltihaplı bölgelere, alanlara

  • Yüz felci geçiren ve hamile olan kişilere uygulanamaz.

G5 Masajı Hangi Bölgelere Uygulanır?


Bu masaj tüm vücuda, bedene, özellikle bacak bölgesine ve kalçalara uygulanabilir. Selülit açısından yardımcı olur. G5 Masajının en etkili kullanımı hızlı titreşim yolu ile fazla yağların yakılmasıdır. Kan dolaşımının iyileştirilmesi ve hızlanması, ağrıların giderilmesine yardımcı olur. Bunun yanı sıra dinlenmeyi de sağlar. Hızlı kan akışı sebebi ile esneklik kazanılır. Vücut, beden zamanla yorulur, böylece kan dolaşımı da yavaşlar ve özellikle de hareketsiz bir yaşama sahip olan, bu yaşam tarzında olan sabit insanlarda görülür. Bu durum günün sonunda yorgunluk, gerginlik ve bitkinlik problemine neden olur. Zaman ilerledikçe kalça bölgelerinde de selülit oluşumuna sebep olur ve artar.


G5 Masajı Sonucu Morlukların Oluşma İhtimalı Var Mıdır?


Kılcal damarlar kırıldığında ve kırmızı kan hücreleri sızdığında çürükler oluşabilir. Çürüme uygun bir çürük bölgesi, alanıdır ve kılcal damarların kırılmasına, kırmızı kan hücrelerinin sızmasına neden olan travmatik bir yaralanmaya işaret etmektedir. Fakat düşündüğümüz gibi gerçek bir yaralanma yok, mutlaka bir çürük meydana gelmesi gerekir. Durgun kan şu anda dokularda depolanabilir ve masaj, germe ya da derin nefes almayla serbest bırakmak, yeni kanın geçmesine izin vermenin iyi bir yoludur. Durgun kanın vücuda, bedene yapışma sebebi işe bu kan, vücudun her yerinde düğüm şeklinde bulunabilir. Bir düğüm, vücutta, bedende fayda sağlamayan atık olduğu için kalbe yol açamayacak şekilde oluşturulan lenfatik sıvıdır. Bu sıvı, dokularda bir yerde o kadar çok birikebilir ki bölgenin kasları da iltihaplı görünebilir. Masaj bu düğümleri kırabilir, bu da çürük oluşmasına sebep olabilir. Fakat bu durumda, vücut altta olup bitenlerden faydalanır, çünkü taze kan artık tekrar iyi geçebilecektir.

Comments


bottom of page