top of page

Gizli Kalmış Bir Mucize: Kulak Masajı


Gizli-Kalmış-Bir-Mucize-:-KulakMasajı

Kulak masajı gizli kalmış bir refleksoloji harikasıdır. Bedeninize güç veren bütün enerji kanalları ve refleks noktaları kulakta bulunur. Kulak masajı, kulaktaki akupunktur noktaları üstünden belli bir sistem ve bilgi ile uygulanan baskı, çekme, yoğurma manipülasyonlarının bütününe verilen isimdir.


Diğer tüm ayak, el refleksolojilerine ve masaj uygulamalarına karşı daha üstün olmasının nedenleri; kolay öğrenilebilen ve uygulanabilen, herhangi bir yağ gerektirmeyen, en pratik ve hijyenik, her yerde ve her durumda uygulanabilir olmasıdır. Kökeni Uzakdoğu olarak bilinse de kulak masajı binlerce yıl kadar tüm dünyada ciddi bir tıp uygulaması olarak da kullanılmıştır. 1969 yılında Fransız doktor Paul Nogier aracılığı İle tıp literatürüne sokulan kulak masajı hala dünyada pek çok sağlık sistemi içerisinde kendine büyüyen bir yer bulmaktadır.


Ağrılar İçin Birebir


Kulak masajı zihinsel, bedensel ve ruhsal durumların hepsinde derin etkiler gösterirken en çok tercih edilen etki alanı ağrı tedavileri ve sistem sorunlarıdır. Bedendeki bütün ağrıları dindirme özelliği olan kulak masajı uygulamasının asıl şaşırtıcı etkisi bu etkiyi yaklaşık 30 saniye ile 5 dakika arasında gösterebiliyor olmasıdır. Kısaca özetlemek gerekir ise bedensel ağrıların %95’ini tek bir dokunuş ile geçirmek, rehabilite etmek ve dindirmek mümkündür. Bedenimize ait her kemik, kas, eklem, organ ve sisteme ait yönetici noktalara sahip olan kucağımıza uygulanacak doğru bir masaj hayret verici bir terapi ve iyileştirici etki göstermektedir.Kulak Masajı Uygulamasının Başlıca Etkileri


Baş, omuz, boyun, kol, sırt, bel, kalça, bacak, diz, siyatik, ayak ağrıları, regl ağrıları, kabızlık, uykusuzluk, ishal, stres, yorgunluk, konsantrasyon güçlükleri, performans düşüklükleri… Bu vb durumlarda kulak masajı etkilidir.


Bütün bu problemler, 5 dakikalık bir kulak masajı uygulamasının ardından ortadan kalkmakta ve düzenli uygulama ile ister akut ister kronik bir seyre sahip olsunlar terapi edilebilmektedir.


Uygulama Şekli


Türkiye’de hiç bilinmeyen bu uygulanmanın öğrenilmesi 2 saatlik basit bir eğitim ile mümkün olabilmekte ve etkisini her daim kişiye de kanıtlanmaktadır. Kendimize her gün 3 ila 5 dakika kadar süren genel bir kulak masajı uygulamanın faydaları inanılmaz boyutlardadır. Bunu sağlamak için tek yapmanız gereken her iki kulağınızı da aynı anda baş ve işaret parmaklarınız arasında yoğurmak olacaktır. Kulak memesinden başlayarak (baş ağrıları) bütün kulak boyunca küçük, yuvarlak hareketler ile baskılı bir şekilde masajı devam ettirmek, sürdürmek ve kuşağın içine, dışına, arka kısmına dokunacak tam bir masaj ile yorgunluklarınızdan, ağrılarınızdan ve stresinizden kurtulabilirsiniz.

Kulak masajı uygulamasını doğru uyguladığınıza dair en doğru veri, masajın ardından bedeninizde büyük bir sıcaklık artışı hissetmenizdir. Ardından derin bir rahatlama kendini de gösterecektir. Baş ağrılarında şişen ve sertleşen kulak memesine uygulanacak masaj ağrıyı dindirirken tansiyon yükselmesinde kulak üstüne yapılacak buz kompresi de tansiyon düşmesine katkı da bulunacaktır. Uygulaması ve öğrenmesi hem çok basit hem çok etkili hem de çok zevkli olan kulak masajı yaşam boyu ellerinizde taşıyabileceğiniz benzersiz bir terapi ve şifa metodudur.Comments


bottom of page