top of page

Hangi Masaj Hangi Probleme İyi Geliyor?


Hangi-Masaj-Hangi-Probleme-İyi-Geliyor-?

Bel Tutulması


Çözüm: Holistik masaj, derin doku masajı, rolfing ve shiatsu


Yanlış duruş bozukluğu veya egzersiz yoksunu iseniz bu sorunu yaşamanız gayet doğal. İyi bir holistik veya derin doku masajı bu probleme büyük bir fark yaratabilir. Eğer belinizi incittiyseniz öncelikle bir oseopat uzmanına görünmelisiniz. Rolfing, vücudu, kasları ve dokuları yönlendirerek bir uyuma sokmayı amaçlıyor. Kaslar ve dokular masaj sonrası gerçek esnekliğine ve uzunluğuna kavuşuyor. Diğer bir seçenek de shiatsu olabilir. Parmaklar ve avuç içi kullanılarak, meridyen olarak isimlendirilen bölgede baskı uygulanarak vücudu çalıştırmayı hedefliyor. Vücuda enerji yüklüyor. Spesifik parmak baskıları, belinizde oluşan baskıyı ve stresi azaltarak sinir sistemini sakinleştirmede etki sağlıyor.


Bacakda Şişme ve Ağrı


Çözüm: Spor masajı, holistik masaj ya da manuel limpatic masaj


Spor masajı, en üst performansı sağlaması adına özellikle koşucularda sakatlanmayı önlemek, bacaklardaki şişliği rahatlatmak ve kas gerilimini azaltmak amacı ile uygulanan bir masaj. Fakat bu tip masaj, eğer jimnastik veya jogging yapıyorsanız, performans esnasında oluşabilecek, yaşanabilecek incinmeleri önlemeye ve tedavi etmeye katkı da bulunabilir. Alternatif olarak, bacaklarınızda çok ağırlık, şişlik, ağrı (çoğunlukla hamilelikte görülür) veya ödem sorunu varsa, holistik masaj veya manuel limpatik drenaj çözümünüz olabilir. Limpatik sistem vücudun bağışıklık sisteminin bir parçası ve besinleri de hücrelere taşıyor, kullanılmayanları elimine ediyor. Onları atmaya yardımcı oluyor.Baş Ağrısı ve Uyku Problemi


Çözüm: Yüz masajı ve yüz refleksolojisi


Uyku sorunları çok karışıktır. Genellikle anksiyete, sırt ve boyun problemleri, duygusal travma ve kronik ağrıdan kaynaklı faktörlerdir. Ancak bu sorunu yaşayan kişiler günlük rutinlerine masajı dahil ettikten sonra daha da iyi hissettiklerini söylerler. Yüz refleksolojisi, başlangıç adına en iyi seçimdir. Çünkü uyku sorunlarına ve baş ağrılarına sebep olan enerji bloklanmasını emilime eden, merkezi sinir sistemi vasıtası ile spesifik organlara direkt uyarı gönderen 500 den fazla nörolojik yüz noktasını çalıştırıyor.


Alternatif olarak yüz masajı iyi sonuç veren bir diğer masaj çeşididir. Yüzünüzde ve kafatasınızdan baskıyı uzaklaştırıp konsantre olmanızı da kolaylaştırıyor. Kasların uyarılması, kan sirkülasyonunu arttırmaya yarıyor ve bu da beyine daha fazla oksijen gitmesi demektir. Bunun sonucunda ise rahat bir uyku sağlanır ve baş ağrıları geçer. Kısaca masaj, gergin ve stresten sıkışmış bedenleri açar, uykuyu düzenler, vücut postürünü düzeltir, hazmı ve nefes alışı rahatlatır, depresyon ve anksiyeteye de iyi gelir.


Stres ve Travma


Çözüm: Kafatası ve sarkum terapisi ya da holistik masaj


Düzenli masaj, 21. Yy. Yaşamının zorlayıcı ve stres dolu yüküne karşı mükemmel bir ilaç. Holistik masaj, Isveç masaj teknikleri ile kombine edilmiş enerji çalışmaları ve derin doku masajı muhteşem yöntemler. Eğer daha yumuşak bir masaj tercih ediyorsanız sakrumu ve kafatası içine alan bir terapi daha iyi bir tercih olacaktır. Bu masaj, terapistin ellerini bedeninizin belirli bölgelerinde, düzenli masaj hareketleri ile vurma ve yoğurma hareketini içermektedir.


Çalışma temeli: tüm fiziksel sağlığımızı etkileyen fonksiyonların derinine inmektir. Hassas eller yardımı ile gönderilen uyarılar dokuları harekete geçirir. Eğer yoğun stres altındaysanız ya da travma geçiriyorsanız vücudunuz bloke olur, hatta ağrır. Terapist, masaj boyunca ellerinin sesine kulak verir, sıkışmış olan enerjiyi serbest bırakmak adına harekete geçer. Vücutta sıkışan enerji boşaldığı zamanda vücut rahatlar. Böylece duygusal ve fiziksel dengeyi ayarlar.


Comments


bottom of page