top of page

Her Gece Saça Kuru Masaj Yapmanın 4 Faydası


Her-Gece-Saça-Kuru-Masaj-Yapmanın-4-Faydası

Sağlıklı bir saça sahip olmak, kendinize olan güveniniz ile doğru orantılıdır. Bu sebeple saçlarınızı sağlıklı, görkemli ve parlak tutmak her şeyden önce gelir. Kepek, kuruluk, kabarma, pul pul saç derisi ve saç dökülmesi gibi saç problemleri o kadar yaygındır ki, biz bunlar ile mücadele etmek adına yeni çareler ve çözümler aramaya devam eder.


Yaşantınızdaki diğer her şey yerli yerindeyken, saçlarınız kırılmaya ve asi olmaya çok meyilli bir hale geldiyse, kuru masaj yöntemi ile bu kabusa son verebilirsiniz. Saç problemlerine çözüm ararken, saç sağlığı için az maliyetli, içeriksiz ama çokça sağlam olan bu uygulamayı bakım rutinlerinize ekleyebilirsiniz.


Saça Kuru Masaj Nasıl Uygulanır?


Kuru kafa masajı, herhangi bir yağ gerektirmeden, kullanılmadan uygulanan bir masajdır. Bu yalnızca saçlarınızı parlak, sağlıklı ve görkemli tutmak gibi her şeyden de önce gelir. Bu uygulamanın saç sağlığı adına çok önemli bir takım avantajları bulunmaktadır. Gelin beraber bu masaj uygulamasının nasıl uygulandığına bir göz atalım…

  • İlk önce, bütün düğümleri çıkarmak adına saçlarınızı uçlarından köklerine olacak şekilde taramaya başlayın ve bir masaj için hazır bir konuma getirin.

  • Şimdi eğilin ve bütün saçınızı ön tarafa doğru getirin. Parmak uçlarınızı da kullanarak ensenize masaj uygulamaya başlayın. Küçük dairsel vuruşlar kullanarak ve hafif bir baskı yaparak kulaklarınıza doğru hareket edin.

  • Masaj uygularken ön saç çizginize ekstra şekilde dikkat edin.

  • Bütün saç derinize iyice masaj uygulayın.

  • Bittiğinde ise saçınızı saten bir toka kullanarak bir örgüye bağlayın.Bu saç bakım uygulamasını her gün yatmadan önce düzenli bir şekilde uygulamayı deneyin. Çok yorgun olduğunuz günlerde dahi yalnızca 5 dakikanızı ayırabilir, kısa sürede bu rutinin alışkanlık haline deldiğini de gözlemeyebilirsiniz. İşte, kuru saç masajı uygulamasının yararları;


Saç Uzamasını Uyarır


Kuru kafa masajı kan akışını uyarır, saç köklerini daha da güçlendirir ve saç yenilenmesine de katkı da bulunur. Bu uygulama her gün uygulandığında saçlarınızın daha hızlı uzamasına sebep olacaktır. Düzenli olarak yapıldığı takdirse ise saçınızın uzamasının hızına inanamayacaksınız.

Saç Dökülmesini Azaltır


Kuru saç masajı uygulamasının en mükemmel ve en önemli faydalarından birisi de saç dökülmelerini engelliyor olmasıdır. Saçınıza düzenli olarak kuru masaj uygulamak, saç derinize taze kan çekecek ve saç köklerinizi güçlendirecektir. Bu doğrudan daha az saç dökülmesini etkileyecektir.

Vücudunuzu ve Zihninizi Temizler


Yatmadan önce kuru kafa masajı, zor bir günün hemen ardından vücudunuzu ve zihninizi tazelemenin de en etkili yollarından birisidir. Stres ve kaygı da masaj uygulayarak hafifletebilir. Kendinizi rahatlatırken ve zihninizi de boşaltırken aynı zamanda daha da sağlıklı saçlara kavuşmuş olursunuz.

İyi Bir Gece Uykusu Sağlar


Uyumakta güçlük, zorluk çekiyorsanız, her gece yatmadan önce kendinize kuru bir baş masajı uygulayın. Daha iyi uyumanıza ve düşüncelerini rahatlatmanıza katkı da bulunacaktır. Unutmayın, sağlıklı bir uykunun koşullarından birisi lan stresi vücudunuzdan atmış olursunuz.


bottom of page